• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
sponsorship

 اگر PR یا شهروند کانادا هستید می توانید برای اقوام به خصوص همسر خود از طریق اسپانسرشیپی اقامت دائم کانادا بگیرید. اما فردی که اسپانسر می شود باید شرایطی را داشته باشد و همچنین شخصی را که میخواهید اسپانسر کنید باید شرایطی داشته باشد.

 به طوری کلی می توانید اسپانسر ۴ دسته از اقوام خود شوید:

       همسر یا پارتنر رسمی و فرزندان

       والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ

       فرزندخوانده

       سایر اقوام

هر کدام از دسته های بالا شرایط و تعاریف خاص خود را دارند.

همسر

فردی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد یا شهروند کانادا باشد می تواند برای همسر خود تشکیل پرونده داده تا او نیز اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

شخص اسپانسر باید:

 • بالای ۱۸ سال باشد
 • شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد و در کانادا زندگی کند (اگر شهروند باشد و موقتا در کانادا زندگی نکند مشکلی ندارد اما وقتی همسر او ویزا گرفت و خواست لند کند اسپانسر باید داخل کانادا باشد)
 • ثابت کند که میتواند امکانات کافی برای همسر خود فراهم کند (نیازی LICO نیست)
 • وابسته به دولت کانادا برای دریافت کمک مالی نباشد

همسر هم باید شرایطی را داشته باشد:

 • ۱۸ سال یا بالاتر باشد
 • از نظر تست های پزشکی برای مردم کانادا خطرناک نباشد (اگر بیماری ای داشته باشد که برای افراد دیگر خطرناک نبوده و فقط هزینه درمان بالا باشد مشکلی ندارد)
 • همسر رسمی باشد و این ازدواج در کانادا و کشور مبدا قانونی باشد یا به صورت Common-Law در یک سال گذشته در اکثر روزها با هم زندگی کرده باشند (داخل یا خارج کانادا) یا Conjugal Partner باشد یعنی حداقل ۱۲ ماه گذشته دور از همین زندگی می کنند و دلیلی کاملا موجه برای این دوری داشته باشند (دلایلی مثل کار و درس … قابل قبول نیست)

فردی که از این طریق می خواهد اقامت دائم کانادا را دریافت کند دارای مزایای بسیار زیادی خواهد بود. یکی از مهمترین این مزیت ها این است که اپلیکنت قبل از دریافت اقامت دائم و در حالی که پرونده او در جریان است می تواند تحت شرایطی ویزای کار دریافت کرده و در کانادا کار کند.

والدین

برای اینکه بتوانید برای والدین یا پدربزرگ و مادر بزرگ خود اقامت دائم کانادا بگیرید باید چند شرط زیر را داشته باشید:

 • شهروند یا PR کانادا باشید
 • حداقل ۱۸ سال داشته باشید
 • در کانادا زندگی کنید
 • در سه سال گذشته مینیمم درآمد لازم را در کانادا داشته باشید (در واقع حداقل باید سه سال در کانادا کار کرده باشید)
 • تعهد دهید که برای مدت مشخص از نظر مالی شخصی را که اسپانسر می کنید را حمایت خواهید کرد.

اگر تمام شرایط بالا را داشتید در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ با پر کردن اپلیکیشن آنلاین درخواست خود را ثبت می کنید. ظرفیت سال ۲۰۱۹ برای پذیرش افراد ۲۰۰۰۰ نفر می باشد. از بین افرادی که زودتر درخواست خود را ثبت کرده اند خواسته خواهد شد که مدارک مربوطه را در مدت ۶۰ روز ارسال کنند. افرادی که مدارک آن ها کامل باشد و همچنین شخص اسپانسر شده تست مدیکال و چک امنیتی را با موفقیت پشت سر بگذارد ویزای اقامت دائم را دریافت خواهد کرد.

 

تعداد افرادی که شما مسئول

آنها هستید

مینیمم درآمد لازم برای سه سال گذشته (به دلار کانادا) 
۲۰۱۸ ۲۰۱۷ ۲۰۱۶ ۲۰۱۵
۲ نفر ۴۱,۰۰۷ ۴۰,۳۷۹ ۳۹,۸۱۳ ۳۹,۳۷۲
۳ نفر ۵۰,۴۱۴ ۴۹,۶۴۱ ۴۸,۹۴۵ ۴۸,۴۰۴
۴ نفر ۶۱,۲۰۹ ۶۰,۲۷۱ ۵۹,۴۲۶ ۵۸,۷۶۸
۵ نفر ۶۹,۴۲۳ ۶۸,۳۵۸ ۶۷,۴۰۰ ۶۶,۶۵۴
۶ نفر ۷۸,۲۹۶ ۷۷,۰۹۵ ۷۶,۰۱۵ ۷۵,۱۷۴
۷ نفر ۸۷,۱۷۲ ۸۵,۸۳۵ ۸۴,۶۳۱ ۸۳,۶۹۵

اگر بیشتر از ۷ نفر می باشند

به ازای هر نفر این مقدار

اضافه کنید

۸,۸۷۶ ۸,۷۴۰ ۸,۶۱۶ ۸,۵۲۱
 

فرزندان

فردی که شهروند یا PR )مقیم دائم( کانادا باشد شخصی را که خارج یا داخل کاناد هست را به عنوان فرزند خوانده خود قبول کند. این فرزند خوانده تحت شرایطی می تواند مستقیم شهروند کانادا شده یا اینکه ابتدا به صورت PR وارد کانادا شده و بعد از چند سال شهروند کانادا شود.

