• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

 همانطور که در توضیحات قبلی بیان شد اکسپرس انتری از سیستم امتیازبندی دو مرحله ای استفاده می نماید:

سیستم 100 امتیازی اولیه

 امتیاز اولیه برای ورود به استخر متقاضیان (می نیمم ۶۷ از ۱۰۰)

 برای اینکه شرایط اقدام از طریق برنامه اسکیلدورکر فدرال (اکسپرس انتری) را داشته باشید باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز سیستم امتیازبندی اولیه را داشته باشید. امتیاز در این سیستم بر اساس ۶ عامل تعیین می شود که در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم. از این شش فاکتور حداکثر می توان ۱۰۰ امتیاز کسب کرد که با حداقل ۶۷ امتیاز می توان وارد  Pool اکسپرس انتری شد.

        نمره زبان

        مدرک تحصیلی

        سابقه کار

        سن

        پیشنهاد شغلی (Job Offer)

        تطبیق پذیری

برای محاسبه امتیاز واجد شرایط بودن می توانید از ابزار محاسبه گر ۶۷ امتیازی اختصاصی پل استفاده کنید.

 بخش ۱: نمره زبان

از این بخش حداکثر میتوان ۲۸ امتیاز از زبان انگلیسی و فرانسوی کسب نمود. زبان اول حداکثر ۲۴ امتیاز و زبان دوم حداکثر ۴ امتیاز دارد. زبان اول یا دوم را می توان انگلیسی یا فرانسوی انتخاب کرد.

 نکته مهم: حداقل نمره زبان (انگلیسی یا فرانسوی) برای وارد شدن به سیستم اکسپرس انتری برابر با CLB ۷ (معادل حداقل نمره ۶ در هر یک مهارت های آیلتس) است. توجه کنید که اگر حتی فقط یک مهارت کمتر از CLB۷ باشد واجد شرایط نخواهید بود.

اما ابتدا بایستی بدانید نمره زبانتان در سیستم کانادایی با چه سطحی شناخته می شود. سازمان مهاجرت کانادا برای سنجش سطح زبان از سیستم یکپارچه CLB (Canadian Language Benchmark) برای آزمون های انگلیسی مورد تائید و از سیستم NCLC (Niveaux de competence linquistique canadiens) برای آزمون های فرانسوی مورد تائید استفاده می کند.

برای تبدیل نمره آزمون های زبانی انگلیسی و فرانسوی می توانید از جداول تبدیل نمره های زبان استفاده کنید.


اکنون با دانستن اینکه نمره زبانتان معادل چه سطحی در سیستم کانادایی است، با استفاده از جداول زیر می توانید امتیاز بخش زبان را برای زبان اول و دوم (در صورت وجود) محاسبه کنید. مطابق جدول زیر، هر مهارت از زبان اول می تواند حداکثر ۶ امتیاز داشته باشد که در مجموع ۲۴ امتیاز خواهد شد. برای زبان دوم اگر هر چهار مهارت حداقل CLB۵ باشد مجموعاً ۴ امتیاز کسب خواهید نمود.

زبان اول مهارت صحبت کردن مهارت شنیداری مهارت درک مطلب مهارت نوشتاری
CLB۹ یا بالاتر ۶ ۶ ۶ ۶
CLB۸ ۵ ۵ ۵ ۵
CLB۷ ۴ ۴ ۴ ۴
پایینتر از CLB۷ واجد شرایط نیست واجد شرایط نیست واجد شرایط نیست واجد شرایط نیست

 

زبان دوم امتیاز
حداقل CLB۵ در همه مهارت ها ۴
CLB۴ یا پایینتر در هر کدام از مهارت ها ۰

 

 بخش ۲: مدرک تحصیلی

در بخش مدرک تحصیلی می توان حداکثر ۲۵ امتیاز به دست آورد. دقت کنید که اگر مدرک شما خارج از کانادا اخذ شده باشد باید توسط موسسات مورد تائید سازمان مهاجرت کانادا ارزیابی کانادایی شود. جدول زیر امتیازات مربوط به هر مدرک تحصیلی را نشان می دهد:

