• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661
saskatchewan pnp

 ساسکچوان تنها استان کاناداست که مرز طبیعی ندارد. مساحت این استان حدود ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع است که تقریباً ۱۰% آن را آب های تازه در قالب رودخانه ها، ذخایر آبی و ۱۰۰ هزار دریاچه تشکیل می دهند. ساسکچوان از غرب به استان آلبرتا، از شمال به قلمروهای شمال غرب (Northwest Territories)، از شرق به استان منیتوبا و از جنوب به ایالت های آمریکایی مونتانا و داکوتای شمالی محدود شده است. جمعیت این استان حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است که از این تعداد حدود نصف آنها در بزرگترین شهر استان یعنی Saskatoon یا مرکز استان Regina زندگی می کنند.

این استان به خشکی محدود شده است و از اثر تعدیل آب و هوایی به دور است. نتیجه آن زمستان های سرد و خشن در سرتاسر استان است. دما در زمستان حتی به ۴۵ درجه زیر صفر می رسد.

ساسکچوان تولید کننده یک سوم پتاس و یک پنجم اورانیوم در دنیاست. این استان همچنین پیشرو در کشاورزی و بزرگترین صادرکننده عدس و نخود می باشد. دیگر صنعت چشمگیر آن نفت می باشد بطوریکه پنجمین تولید کننده بزرگ نفت در آمریکای شمالی به شمار می رود.

 برنامه های مهاجرتی این استان عبارتند از:

 کارآفرینی
 مزرعه داری
        مزرعه داران
        مزرعه داران جوان

 نیروهای کاری ماهر
        اکسپرس انتری
        مشاغل مورد نیاز (غیر اکسپرس انتری)
        جاب آفر

 نیروهای کاری با تجربه استان
        دارای سابقه تحصیل در استان
        دارای سابقه کار در استان
        نیروهای نیمه ماهر کشاورزی دارای ورک پرمیت
        نیروهای متخصص پزشکی
        پروژه بخش گردشگری
        پروژه رانندگان خودروهای سنگین

ارسال نظر
verification
زمان ثبت
شنبه 04 مرداد 1399 15:28
رضا امیری
برای اقدام از طریق برنامه مزرعه داری نیاز یه چه مقدار سرمایه می باشد؟
ادمین پل
سلام،

دو استریم مختلف در برنامه مزرعه داری ساسکچوان وجود داره که مینیمم سرمایه های مختلفی هم دارن و در توضیحات سایت به اونها اشاره شده.

می تونید جهت ارزیابی شرایط خودتون برای اقدام سرمایه گذاری کانادا با کارشناسان شرکت پل تماس بگیرین.
زمان ثبت
پنجشنبه 09 مرداد 1399 09:58
شیدا اربابی
سلام
اگر رشته متقاضی برای اقامت دائم در لیست ناک های ممنوعه باشد آیا راهی برای گرفتن دعوت نامه از طریق برنامه ساسکاچوان دارد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
ادمین پل
سلام،

ناک شغلی بر اساس شرح وظایف انجام شده انتخاب می شه نه رشته تحصیلی. بنابراین شرح وظایف شما باید بررسی بشه تا امکان انتخاب ناک از لیست مجاز مشخص بشه.

برای این موضوع می تونید با کارشناسان شرکت پل تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.
زمان ثبت
یکشنبه 19 مرداد 1399 10:44
امین ریاحی
سلام اگر ارزیابی مدارک و آیلتس آماده نباشد میتوان برای برنامه مهاجرتی ساسکاچوان اقدام کرد یا خیر ؟
ادمین پل
سلام،

خیر، اولین نیازمندی ها برای شرکت در برنامه استانی ساسکچوان آماده بودن دو موردی هست که ذکر کردید.
زمان ثبت
دوشنبه 20 مرداد 1399 11:09
احمد شالباف
با سلام، برای برنامه استانی ساسکاچوان مدرک فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور قابل قبول است ؟ و اینکه شانس گرفتن دعوت نامه را پایین نمی آورد ؟
ادمین پل
سلام،

معمولاً دانشگاه پیام نور مشکلی نداشته است، تنها مهم است که سازمانی مانند وس مدرک را ارزیابی کند. نوع دانشگاه اصلاً تاثیری در شانس دریافت دعوتنامه از برنامه استانی ساسکچوان ندارد.
زمان ثبت
دوشنبه 20 مرداد 1399 11:36
شایان اسدی
سلام ، در خصوص برنامه استانی ساسکاچوان میخواستم کمکم کنید. سوالی که داشتم اینه که اگر رشته فرد متقاضی در دوره لیسانس و فوق لیسانس متفاوت باشد تاثیری در شانس گرفتن دعوت نامه ازین استان دارد یا خیر ؟
ادمین پل
سلام،

تفاوت رشته لیسانس با فوق لیسانس مشکلی برای اقدام از طریق برنامه استانی ساسکچوان نداره، فقط مقطع تحصیلی مهمه که ارشد بالاترین امتیاز رو میاره.
زمان ثبت
دوشنبه 20 مرداد 1399 15:22
حسین ضیایی
باسلام، آیا می توان همزمان برای ویزای تحصیلی کانادا و برنامه های اقامتی استان ساسکاچوان اقدام کرد ؟ با توجه به اینکه شما وکیلی رسمی اداره مهاجرت هستید اگر شرایط هردو مهیا باشد کدام شیوه را سریع تر و مطمئن تر برای رسیدن به اقامت دائم کانادا توصیه می کنید ؟
ادمین پل
سلام،

اگر قصد اقدام تحصیلی را دارید حتماً اول این مسیر رو اقدام کنید و شانس خودتون رو امتحان کنین، چون اگر ابتدا برای برنامه های اقامتی اقدام کنید و سپس تحصیلی، ممکنه شانس دریافت ویزای تحصیلی پائین بیاید.

اینکه کدام مسیر برای شما بهتر است بستگی به شرایط شما دارد تا بتوان گفت شانس کدام بیشتر است. برای ارزیابی شرایط خود می توانید با کارشناسان شرکت پل صحبت کنید و مشاوره بگیرید.