واضح هست که شخص اسپانسر که میخواهد فردی را به عنوان فرزند خوانده قبول کند باید شرایط خاصی را داشته باشد. پروسه و فرآیند این نوع اسپانسرشیپ پیچیدگی های خاص خودش را دارد که برای هر کیس ممکن است متفاوت بوده و در این یک تا دو پاراگراف نیم توان تمام زوایای آن را توضیح داد. فردی هم که به عنوان فرزند خوانده است باید شرایط مشخصی داشته باشد. همچنین کشوری مبدا اپلیکنت (شخصی که قرار است فرزند خوانده شود) در آن زندگی می کند باید فرزندخواندگی بین المللی را به رسمیت بشناسد (در حال حاضر ایران به رسمیت نمیشناسد).

فرزند وابسته

 شرایط فرزند وابسته (Dependent Child):

اگر از روش مهاجرتی اقدام می کنیم و میخواهید فرزند خود یا همسرتان را در پرونده داشته باشید باید این فرزند به شما وابسته باشد. در اصطلاح اداره مهاجرت تعریف Dependent Child را داشته باشد. کسی را میتوان به عنوان Dependent Child در پرونده داشت که:

 • کمتر از ۲۲ سال سن داشته باشد و مجرد باشد
 • بیشتر از ۲۲ سال سن داشته باشد و از نظر فیزیکی و روحی دچار مشکلاتی باشد که نتواند خود را از نظر مالی تامین کند و به والدین وابستگی مالی داشته باشد.

در هر دو حالت بالا این Dependent Child می تواند خودش هم یک Dependent Child داشته باشد و اون نیز وارد پرونده شود. در حالت شماره ۱ در صورتی این وضعیت اتفاق می افتد که از همسرش جدا شده باشد و یه فرزند داشته باشد.

برای اسپانسر کرده Dependent Child خودتان یا همسرتان که میخواهید اسپانسرشان شوید نیازی به داشتن مینیمم درآمد بر طبق LICO نیست. اما اگر فرزند وابسته شما خودش یک فرزند وابسته هم داشته باشد (یعنی نوه شما باشد) و همگی داخل پرونده باشد باید ثابت کنید که در ۱۲ ماه گذشته مینیمم درآمد بر طبق LICO را داشته اید.

دیگر بستگان

این بخش برای افرادی هست که هیچ اقوام نزدیکی داخل کانادا ندارند (که PR یا شهروند باشند) و یکی از کم کاربرد ترین روش های اسپانسرشیپ اقوام است. در واقع شخصی که بالای ۱۸ سال داشته و PR و یا شهروند کانادا هست و هیچ اقوامی مانند فرزند، همسر، پدر ی مادر، پدر بزرگ یا مادر بزرگ، عمو، عمه، خاله، دایی، برادرزاده، خواهرزاده داخل کانادا ندارد (که PR یا شهروند کانادا باشند) میتوانید یکی از اعضای خانواده خود را که خارج از کانادا هستند از روش اسپانسرشیپی به عنوان PR وارد کانادا کند.

البته شرایط نسبتا پیچیده ای در این حالت وجود دارد. به طور مثال این شخص نباید اقوامی داشته باشد که بتواند از یکی از روش های سه گانه اقوام برای آنها اقدام کند. مثلا اگر شخص اسپانسر پدری دارد که خارج از کانادا هست و میتواند از طریق اسپانسرشیپ پدر و مادر برای او اقدام کند، نمی تواند برای برادر زاده خود که بالای ۱۸ سال هست و پدر و مادر هم دارد اقدام کند. اما اگر پدر و مادر شخص اسپانسر فوت کرده باشند و همسر و فرزند نداشته باشد و تنها خواهر ۳۰ ساله اون در خارج کانادا باشد (و خواهر یا برادر دیگری هم نداشته باشد) میتواند اسپانسر این خواهر شود. حتی اگر خواهر او متاهل بوده و فرزند هم داشته باشد میتواند شوهر و فرزندان خواهر خود را هم در پرونده لحاظ کند. البته تصمیم نهایی در این مورد که این اسپانسر شیپی قبول شود یا نه بر عهده آفیسر است.

شروط دیگری هم وجود دارد مانند اینکه شخص اسپانسر باید در ۱۲ ماه گذشته داخل کانادا از مینیمم مشخص شده بیشتر درآمد داشته باشد و در حال حاضر هم داخل کانادا زندگی کند. مرتکب جرم های سنگین نشده باشد و … .

حالت دیگری که وجود دارد این است که شخص اسپانسر (که باید همه شرایطی که یک اسپانسر نیاز دارد را داشته باشد) میتواند اقوام زیر ۱۸ سال خود را که یتیم هستند (پدر و مادر ندارد و مجرد هم هست) اسپانسر کند. اما شخص یتیم باید یکی از سه رابطه زیر را با شخص اسپانسر داشته باشد:

 • برادر یا خواهر او باشد
 • نوه او باشد
 • برادرزاده یا خواهر زاده او باشد

اگر شخص اسپانسر چند اقوام یتیم دارد می تواند برای هر کدام یک پرونده تشکیل دهد. همچنین برای اسپانسر کردن افراد زیر ۱۸ سال شرط داشتن درآمد در ۱۲ گذشته و LICO وجود ندارد (برای اسپانسر کردن همسر و فرزند هم وجود ندارد).

3.6/5 (8 رای)
ارسال نظر
verification