مقطع (طبق گزارش ارزیابی) امتیاز
دکتری یا معادل آن ۲۵
کارشناسی ارشد / مدرک دانشگاهی مورد قبول برای آغاز انجام کار حرفه ای (نظیر پزشکی) ۲۳
دو مدرک بالاتر از دیپلم (حداقل یکی از آن ها باید دوره حداقل ۳ ساله باشد) ۲۲
کارشناسی حداقل ۳ ساله یا معادل آن ۲۱
فوق دیپلم ۲ ساله یا معادل آن ۱۹
فوق دیپلم ۱ ساله یا معادل آن ۱۵
دیپلم دبیرستان یا معادل آن ۵

 

 بخش ۳: سابقه کار

در بخش سابقه کار می توانید از سوابق کاری داخل یا خارج کانادا که بصورت تمام وقت یا معادل پاره وقت و با دستمزد کسب کرده اید حداکثر ۱۵ امتیاز کسب کنید. جدول امتیاز سابقه کار به صورت زیر است:

مقدار سابقه کار امتیاز
۶ سال یا بیشتر ۱۵
بین ۴ تا ۵ سال ۱۳
بین ۲ تا ۳ سال ۱۱
۱ سال ۹

 

 نکته مهم: سابقه کار باید حتماً در ناک های شغلی سطوح ۰، A یا B باشد. برای توضیحات بیشتر در این مورد قسمت ناک شغلی را مطالعه کنید. 

 بخش ۴: سن

جدول امتیاز مربوط به سن نفر اصلی به صورت زیر است:

سن امتیاز
زیر ۱۸ سال ۰
بین ۱۸ تا ۳۵ ۱۲
۳۶ ۱۱
۳۷ ۱۰
۳۸ ۹
۳۹ ۸
۴۰ ۷
۴۱ ۶
۴۲ ۵
۴۳ ۴
۴۴ ۳
۴۵ ۲
۴۶ ۱
۴۷ و بالاتر ۰

 

 نکته مهم: سن به پائین گرد می شود. یعنی به عنوان مثال ۳۵ سال و ۱۱ ماه همچنان امتیاز ۳۵ سال را دریافت می کند.

 بخش ۵: جاب آفر

اگر موفق شوید پیشنهاد شغلی معتبر حداقل ۱ ساله از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید می توانید از ۱۰ امتیاز این بخش بهره مند شوید. برای مطالعه جزئیات و شرایط می توانید قسمت پیشنهاد شغلی را مطالعه کنید.

 بخش ۶: تطبیق پذیری

متقاضی اصلی و همسر او از این بخش می توانند حداکثر ۱۰ امتیاز کسب کنند. این ۱۰ امتیاز می تواند ترکیبی از موارد جدول ذیل باشد:

آیتم توضیحات حداکثر امتیاز
سطح زبان همسر سطح حداقل CLB ۴ در همه ی مهارت ها ۵
تحصیلات کانادایی متقاضی اصلی حداقل ۲ سال تحصیل بالاتر از دیپلم در دوره ۲ ساله یا طولانی تر ۵
تحصیلات کانادایی همسر حداقل ۲ سال تحصیل بالاتر از دیپلم در دوره ۲ ساله یا طولانی تر ۵
سابقه کار کانادایی متقاضی اصلی حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت ۱۰
سابقه کار کانادایی همسر حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت ۵
پیشنهاد شغلی در کانادا از این مورد در بخش قبل امتیاز گرفته اید ۵
خویشاوند در کانادا شامل والدین، پدر یا مادر والدین، فرزند، نوه، برادر یا خواهر، عمه یا خاله، عمو یا دایی، خواهر یا برادرزاده ۵

سیستم 1200 امتیازی پول

 امتیاز در استخر متقاضیان (بر مبنای ۱۲۰۰ امتیاز)

 1. فاکتورهای شخصی متقاضی اصلی

  1. سن
  2. تحصیلات
  3. زبان
  4. سابقه کار کانادایی
 2. فاکتورهای مربوط به همسر

  1. تحصیلات
  2. زبان
  3. سابقه کار کانادایی
 3. امتیازات ترکیبی (انتقال مهارت)

  1. تحصیلات
  2. سابقه کار خارجی
  3. تائیدیه شغلی
 4. امتیازات تکمیلی

  1. خواهر یا برادر در کانادا
  2. مهارت های فرانسوی
  3. تحصیلات
  4. پیشنهاد شغلی
  5. تائیدیه استانی

اگر از بخش اول حداقل ۶۷ امتیاز را داشته باشید می توانید وارد پول اکسپرس انتری شوید. در این قسمت با توجه به شرایط و ویژگی ها امتیاز ثانویه ای بر مبنای ۱۲۰۰ به شما داده می شود که تعیین کننده این خواهد بود که آیا شانس دریافت دعوت نامه را خواهید داشت یا خیر.

