• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
bp 2020 1


نوامبر 2020
 

برنامه استارت آپ ویزا که در سال های گذشته به عنوان یک گزینه آزمایشی ایجاد شده بود حدود 3 سال پیش با تصویب دولت کانادا به یک برنامه دائمی تبدیل شد. البته نگاه جدی به این مسیر مهاجرتی از اواسط سال 2018 آغاز شد. 

مانند هر برنامه جدید دیگر، این برنامه نیز در حال سیر تغییر و تحول خود می باشد. در ابتدا زمان بررسی پرونده بسیار سریع بود اما با گذشت زمان و بیشتر شدن درخواست ها، و نیز بحران کرونا کند شده است. در اولین پرونده شرکت پل که در سال 2018 آماده سازی و ارسال گردید در مدت کمتر از 3 ماه پس از ارسال پرونده به سازمان مهاجرت، قبولی اقامت دائم 4 عضو گروه دریافت شد. 

اما اکثریت غالب پرونده های ارسالی در سال 2020 هنوز به مرحله بررسی توسط سازمان مهاجرت نرسیده اند. پرونده متقاضیانی که قبولی حمایت از پروژه هایشان را در سال 2019 و 2020 دریافت نمودند و سابمیت نیز شده اند در انتظار دریافت شماره پرونده (File Number) هستند. یکی از دلایل کند بودن این پروسه، کاغذی بودن پرونده ها و نیاز به بررسی فیزیکی فایل ها می باشد که در شرایط کرونا و لاک داون های متوالی و عدم حضور آفیسرهای سازمان مهاجرت به کندی پیش می رود. هرچند، سیاست های جدید دولت و تعیین سهمیه در برنامه های مهاجرتی مختلف نیز ممکن است در این موضوع دخیل باشد.

شرکت های حمایت کننده (incubators، angel investors و venture capitalists) همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند. البته اکثر مراحل بررسی بصورت آنلاین و Zoom Meeting صورت می گیرد. در پرونده های پل، نامه قبولی پروژه هایی که شرایط خوب و رقابتی دارند را معمولاً در مدت زمان حدوداً 4 تا 9 ماه دریافت می کنیم.

و اما از سوی دیگر، دولت مرکزی کانادا در انتهای ماه اکتبر سهمیه برنامه های مهاجرتی مختلف را برای 3 سال آینده منتشر نمود که برای اولین بار ظرفیت مشترکی را برای برنامه های استارت آپ ویزا و خوداشتغالی تعیین نموده است. طبق این اطلاعات رسمی، در هر یک از سال های 2021، 2022 و 2023 حداکثر 1250 اقامت دائم در این دو برنامه صادر خواهد شد. اینکه سهمیه به چه شکلی به اجرا در خواهد آمد هنوز مشخص نیست.

امیدواریم روند صدور شماره پرونده و نتیجه گیری در مورد پرونده های استارت آپ نیز به زودی ادامه پیدا کند.
 

 

 اطلاعات کاملتر در مورد این برنامه را در لینک زیر بخوانید:

https://polimmigration.com/start-up-visa/

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

ارسال نظر
verification