• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

مدارس ابتدایی در کانادا تجربه ای غنی و ایمن را در محیط های آموزشی مناسب برای حمایت از دانش آموزان و نیز با استفاده از معلمانی حرفه ای و آموزش دیده ارائه می دهند. کودکان در کانادا 8 کلاس ابتدایی را می گذرانند. این کلاس ها از کودکستان در سن 4 یا 5 سالگی آغاز گردیده و پس از تکمیل دوران ابتدایی به دبیرستان می رسد.
 

نوجوانان در کانادا کلاس های 9 تا 12 را در دبیرستان می گذرانند و پس از اتمام موفقیت آمیز آن در سنین 17 یا 18 سالگی، امکان ادامه تحصیلات در کالج ها و یا دانشگاه ها وجود خواهد داشت. سازمان رشد و همکاری اقتصادی (OECD) به بررسی و رتبه بندی سیستم های آموزشی در سطح دنیا می پردازد. در جدیدترین بررسی آنها، کانادا در رتبه دوم مهارت خواندن، دهم ریاضیات و هفتم در علوم در سطح دنیا قرار گرفت. همچنین، کانادا در رده دوم بالاترین نرخ تکمیل تحصیلات متوسطه قرار دارد.

 

  برخی از ویژگی های مهم تحصیل در مدارس کانادا:

 

کانادا در رتبه سوم غنی ترین کشورها از نظر سیستم آموزشی قرار دارد. مهمترین خصوصیت این سیستم ارائه برنامه های آموزشی عالی در زمینه های خواندن، ریاضیات و علوم است.

محیط های آموزشی در مدارس کانادا بصورت خلاق، تعاملی و با حمایت همه جانبه از دانش آموزان است.

معلمان مدارس کانادایی حداقل دارای مدرک کارشناسی و کارآموزی عملی در زمینه تدریس می باشند. خیلی از آنها مقاطع تحصیلی بالاتری را نیز کسب می کنند و البته حفظ و نیز بهبود مهارت ها برای آنها اجباری است.

بسیاری از مدارس دولتی کانادا دانش آموزان بین المللی را نیز پذیرش می کنند.

گزینه های شرکت در مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند.

ارسال نظر
verification
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 11:41
سعید اکبری
با عرض سلام و خسته نباشید.
پیشنهاد شما برای تحصیل در کانادا کالج است یا دانشگاه؟ آیا برای بالا بردن امتیاز برای گرفتن اقامت دائم کانادا مهم است در کالج درس بخوانیم یا دانشگاه؟ برای گرفتن ویزا کدام معتبرتر است؟
ادمین پل
سلام،
انتخاب بین کالج یا دانشگاه کاملاً بستگی به شرایط شما داره. هر کدام از اینها ویژگی های مثبت و منفی خودشون رو دارن و باید موقعیت و ویژگی های شما بررسی بشه. این موضوع می تونه روی امتیاز لازم برای کسب اقامت هم تاثیرگذار باشه.

توصیه ما اینه که با کارشناسان شرکت پل صحبت کنید تا پیشنهاد مناسب رو با ارزیابی شرایط به شما اعلام کنن.
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 12:21
ارژنگ امیری
سلام
میخواستم بپرسم فرزند زیر 18 سال برای تحصیل در دبیرستان بدون همراه هم میتونه اقدام کنه ؟
ادمین پل
سلام، ممنون از سوالتون

فرزندان زیر 18 سال یا باید همراه با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند یا یک سرپرست (کاستودین) داشته باشند.
زمان ثبت
یکشنبه 25 خرداد 1399 16:00
الناز حقی
سلام . آیا مدرک کالج با دانشگاه از نظر معتبر بودن متفاوت است ؟وبرای کسی که میخواهد از طریق تحصیل در کانادا به اقامت دائم برسد نوع مدرک که از دانشگاه است یا کالج تاثیری در امتیازات وی میگذارد یا خیر ؟
ادمین پل
سلام، ممنون از سوالتون

بطور کلی معمولاً دانشگاه ها معتبرتر از کالج ها هستن، اما بعضی از رشته ها یا پروگرم های کالج ها هم بسیار معتبر هستن که شاید در دانشگاه ها حتی ارائه نشن.

اینکه برای کسب اقامت دائم کدوم یکی از اینها مناسبتر باشه کاملاً بستگی به شرایط شما داره، توصیه می کنم با کارشناسان شرکت تماس بگیرین تا بطور کامل شرایطتون رو ارزیابی کنن:

دفتر مشهد: 05137684844
دفتر تهران: 02188873942
زمان ثبت
سه شنبه 07 مرداد 1399 14:04
سیامک منفرد
سلام،
اگر برای فرزندمون ویزای تحصیلی بگیریم، شخصی که به عنوان قیم همراه می رود اجازه کار دارد یا خیر ؟
ادمین پل
سلام،

خیر، شخص همراه فقط ویزای توریستی می تونه داشته باشه و اجازه کار نداره. مگر اینکه شرایط درخواست نوع پرمیت دیگه مثل تحصیلی یا کاری رو داشته باشه.
زمان ثبت
دوشنبه 13 مرداد 1399 14:27
احمد راویلی
با سلام من 18 سال سن دارم و الان در حال حاضر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارم می خواستم من رو راهنمایی کنید لطفا بهتر است الان بعد از دیپلم اقدام کنم یا بعد از گذراندن دوره لیسانس ؟
ادمین پل
سلام،

با توجه به شرایط سنی شما هر دو مسیر میسر هست، اما طبیعتاً اقدام زودتر می تونه شمارو سریعتر به اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل برسونه.

حهت بررسی شرایطتون و ارزیابی شدن گزینه های پیش رو لطفاً با کارشناسان شرکت ما در تماس باشید.