 برای محاسبه امتیاز خود در پول اکسپرس انتری می توانید از ابزار محاسبه گر ۱۲۰۰ امتیازی اختصاصی پل استفاده کنید.

در ادامه می توانید خلاصه ای از سیستم امتیازبندی را مطالعه نمائید: 
 

 بخش اول: فاکتورهای شخصی متقاضی اصلی

فاکتور حداکثر امتیاز در حالت متاًهلی حداکثر امتیاز در حالت مجردی
سن ۱۰۰ ۱۱۰
تحصیلات ۱۴۰ ۱۵۰
سطح زبان ۱۵۰ ۱۶۰
سابقه کار کانادایی ۷۰ ۸۰

 بخش دوم: فاکتورهای مربوط به همسر

فاکتور حداکثر امتیاز
تحصیلات ۱۰
سطح زبان ۲۰
سابقه کار کانادایی ۱۰

 بخش سوم: امتیازات ترکیبی (انتقال مهارت)

قسمت اول تحصیلات
فاکتور حداکثر امتیاز
تحصیلات بالاتر از دیپلم به همراه سطح زبان خوب ۵۰
تحصیلات بالاتر از دیپلم به همراه سابقه کار کانادایی ۵۰
قسمت دوم سابقه کار خارج از کانادا
سابقه کار خارج از کانادا به همراه سطح زبان خوب ۵۰
سابقه کار خارج از کانادا به همراه سابقه کار داخل کانادا ۵۰
قسمت سوم تائیدیه مشاغل مهارتی 
تائیدیه مشاغل مهارتی به همراه سطح زبان خوب ۵۰

 بخش چهارم: امتیازات تکمیلی

فاکتور حداکثر امتیاز
خواهر یا برادر در کانادا (مقیم دائم یا سیتیزن) ۱۵
مهارت های زبانی فرانسوی ۳۰
تحصیلات بالاتر از دیپلم در کانادا ۳۰
پیشنهاد شغلی ۲۰۰
تائیدیه استانی ۶۰۰

 

 چگونه می‌توان به امتیاز بالای ۴۴۰ رسید؟ (بدون جاب آفر، نامینیشن استانی یا تحصیلات داخل کانادا)

 • باید دارای حداقل مدرک فوق لیسانس، حداقل سطح CLB۹ (Canadian Language Benchmark) در آیلتس جنرال (L=۸, R=۷, W=۷, S=۷)، حداقل سه سال سابقه کار خارج از کانادا و سن مناسب باشید (بیشتر از ۳۴ سال نباشد)
 • اگر سابقه کار شما زیر سه سال است علاوه بر داشتن شرایط بند بالا باید نمره زبان بالاتر از CLB۹ و سن ایده آل (حداکثر ۲۹) داشته باشید تا امتیازتان بالای ۴۴۰ شود.
 • اگر مدرک تحصیلی تان لیسانس است فقط در صورتی می توانید امتیاز ۴۴۰ یا بیشتر کسب کنید که مدرک ارزیابی شده تان معادل دو مدرک (یکی حداقل ۳ ساله یا بیشتر) باشد. در این حالت با کسب نمره زبان CLB۹ ممکن است شانس کسب امتیاز بالا را داشته باشید.

