• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 

 دولت فدرال این برنامه را جهت تسهیل پروسه جذب نیروهای کار خارجی برای کارفرمایان کانادایی بدون نیاز به دریافت گواهی LMIA (جهت اثبات عدم وجود نیروهای واجد شرایط در داخل کانادا) ایجاد کرده است. بطور کی در این فرآیند ابتدا کارفرما باید پیشنهاد شغلی (Offer of Employment) به دولت سابمیت کند تا پس از تائید، نیروی کار خارجی بتواند درخواست ویزای کار نماید.
باید توجه نمود که این برنامه، تفاوت زیادی با برنامه دیگر دولت فدرال برای جذب نیروهای کار خارجی تحت عنوان Temporary Foreign Worker (TFW) دارد. متقاضیان در برنامه TFW نیاز به LMIA دارند و بیشتر در مشاغل کم درآمد نظیر بخش کشاورزی استخدام می شوند. اما برنامه IMP دارای ویژگی های مهم زیر است:

 برای پیشبرد اهداف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گسترده تر کانادا ایجاد شده است،
 به دلیل منفعت های زیادی که نیروی کار خارجی با خود به کانادا می آورد، همه ی زیرشاخه های این برنامه از گواهی LMIA معاف هستند،
 در این برنامه حتی ممکن است برای متقاضی مجوز کار آزاد (Open Work Permit) صادر شود تا برای هر کارفرمایی بتواند کار کند،
 سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) و سازمان خدمات مرزی کانادا (CBSA) درخواست های متقاضیان را بررسی نموده و در مورد صدور ویزا و مجوز کار تصمیم گیری می کنند.

 

 کدهای معافیت از ارائه تائیدیه LMIA

همانطور که اشاره شد، مجوزهای کار در کانادا تحت برنامه IMP از ارائه تائیدیه LMIA که در واقع ثابت می کند جستجو و تلاش برای جذب نیرو از داخل خاک کانادا انجام شده ولی بی نتیجه مانده است معاف هستند. اما انواع این کدهای معافیت عبارتند از:

 R204: توافقنامه های بین المللی
 R205: متافع کانادا
 R206: بدون هیچ راه پشتیبانی دیگر
 R207: متقاضیان اقامت دائم در کانادا
 R208: دلایل بشردوستانه

در میان این کدهای معافیت، دسته R205 از محبوبیت رو به رشدی در میان متقاضیان مهاجرت به کانادا برخوردار شده است. زیرشاخه های این کد معافیت عبارتند از:

 C10: منفعت چشمگیر برای کانادا
 C11: کارآفرینان
 C12: انتقال نیرو بین شعب شرکت ها
 C13: تعمیر یا تعمیر اضطراری پرسنل برای تجهیزات خارج از ضمانت
 C14: نیروهای تولیدات فیلم و تلویزیون
 C16: جابجایی نیروهای فرانسوی زبان
 A71: پرستاران مقیمی که درخواست اقامتشان ارسال شده است
 C90: پرستارانی که درخواست اقامت آنها تحت برنامه آزمایشی HCCPP یا HSWP ارسال شده است
 C91: همسران پرستاران مقیم
 A75: ورک پرمیت تکمیلی (Bridging Work Permit) برای متقاضیانی که درخواست اقامت داده اند

4.0/5 (3 رای)
ارسال نظر
verification