• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

 از طریق آغاز بزینس و ایجاد شغل و یا حمایت کارآفرین های خلاق می توان به کانادا مهاجرت نمود. این برنامه در واقع مخصوص متقاضیانی است که توانایی ایجاد بزینس هایی را در کانادا دارند که:
 

 خلاق هستند

 می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند

 می توانند در سطح جهانی رقابت کنند

 

 متقاضیانی که چنین ایده و توانایی را دارند باید از یکی از ۳ مسیر تعیین شده توسط سازمان مهاجرت کانادا حمایت کننده مالی یا تائید کننده برای ایده بزینسی خود در کانادا را جذب به همکاری کنند. این مسیرها عبارتند از:
 

 موسسات سرمایه گذاری ریسک (Venture Capital Funds)

 گروه های سرمایه گذاری انجل (Angel Investor Groups)

 انکوباتورهای کسب و کار (Business Incubators)

 

فقط سازمان های خاصی که توسط دولت مورد تائید قرار گرفته اند می توانند از متقاضیان این برنامه حمایت کنند. از بین این سه دسته، دو گروه اول سرمایه گذاری مستقیم در ایده ی استارت آپی انجام می دهند و دسته سوم صرفاً با حمایت از ایده، فضای رشد را برای آن فراهم می کنند. این موسسات خودشان تصمیم گیری می کنند که چه ایده های بزینسی را مورد بررسی قرار دهند و هر یک ساز و کار اختصاصی خودش را برای پذیرش پرونده دارد. بعنوان مثال ممکن است از شما خواسته شود ایده خود را بصورت حضوری ارائه کنید و یا یک بزینس پلن مشروح و جزئی ارائه دهید. در صورتی که یکی از این موسسات ایده شما را بپسندد و تصمیم بگیرد در آن سرمایه گذاری نموده و یا از آن حمایت کند به شما نامه حمایت (Letter of Support) می دهد.

 

 چند نکته خیلی مهم در مورد این برنامه
 

 • در هر پروژه یا ایده می تواند یک متقاضی اصلی صاحب ایده باشد و تا ۴ نفر اعضای تیم وی باشند.
 • این یک برنامه مهاجرتی مستقیم بوده و به اقامت دائم برای صاحب ایده، اعضای تیم وی و خانواده های همه ی آنها ختم می شود.
 • محدودیت و یا شرطی برای بزینس و سوددهی آن پس از مهاجرت وجود ندارد.
 • دریافت تائیدیه از موسسات سرمایه گذاری بسیار مشکل و رقابتی است، ازینرو مسیر سوم یعنی incubator ها برای متقاضیان ایرانی فوق العاده جذاب و پرطرفدار است.
 • این روش جزو سریع ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت بزینسی به کانادا می باشد.
   

در شرکت مهاجرتی پل تجربه های موفق متعددی را در زمینه جذب همکاری incubator ها برای پروژه های استارت آپی داشته ایم. تاکنون موفق به دریافت نامه حمایت از انکوباتورهای مختلفی در تورنتو، ونکوور و فردریکتون برای پروژه های مختلفی در زمینه های زیر شده ایم:

 • پزشکی
 • توسعه اپلیکیشن ها
 • عمران و ساختمان
 • هوش مصنوعی
 • نساجی

 

حداقل شرایط مورد نیاز

 چه شرایطی برای اقدام از طریق موسسات Incubator لازم است؟

 

 باید ایده بزینسی مناسبی داشته باشید و یا رزومه کاری و تحصیلات مورد نیاز (توصیه ما حداقل مدرک لیسانس است) برای اضافه شدن به یک پروژه استارت آپی را داشته باشید.

 نیازمندی های زبانی برنامه را داشته باشید (حداقل CLB5).

سن شما زیر 55 سال باشد.

بتوانید نیازمندی های تعیین شده توسط Incubator را برآورده کنید (می تواند شامل شرکت در دوره یا ارائه گروهی طرح باشد).

مقدار سرمایه کافی را در اختیار داشته باشید (هزینه های مسیر شامل آماده سازی پروژه و نیز شرکت در دوره ها بین 120 تا 140 هزار دلار کانادا به ازای هر متقاضی می باشد، البته چنانچه دارای طرح استارت آپی باشید که مورد تائید قرار بگیرد این رقم برای صاحب طرح می تواند کاهش چشمگیری پیدا کند ولی همچنان برای اعضای تیم کلیدی همین مبلغ به ازای هر نفر می باشد)