• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
visitor visa

 کانادا یکی از جذاب ترین کشورها برای توریست ها می باشد. سالانه میلیون ها نفر با هدف دیدن جاذبه های دیدنی کانادا و یا بازدید از اقوام خود به این کشور پهناور سفر می کنند. در سال ۲۰۱۷ در مجموع بیش از ۲۰ میلیون نفر از کانادا به عنوان توریست دیدن کردند (یعنی تقریبا جمعیتی بیشتر از نصف جمعیت کانادا). البته بیشتر افرادی که به عنوان توریست وارد کانادا می شوند شهروند کشور همسایه یعنی امریکا می باشند.

افرادی که پاسپورت ایرانی دارند برای سفر به این کشور باید ویزای ویزیتوری یا Visitor Visa دریافت کنند. بنابراین قبل از سفر به کانادا باید ابتدا از طریق وبسایت اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای توریستی دهید و هزینه بررسی پرونده را پرداخت کنید. بعد از اینکه پرونده شما بررسی شد به شما اطلاع خواهند داد که ویزای توریستی خواهید گرفت یا خیر. ویزای صادر شده دارای مدت اعتبار مشخص بوده و همچنین تعداد دفعاتی که با این ویزا می توانید وارد کانادا شوید را در ویزا مشخص می کنند.

سفر به کانادا به شما امکان مشاهده مناظری زیبا را خواهد داد و با فرهنگ این کشور پهناور آشنا خواهید شد. البته دقت کنید که به دلیل پهناور بودن این کشور بازدید از همه استان های آن بسیار سخت بوده و متحمل هزینه زیادی خواهید شد. به همین دلیل معمولاً افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند باید با یک برنامه ریزی صحیح محل هایی که می خواهند از آن ها بازدید کرده را از قبل مشخص نموده تا بتوانند در زمان مورد نظر بیشترین استفاده را از بودن در این کشور داشته باشند. در ادامه به معرفی تعدادی از معروف ترین نقاظ کانادا که مقصد بسیاری از توریست ها هستند خواهیم پرداخت.

مزایایی ویزای توریستی کانادا

با داشتن ویزای ویزیتوری کانادا می توانید به عنوان توریست وارد کانادا شده و به مدت اعتبار ویزای صادر شده در این کشور باشید. البته دقت کنید که در هر بار ورود نمی توانید بیشتر از ۶ ماه داخل خاک کانادا بمانید و اگر قصد دارید این ۶ ماه را بدون خارج شدن از کانادا تمدید کنید می توانید درخواست رسمی خود را به اداره مهاجرت ارسال نموده تا بررسی نمایند.

ویزای صادر شده برای شما حداکثر به مدت اعتبار پاسپورت شما اعتبار خواهد داشت اما حداقل اعتبار آن به تشخیص اداره مهاجرت کانادا بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است برای شما ویزای یک ساله صادر شود در حالی که پاسپورت شما ۴ سال دیگر اعتبار دارد. همچنین تعداد دفعاتی که مجاز هستید با این ویزا وارد کانادا شوید در ویزای شما موقع صدور نوشته خواهد شد. می تواند ۱ بار ورود یا بدون محدودیت باشد.

با ویزای ویزیتوری حق چه فعالیت هایی را در داخل کانادا دارید؟

به طور کلی ویزای ویزیتوری با هدف بازدید شما از کانادا صادر شده است. شما به عنوان یک توریست وارد کانادا شده و می توانید از مناطق دیدنی این کشور بازدید کنید. همچنین می توانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت کمتر از ۶ ماه شرکت کنید به شرط اینکه ویزای شما تا زمان پایان دوره اعتبار داشته باشد.