 چه کسانی می‌توانند امتیاز بین ۴۰۰ تا ۴۴۰ داشته باشند؟ (بدون جاب آفر، نامینیشن استانی یا تحصیلات داخل کانادا)

 • اگر مدرک تحصیلی تان لیسانس است باید همه مهارت ‌های زبانی تان CLB۹ باشد تا امتیاز بالای ۴۰۰ بدست بیاورید (به شرط داشتن سه سال سابقه کار و سن مناسب)
 • اگر مدرک تحصیلی تان فوق لیسانس است باید چند مهارت CLB۹ داشته باشید تا به امتیاز بالای ۴۰۰ دست پیدا کنید (به شرط داشتن سه سال سابقه کار و سن مناسب)

تحلیل امتیازها

تحلیل امتیازها در پول

همانطور که می دانید برنامه اکسپرس انتری از ابتدای سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و در ابتدا مینیمم امتیازها بسیار بالا و متغیر بود و پیش بینی های مختلفی از روند تغییروجود داشت که اکثر پیش بینی ها غلط بودند! عده ای صحبت از مینیمم امتیازهای ۷۵۰ در این برنامه می کردن و عده ای دیگر ادعای مینیمم امتیاز ۳۰۰ یا حتی کمتر! به هر حال در این ۴ سال این برنامه به ثبات خوبی رسیده و روند آن قابل پیش بینی تر شده است.

بار گراف ارائه شده نشان می دهد که تعداد دعوت نامه های صادر شده از سال ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۱۸ روند کاملاً صعودی داشته است که نکته مثبتی برای این برنامه محسوب می شود. سال های اوج این برنامه سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بوده است که تعداد دعوت نامه جهش قابل توجهی داشت و حتی از میزان هدفگذاری شده توسط سازمان مهاجرت کانادا نیز پیشی گرفت.

البته اگر بخواهیم تخصصی تر به تعداد دعوت نامه های صادر شده نگاه کنیم باید به این نکته نیز توجه کنیم آمار ارائه شده تعداد دعوت نامه های صادر شده است و نه تعداد ویزاهای صادر شده! همواره تعداد زیادی از پرونده های ارسالی به دلایل مختلف برگشت می خورند که عمدتاً به دلیل کامل نبودن مدارک است. بنابراین طبیعی است که تعداد دعوت نامه های صادر شده بیشتر از تعداد هدف گذاری به نظر برسد.

در سال ۲۰۱۵، که شروع برنامه اکسپرس انتری بود، میزان هدف گذاری شده ۵۱۰۰۰ دعوت نامه بود اما با اختلاف فاحشی تنها ۳۱۰۶۳ دعوت نامه صادر شد. به دلیل اینکه سال اول اجرایی شدن این برنامه بوده و همچنین تعداد زیادی پرونده های کاغذی که از سال ۲۰۱۴ و قبل از آن به اداره مهاجرت رسیده بودند و باید تعیین تکلیف می شدند طبیعی بود که میزان هدف گذاری شده و همچنین میزان واقعی دعوت نامه های صادر شده چندان بالا نباشند.

در سال ۲۰۱۶ با رشد خفیف حدود ۹ درصدی شاهد بهبود نسبی در تعداد دعوت نامه های صادر شده بودیم. با این حال میزان دعوت نامه های صادر شده تنها ۵۸ درصد میزان هدف گذاری شده بود!

اما از سال ۲۰۱۷ شاهد رشد بسیار خوبی در تعداد دعوت نامه های هدفگذاری شده و همچنین صادر شده بودیم. میزان هدفگذاری شده با رشد ۲۲ درصدی به ۷۱۴۰۰ عدد رسید و هم چنین میزان دعوت نامه های صادر شده با رشد باورنکردنی ۱۵۵ درصدی تقریبا ۲.۵ برابر شد که تاثیر آن را در کاهش مینیمم امتیاز ها که به ۴۱۳ هم رسید دیدیم. به عبارتی نیمه اول سال ۲۰۱۷ بهترین سال برنامه اکسپرس انتری از نظر کاهش مینیمم امتیازها بود. اما از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ با تغییر قوانین و اضافه شدن امتیاز برای افرادی که خواهر و برادر در کانادا دارند و یا افرادی که سطح زبان فرانسه آنها بالاتر از حد خاصی است و همچنین افرادی که تحصیلات داخل کانادا دارند مینیمم امتیازها دوباره افزایش پیدا کرد.

