• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 اداره مهاجرت کانادا برای صدور ویزاهای اقامت دائم و موقت به اطلاعات بایومتریک شما از جمله انگشت نگاری نیاز دارد. برای ویزاهای موقت مانند توریستی، دانشجویی و ویزای کار کافی است در هر ۱۰ سال یکبار اطلاعات بایومتریک خود را ارائه دهید. اما برای ویزای اقامت دائم هر بار که تشکیل پرونده می دهید نیاز است که اطلاعات بایومتریک خود را ارائه کنید.

پروسه بایومتریک به این صورت است که بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا (به صورت کاغذی یا آنلاین)، نامه ای دریافت خواهید کرد که از شما خواسته می شود برای ارائه اطلاعات بایومتریک خود به یکی از دفاتر معرفی شده توسط اداره مهاجرت کانادا مهاجرت کنید. برای پرونده های ویزاهای موقت مانند توریستی و تحصیلی این نامه را تا معمولا ۴۸ ساعت بعد از سابمیت مدارک دریافت می کنید و به شما مهلت ۳۰ روزه برای انجام آن خواهند داد. در مورد پرونده های اقامت دائم ممکن است حتی بیش از یک ماه طول بکشد که نامه درخواست بایومتریک را دریافت کنید و باز هم ۳۰ روز برای انجام آن فرصت خواهید داشت.

انجام بایومتریک برای افرادی که سن آنها بین ۱۴ تا ۷۹ سال است انجام بایومتریک اجباری می باشد. به عبارتی اگر به طور مثال شما فرزند ۱۰ ساله شما در پرونده است این فرزند شما نیازی با انجام بایومتریک ندارد.

 هزینه بایومتریک:

هزینه بایومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار کاناداست. اگر دو نفر یا بیشتر از یک خانواده در پرونده باشید ۱۷۰ دلار کانادا باید پرداخت کنید. یعنی اگر سه نفر هم باشید ۱۷۰ دلار کانادا پرداخت می کنید.

اگر نیاز است که برای پرونده خود بایومتریک را انجام دهید روال آن به صورت زیر است:

دریافت نامه درخواست بایومتریک از اداره مهاجرت در پروفایل آنلاین

گرفتن وقت از یکی از آفیس های موجود در ۳۰ روز آینده

مراجعه به آفیس مربوطه در زمان رزور شده به همراه پاسپورت و پرینت نامه بایومتریک

 مرحله اول:

ابتدا باید نامه درخواست بایومتریک را از طریق پروفایل آنلاین دریافت کرده باشید. این نامه به صورت یک پیام در ایمیل به اطلاع شما می‌رسد اما باید نامه را از داخل پروفایل دانلود کنید.

بعد از دریافت نامه ۳۰ روز فرصت دارید که بایومتریک را انجام دهید. در صفحه آخر فایل دانلود شده مهلت انجام بایومترک نوشته شده است.

 مرحله دوم:

باید از طریق وبسایت مربوطه به صورت آنلاین وقت بایومتریک خود را رزرو کنید. در هر کشوری که بخواهید می توانید وقت بگیرید اما دقت کنید که بهتر است کشوری باشد که بدون ویزا بتوانید وارد آن شوید. معمولا کشورهای ترکیه، آذربایجان و ارمنستان انتخاب می شوند. برای گرفتن وقت وارد لینک زیر شوید:

https://www.vfsglobal.ca

 مرحله سوم:

در زمان و ساعت رزرو شده (حتی الامکان یک ساعت زودتر) در آدرس مورد نظر باشید. حتما پاسپورت و پرینت برگه بایومتریک که توسط اداره مهاجرت دریافت کردید (مرحله اول) و پرینت رزرو تاریخ و ساعت (مرحله دوم) را همراه خود داشته باشید تا بایومتریک را انجام دهید.

بعد از انجام بایومتریک کار خاصی نباید انجام دهید و به طور آنلاین اطلاعات شما در پروفایل ثبت خواهد شد. ممکن است بین چند ساعت یا چند روز این آپدیت طول بکشد تا بتوانید اطلاعات را در پروفایل خود مشاهده کنید.