توجه کنید که ویزای ویزیتوری (که در ایران به ویزای مالتی ۵ ساله هم معروف است!) قابل تبدیل به هیچ نوع ویزای دیگری نیست. به طور مثال نمی توانید با ویزای ویزیتوری وارد کانادا شده و در کانادا درخواست تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی، کاری یا اقامت دائم دهید. برای اینکه هر کدام از این ویزاها را داشته باشید باید برای آن اقدام کنید که لازمه آن داشتن شرایط خاصی می باشد که این کار را می توانید از خارج از کانادا نیز انجام دهیدتنها نکته مثبتی که داشتن ویزای ویزتوری می تواند برای شما داشته باشید این است که به شما این امکان را می دهد که با اساتید یا کالج ها و دانشگاه های مختلف کانادا به طور حضوری هم صحبت کنیم که در بعضی موارد نقش مثبتی در گرفتن پذیرش تحصیلی می تواند داشته باشد. همچنین اگر یک بار با ویزای توریستی وارد کانادا شده و خارج شوید اداره مهاجرت کانادا اطمینان بیشتری نسبت به شما پیدا کرده و اگر در آینده درخواست ویزای تحصیلی دهید احتمال اینکه با درخواست ویزای شما به دلیل عدم اطمینان از بازگشت شما از کانادا مخالفت شود کمتر است.

همچنین با این ویزا می توانید در کانادا رانندگی کنید. البته یا باید دارای گواهینامه بین المللی باشید یا اینکه در امتحان رانندگی کانادا شرکت کنید.

با ویزای ویزیتوری حق چه فعالیت هایی را در داخل کانادا ندارید؟

در ادامه به مهمترین مواردی که شخص دارند ویزای ویزیتوری از آن محروم است اشاره خواهیم کرد.

با ویزای ویزیتوری نمی توانید در داخل کانادا کار کنید

 با ویزای ویزیتوری حق تحصیل داخل کانادا ندارید (مگر اینکه دوره تحصیلی زیر ۶ ماه باشد)

از مزایای بیمه رایگان کانادا بهره مند نیستید

تحصیل فرزند شما در کانادا رایگان نیست

مراحل اقدام

اگر قصد بازدید از کانادا به عنوان توریست را دارید باید ابتدا برای گرفتن ویزای ویزیتوری اقدام کنید. برای اخذ این ویزا باید از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا پرونده خود را ثبت و ارسال کرده و منتظر بمانید تا نتیجه بررسی به اطلاع شما برسد. در ادامه مراحل اخذ ویزای توریستی را شرح خواهیم داد.

قبل از اینکه وارد مرحله جمع آوری مدارک و ثبت پرونده شوید باید پیش خودتان به سوالات زیر جواب دهید که ببینید شرایط دریافت ویزای ویزیتوری را دارید یا خیر.

 هدف شما از سفر به کانادا چیست؟ یکی از مهمترین فاکتورها از نظر اداره مهاجرت کانادا هدف سفر شماست و اگر هدف مشخصی نداشته باشید احتمال ریجکت شدن ویزای شما زیاد خواهد بود. باید دلیل و هدف اصلی شما از سفر به کانادا مشخص باشد. به طور مثال بازدید از اقوام یا دوستان، شرکت در کنفرانس علمی، بازدید از اماکن توریستی کانادا یا … . فراموش نکنید بر اساس هدفی که بیان می کنید باید مدارک مستند نیز ارائه دهید. به طور مثال اگر برای بازدید از اقوام خود می خواهید وارد کانادا شوید باید مدارک اثبات فامیل بودن شما ارائه شده و همچنین به طور منطقی توضیح دهید و توجیه کنید که چرا برای دیدن این دوست یا اقوام خود می خواهید به کانادا بیایید.

 آیا تمکن کافی برای سفر و اسکان کوتاه مدت در کانادا را دارید؟ این تمکن می تواند از سمت شما، خانواده تان در ایران یا شخصی که در کاناداست و شما را دعوت کرده است نشان داده شود.

حال که جواب سوالات فوق را می دانید وارد مرحله اول شوید.

مرحله اول:

به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده به صورت آنلاین اقدام به ساخت پروفایل می کنید. بعد از ساخت پروفایل و وارد کردن همه اطلاعات لازم نوبت به آپلود کردن مدارک خواسته شده می رسد. دقت کنید که همه اطلاعات باید به صورت دقیق و منطبق با حقیقت وارد شود. کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث ریجکت شدن پرونده شما شده و کار شما را برای اقدام در نوبت های بعدی بسیار سخت کند.