سال ۲۰۱۸ تشابه زیادی با نیمه دوم سال ۲۰۱۷ داشت، چه از لحاظ مینیمم امتیازها و چه از بابت میزان دعوت نامه های صادر شده. میزان هدف گذاری شده و تعداد واقعی دعوت نامه های صادر شده به ترتیب رشد ۵ و ۴ درصدی داشته اند.

برای سال ۲۰۱۹ برنامه اداره مهاجرت کانادا رشد حدود ۹ درصدی در میزان هدفگذاری شده تعداد دعوت نامه ها است و اگر همین رشد را برای تعداد واقعی دعوت نامه نیز در نظر بگیریم می توان امیدوار بود که حدود ۹۷۰۰۰ دعوت نامه در سال ۲۰۱۹ صادر شود. با ادامه این روند، تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال ۲۰۲۰ از ۱۰۰ هزار هم خواهد گذشت و سال ۲۰۲۱ حدودا عدد ۱۱۰ هزار را رد خواهد کرد. این افزایش تعداد دعوت نامه ها تاثیر مثبتی بر کاهش مینیمم امتیازها خواهند گذاشت اما نباید تصور کرد که مینیمم امتیازها دوباره به حدود ۴۱۳ خواهد رسید. زیرا به دلیل تغییر سیستم امتیازدهی در سال ۲۰۱۷ بسیار بعید به نظر می رسد مینیمم امتیازها به کمتر از ۴۳۰ در سه سال آینده برسد.

شانس گرفتن دعوت نامه

یکی از سوالاتی که همواره ذهن کسانی را که می خواهند با این سیستم اقدام کنند مشغول می کند این است که با چه امتیازی شانس گرفتن دعوت نامه دارند. همانطور که در صفحات دیگر توضیح داده ایم شما با امتیازی بین ۰ تا ۱۲۰۰ وارد Pool می شوید. حدوداً هر دو هفته یکبار تعداد مشخصی (معمولاً بین ۱۰۰۰ الی ۳۸۰۰ نفر) از افراد داخل Pool که بالاترین امتیاز را دارند دعوت نامه دریافت می کنند.

حال نکته اینجاست که بسته به تعداد افرادی که در هر دراو (DRAW) دعوت نامه می گیرند و همچنین تعداد افرادی که با امتیاز بالاتر در داخل Pool هستند این مینیمم امتیاز در هر دراو متفاوت می شود. به طور مثال ممکن است در دراو این هفته مینیمم امتیاز ۴۴۵ باشد و در دراو دو هفته بعد ۴۵۰ باشد و یا بر عکس.

تا به امروز کمترین امتیازی که توانسته دعوت نامه بگیرد امتیاز ۴۱۳ بوده. بنابراین بسته به امتیاز شما شانس شما برای گرفتن دعوت نامه کم یا زیاد خواهد شد. به طور مثال اگر امتیاز شما ۴۸۰ باشد احتمال اینکه در اولین دراو دعوت نامه بگیرید بیشتر از ۹۹ درصد است! اما اگر امتیاز شما ۴۳۰ باشد ممکن در اولین دراو دعوت نامه بگیرید و یا ممکن است چند ماه صبر کنید. امتیازهایی در حدود ۴۳۰ الی ۴۴۰ هم ممکن است چندین ماه منتظر دعوت نامه بمانند و یا اصلاً دعوت نامه نگیرند و حتی ممکن است در کمتر از یک ماه دعوت نامه بگیرند. در کل نمی توان پیش بینی دقیقی در مورد شانس گرفتن دعوت نامه برای امتیازهای بین ۴۳۰ الی ۴۴۰ انجام داد. در واقع در هر دوره زمانی وضعیت امتیازها متفاوت است و باید در دوره خودش بررسی شود.

در مورد امتیازهای زیر ۴۱۳ نیز تا به امروز کسی موفق به گرفتن دعوت نامه نشده است. اما همانطور که می دانید در سیستم اکسپرس انتری ۶۰۰ امتیاز برای کسانی در نظر گرفته شده است که بتوانند از یکی از استان ها نامینیشن دریافت کنند. به طور مثال اگر امتیاز شما ۳۷۰ باشد  و از استان ساسکچوان نامینیت شوید ۶۰۰ امتیاز به شما اضافه شده و ۹۷۰ خواهید و بنابراین در اولین دراو دعوت نامه می گیرید.

