• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 

 چنانچه امتیازی که در استخر متقاضیان اکسپرس انتری کسب کرده اید از حداقل امتیاز دعوت شده در هر یک از draw های انجام شده بالاتر باشد، دعوتنامه (Invitation to Apply - ITA) ارسال می شود. پس از دریافت دعوتنامه ، پیامی در MyCIC Account دریافت نموده و این موضوع از طریق ایمیل نیز به اطلاع شما می رسد.
 


 

 نمونه دعوتنامه:

 

 

 مراحل بعد عبارتند از:

  • تکمیل فرم های پروفایل آنلاین
  • آماده سازی مدارک در مهلت ۶۰ روزه
  • پرداخت هزینه ها
  • ارسال پروفایل تکمیل شده به صورت آنلاین

 

 بخش اول: تکمیل فرم های آنلاین

برای قبول دعوتنامه باید در جدول جدید شده گزینه Continue Application انتخاب شود. در این مرحله تعدادی سوال تحت عنوان Find out if you are eligible to apply  پرسیده می شود تا از واجد شرایط بودن برای ثبت نام مطمئن شوید. سپس باید فرم های آنلاین تکمیل شوند.

 بخش دوم: آماده سازی مدارک

در این مرحله باید مدارک بر اساس چک لیست تهیه شده و آپلود شوند. از زمان دریافت دعوت نامه ۶۰ روز برای ارسال مدارک فرصت وجود دارد. برای قبول یا رد دعوت نامه نیز ۳۰ روز فرصت هست. در صورت رد دعوتنامه به طور خودکار مجدداً وارد Pool شده و اگر در دعوت بعدی امتیاز کافی داشته باشید دعوت نامه دریافت خواهید کرد. 

 

 نکته مهم:

حتی اگر تائیدیه استانی (Provincial Nomination) داشته باشید، در صورت رد دعوتنامه امتیاز تائیدیه محفوظ خواهد ماند و دوباره وارد استخر متقاضیان می شوید.

 

 بخش سوم: پرداخت هزینه ها

در این مرحله باید هزینه های مربوط به بررسی پرونده (Processing Fee) و حق اقامت دائم (Right of Permanent Residence Fee - RPRF) پرداخت شوند. این پرداخت از طریق Debit Card ها و Credit Card ها امکان پذیر است. در قسمت هزینه های اقدام می توانید جزئیات مربوط به هزینه های اکسپرس انتری را مطالعه کنید.

 هزینه بررسی مدارک

هنگام سابمیت مدارک باید پرداخت شود. این هزینه برای متقاضی اصلی و همسر 850 دلار و برای فرزندان زیر ۲۲ سال 230 دلار است.

حق اقامت دائم (هر نفر 515 دلار کانادا – فقط برای بزرگسالان)

حق اقامت دائم را می توانید زمان سابمیت مدارک و به همراه هزینه 850 دلاری پرداخت نمائید و یا اینکه ابتدا پرداخت نکنید و زمانی که از شما درخواست شد انجام بدهید. اگر این مبلغ را ابتدا پرداخت کنید گرچه باید در سرعت بررسی پرونده تاثیر مثبت داشته باشد اما در عمل تاثیر خاصی ندارد. اگر ابتدا پرداخت نکنید تا درخواست شود، نکته مثبت این است که زمانی که درخواست شود می توان نتیجه گرفت که صحت مدارک تایید شده است.

 

جدول هزینه های اکسپرس انتری (در تاریخ 25 دسامبر 2022):

 

 

هزینه بایومتریک (برای هر نفر ۸۵ دلار و برای یک خانواده حداکثر ۱۷۰ دلار کانادا)

 

 بخش چهارم: ارسال پرونده تکمیل شده

با انجام پرداخت پرونده ارسال شده و پیغام تبریکی نمایش داده می شود. پس از آن بایستی منتظر دریافت ایمیل پیام جدید در MyCIC  باشید. دو پیام دریافت خواهید کرد. یکی از آنها تائید ارسال پرونده و دیگری رسید دریافت و پرداخت است. ازین پس باید در انتظار آپدیت های هر از چند گاه و پیام های احتمالی باشید که ممکن است درخواست مدارک تکمیلی باشند.

ارسال نظر
verification