مرحله دوم:

در این مرحله باید مدارک خواسته شده را تهیه و آپلود کنید. مدارکی که از شما خواسته می شود معمولا نامه تمکن مالی، مدارک شناسایی، دلایل سفر شما به کانادا، مدارک اثبات داشتن اقوام در کانادا و … خواهند بود. برای هر فرد با توجه به نوع پرونده ای که دارد لیست مدارک متفاوت می باشد. مدارک را با دقت تهیه و آپلود کرده و بعد از پرداخت هزینه پرونده به صورت آنلاین پروفایل شما سابمیت شده و به اداره مهاجرت ارسال می شود.

هزینه اقدام برای هر نفر ۱۰۰ دلار کاناداست. همچنین اگر قبلا بایومتریک نداده اید و یا اینکه منقضی شده است هزینه بایومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا می باشد. اگر دو نفر یا بیشتر باشد هزینه بایومتریک ۱۷۰ دلار کانادا خواهد بود. برای افرادی که سن آنها در محدوده ۱۴ تا ۷۹ سال است ارائه بایومتریک الزامی است (مگر اینکه قبلا و در ۱۰ سال اخیر بایومتریک را ارائه داده باشند). برای اطلاعات بیشتر در مورد بایومتریک این لینک را مطالعه کنید.

مرحله سوم:

بعد از اینکه پروفایل خود را سابمیت کردید اگر نیاز به بایومتریک داشته باشید، برای شما نامه بایومتریک از طریق پروفایل ارسال می شود که باید مطابق دستورالعمل آن را انجام دهید. سپس منتظر تصمیم اداره مهاجرت کانادا خواهید ماند که ببینید برای شما ویزا صادر خواهد کرد یا خیر. اگر نامه تایید ویزا را دریافت کنید برای ارسال پاسپورت به آفیس هایی که به شما معرفی شده است اقدام می کنید تا ویزا در پاسپورت شما ثبت شود.

سوپر ویزا

سوپر ویزا نوعی ویزای ویزیتوری یا توریستی کانادا است که به مدت حداکثر ۱۰ ساله صادر می شود. البته مدت اعتبار این ویزا به اعتبار پاسپورت نیز بستگی دارد که برای ایرانی ها چون اعتبار پاسپورت حداکثر ۵ ساله است اعتبار این ویزا هم به جای ۱۰ ساله حداکثر ۵ سال اعتبار خواهد داشت. بزرگترین مزیت این ویزا حضور حداکثر ۲ ساله در هر بار ورود به کانادا می باشد. در حالی که برای ویزای توریستی عادی در هر بار ورود به کانادا حداکثر ۶ ماه می توان در داخل خاک کانادا مانده و قبل از اتمام ۶ ماه باید خاک کانادا را ترک کرده و دوباره وارد کانادا شوند (در شرایط خاصی امکان تمدید از داخل کانادا وجود دارد).

این ویزا برای افرادی است که فرزند یا نوه آن ها در کانادا اقامت دائم داشته یا شهروند کانادا می باشد. فرد دعوت کننده و فرد متقاضی باید شرایط خاصی را داشته باشند که این ویزا صادر شود.

شرایط فرد دعوت کننده:

 باید اقامت دائم کانادا داشته یا شهروند کانادا باشد

 فرد دعوت کننده حتما باید فرزند یا نوه شخص متقاضی باشد

 باید تعهد دهد که از لحاظ مالی شخص متقاضی را حمایت خواهد کرد

 باید مدارک کافی برای اثبات درآمد یا دارایی خود در کانادا را ارائه دهد

شرایط شخص متقاضی:

 باید به مدت حداقل یک سال بیمه از شرکت های کانادایی خریداری کرده و حداقل ۱۰۰ هزار دلار را پوشش داده باشد

شرایط عمومی برای ورود به کانادا را داشته باشد (مدیکال و …)

3.9/5 (8 رای)
ارسال نظر
verification