• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 مدارک تحصیلی که داخل کانادا اخذ نشده باشند باید توسط یکی از موسسات مورد تأیید سازمان مهاجرت کانادا ارزیابی کانادایی شوند.


 
این مؤسسات عبارتند از:

 Comparative Education Service – University of Toronto School of Continuing Studies 

 International Credential Assessment Service of Canada 

 World Education Services 

 International Qualifications Assessment Service 

 International Credential Evaluation Service 

 (Medical Council of Canada (professional body for Doctors 

 (Pharmacy Examining Board of Canada (professional body for Pharmacists 

 

 توجه: بر اساس رشته تحصیلی، باید موسسه مناسب برای ارزیابی مدارک تحصیلی انتخاب شود. بر اساس تجربه کار کردن با موسسات مختلف، برای رشته های غیر خاص (نظیر پزشکی یا داروسازی) موسسه WES قابل توصیه می باشد. اکثر متقاضیان ایرانی از این موسسه برای ارزیابی مدارک خود استفاده می‌کنند.

 مراحل دریافت ارزیابی وس به صورت زیر است:

مرحله اول: ثبت نام آنلاین، پرداخت هزینه ارزیابی و دریافت Reference Number از سایت WES

مرحله دوم: ارسال پستی مدارک به WES طبق دستورالعمل مشخص شده در سایت WES برای کشور ایران

مرحله سوم: دریافت نتیجه ارزیابی در سایت و سپس به صورت نامه پستی

 

 سازمان وس اکثر دانشگاه های ایران را به رسمیت می شناسد و مدارک ارسالی را مورد ارزیابی قرار می دهد. لیستی از موسسات آموزشی ایران و سایر کشورها در سایت این سازمان موجود است. حتی اگر نام موسسه آموزشی در لیست سایت موجود نباشد باز هم به احتمال قوی مشکلی نخواهد بود و در صورت انجام صحیح روند، ارزیابی با موفقیت انجام می گیرد.

 

 انواع گزارش های ارزیابی وس عبارتند از:

 مهاجرتی (ECA) 

 تحصیلی (Document by Document یا Course by Course)   

 حرفه ای برای لایسنس و یا سرتیفیکیت (Course by Course)

 اشتغال (Document by Document

 

اگر بخواهیم بطور خلاصه روند انجام کار را توضیح دهیم، ابتدا پروفایل آنلاین ساخته می شود و اطلاعات وارد شده و در انتها با پرداخت هزینه مربوطه شماره رفرنس دریافت می شود. در این مرحله باید ارسال پستی مدارک تحصیلی از موسسات آموزشی بطور مستقیم صورت بگیرد. پس از دریافت مدارک توسط وس چند هفته زمان می برد تا ارزیابی انجام شود. در انتها گزارش ارزیابی یا بصورت پی دی اف و یا بصورت نمایش آنلاین در اختیار متقاضی قرار می گیرند، نسخه های لازم برای سازمان های مشخص شده ارسال می شوند و یک نسخه کاغذی نیز می تواند به دست متقاضی و یا نماینده قانونی وی برسد. معمولاً از نسخه کاغذی گزارش استفاده خاصی نمی شود و نسخه الکترونیکی برای کلیه اهداف مهاجرتی کافیست.

 این گزارش تا ۵ سال معتبر بوده و نیز این قابلیت وجود دارد که انواع دیگر گزارش بر حسب نیاز سفارش مجدد داده شوند و بدون ارسال مجدد مدارک مورد ارزیابی قرار بگیرند.

ارسال نظر
verification