• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

مدارس ابتدایی در کانادا تجربه ای غنی و ایمن را در محیط های آموزشی مناسب برای حمایت از دانش آموزان و نیز با استفاده از معلمانی حرفه ای و آموزش دیده ارائه می دهند. کودکان در کانادا 8 کلاس ابتدایی را می گذرانند. این کلاس ها از کودکستان در سن 4 یا 5 سالگی آغاز گردیده و پس از تکمیل دوران ابتدایی به دبیرستان می رسد.
 

نوجوانان در کانادا کلاس های 9 تا 12 را در دبیرستان می گذرانند و پس از اتمام موفقیت آمیز آن در سنین 17 یا 18 سالگی، امکان ادامه تحصیلات در کالج ها و یا دانشگاه ها وجود خواهد داشت. سازمان رشد و همکاری اقتصادی (OECD) به بررسی و رتبه بندی سیستم های آموزشی در سطح دنیا می پردازد. در جدیدترین بررسی آنها، کانادا در رتبه دوم مهارت خواندن، دهم ریاضیات و هفتم در علوم در سطح دنیا قرار گرفت. همچنین، کانادا در رده دوم بالاترین نرخ تکمیل تحصیلات متوسطه قرار دارد.

 

  برخی از ویژگی های مهم تحصیل در مدارس کانادا:

 

کانادا در رتبه سوم غنی ترین کشورها از نظر سیستم آموزشی قرار دارد. مهمترین خصوصیت این سیستم ارائه برنامه های آموزشی عالی در زمینه های خواندن، ریاضیات و علوم است.

محیط های آموزشی در مدارس کانادا بصورت خلاق، تعاملی و با حمایت همه جانبه از دانش آموزان است.

معلمان مدارس کانادایی حداقل دارای مدرک کارشناسی و کارآموزی عملی در زمینه تدریس می باشند. خیلی از آنها مقاطع تحصیلی بالاتری را نیز کسب می کنند و البته حفظ و نیز بهبود مهارت ها برای آنها اجباری است.

بسیاری از مدارس دولتی کانادا دانش آموزان بین المللی را نیز پذیرش می کنند.

گزینه های شرکت در مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند.