• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 تفاوت سیستم کبک و فدرال

کبک تنها استان فرانسوی زبان کاناداست. این استان از نظرهای مختلف با سایر قسمت های کانادا متفاوت است. از جمله اینکه اکثریت جمعیت آن را فرانسوی – کانادایی هایی تشکیل می دهند که نوادگان فرانسوی هایی هستند که در قرن هفدهم و پس از تحمل سال ها فشار وارد کانادا شدند. این فرهنگ تا به امروز نیز باقی مانده و تلاش و بحث برای استقلال را ادامه داده اند.

از مهمترین تفاوت های کبک با سایر قسمت های کانادا می توان به سیستم قانونی آن اشاره نمود. کبک تنها استانی است که تحت قانون مدنی فرانسه (French Civil Law) اداره می شود. دیگر قسمت های کانادای فدرال تحت قانون مشترک کانادا (Canadian Common Law) اداره می شود. دیگر تفاوت مهم، سیستم مهاجرت می باشد. کبک دارای سیستم جذب مهاجر مستقل از فدرال بوده و شرایط و ضوابط آن را خود مستقلاً تعیین می نماید. البته در نهایت تمامی مهاجران بایستی از فیلتر دولت مرکزی کانادا نیز بگذرند.

 استان کبک

کبک بزرگترین استان کانادا و دومین استان پرجمعیت کانادا (پس از انتاریو) می باشد. مرزهای این استان پهناور به انتاریو و خلیج های Hudson و James از غرب، استان نیوفاندلند و خلیج Saint Lawrence از شرق و استان نیوبرانزویک و ایالت های آمریکایی Maine، New York، Hampshire و Vermont محدود شده است. بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای آن مونترال و کبک سیتی هستند که حدود نیمی از ساکنین استان را در خود جای داده اند. قسمت های شمالی این استان سرزمین های خشن و سردی هستند که تقریباً خالی از سکنه بوده و تنها محل سکونت خرس ها و گرگ های قطبی است. 

مونترال، پس از تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، شهری مدرن، صاحب سبک و چند ملیتی بوده که میزبان بزرگترین جذابیت های فرهنگی و هنری استان نظیر فستیوال های موسیقی است.

 زیرمجموعه های برنامه مهاجرتی کبک در حالت کلی عبارتند از:

 نیروهای کاری دائم

 تجار و سرمایه گذاران: جزئیات برنامه "سرمایه گذاری کبک

 نیروهای کاری موقت

 دانشجویان خارجی

 اسپانسرشیپ خانوادگی

 برنامه های انسان دوستانه (پناهندگی)

ارسال نظر
verification