 روند تغییرات

 نمودار اول: تغییرات حداقل امتیازات دعوت شده در دراوهای اکسپرس انتری (فقط مربوط به FSW - از سال ۲۰۱۵ تا ابتدای مارچ ۲۰۱۹)

تعییرات حداقل امتیازهای دعوت شده در دراو اکسپرس انتری

 نمودار دوم: تغییرات تعداد دعوتنامه های صادر شده در هر دراو (از سال ۲۰۱۵ تا ابتدای مارچ ۲۰۱۹)

تغییرات تعداد دعوتنامه های صادر شده

4.2/5 (13 رای)
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 07:51
مرتضی انصاری
سلام، تحلیل های اکسپرس انتری سایتتون رو آپدیت می کنید؟ می خوام بدونم تغییرات جدید چی هستن، ممنون
ادمین پل
سلام، بله تحلیل کاملی رو روز گذشته در سایتمون قرار دادیم، لطفاً به زیر منوی "تحلیل های اختصاصی پل" در اکسپرس انتری مراجعه کنید
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 17:07
مونا بهرام زاده
سلام
ممنون از وبسایت فوق العاده شما. من تونستم اطلاعات خیلی خوبی در مورد مهاجرت به کانادا بدست بیارم.
ادمین پل
سلام، ممنون از پیام انرژی بخش شما
زمان ثبت
یکشنبه 25 خرداد 1399 21:56
کیانوش عبدی
سلام میخواستم بدونم فقط با داشتن مینیمم امتیاز ورود به پول اکسپرس اینتری می توان شانس گرفتن دعوت نامه برای رسیدن به اقامت دائم را داشت ؟
ادمین پل
سلام، ممنون از سوالتون شما با داشتن حداقل 67 امتیاز و بقیه حداقل ها می تونین وارد پول اکسپرس انتری بشین و به عنوان یک متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا به حساب بیاید. اما اینکه دعوتنامه بگیرید یا نه فقط بستگی به امتیاز شما در داخل پول داره که اگر به قدر کافی بالا باشه دعوت به اقدام می شید. اگر نه، ممکنه برای برنامه های استانی شانس داشته باشین.
زمان ثبت
سه شنبه 07 مرداد 1399 21:38
زهره گیلانی
با سلام در مورد اکسپرس اینتری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. من 28 سالمه و می خواهم برای مهاجرت اقدام کنم. هنووز ازدواج نکردم و شرایط همسر باعث کاهش امتیازم میشه. میتونم بعد از گرفتن دعوت نامه ازدواج کنم و ایشونو به پرونده ام اضافه کنم ؟
ادمین پل
سلام، بله مشکلی از این بابت وجود نداره و شما هر زمانی تا قبل از لند کردن در کانادا می تونین ازدواج کنین و همسرتون رو به پرونده مهاجرتی اقامت دائم کانادا اضافه کنین.
زمان ثبت
سه شنبه 07 مرداد 1399 21:48
اردلان نیازی
سلام
در مورد سابقه کاری که باید به فدرال ارائه دهیم اگر این سابقه کار در 3 سال گذشته در چندین جای مختلف با سمت های مختلف باشد، قابل ارائه برای برنامه اکسپرس اینتری می باشد یا خیر ؟
ادمین پل
سلام، بطور کلی مشکلی از نظر محل کارهای مختلف وجود نداره، اما اینکه همگی قابل ارائه هستن یا خیر نیاز به بررسی دقیقتر داره. می تونید با کارشناسان شرکت پل در این مورد تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنن.
زمان ثبت
شنبه 20 آذر 1400 18:53
اروین
سلام. می خواستم بدونم ایا امتیاز سن متقاضی به صورت اتوماتیک هنگام تولد تغییر میکنه یا وقتی پروفایل اکسپرس اینتری سابمیت میشه امتیاز سن فریز میشه؟
ادمین پل

با سلام،

تا زمانی که متقاضی در پول اکسپرس انتری حضور داشته باشه و دعوتنامه دریافت نکرده باشه با بالا رفتن سن به طور خودکار امتیاز از دست می ده. فقط با دریافت دعوتنامه هست که سن فریز می شه.