• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ontario pnp

 انتاریو با دارا بودن حدود ۴۰% جمعیت کشور، پرجمعیت ترین استان کاناداست. پایتخت کشور یعنی اتاوا و پرجمعیت ترین شهر کانادا یعنی تورنتو در این استان واقع شده اند. مرزهای انتاریو از غرب به استان منیتوبا، از شمال به خلیج های Hudson و James، از شرق به استان کبک و از جنوب به ایالت های مینسوتا، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک آمریکا محدود شده است. زبان فارسی در این استان جزو زبان هایی است که سریعترین رشد را دارد و این استان ایرانی های زیادی را در خود جای داده است.

این استان دارای بیش از ۲۵۰ هزار دریاچه است که حدود یک پنجم آب های تازه زمین را تشکیل می دهند. درجه حرارت در تابستان به بالای ۳۰ درجه و در زمستان به حتی کمتر از ۴۰ درجه زیر صفر می رسد. حدود ۶۶% از مساحت این استان پهناور از جنگل تشکیل شده است و پارک استانی الگانکوئین، که در سال ۱۸۹۳ تاسیس شد، قدیمی ترین پارک کاناداست.

صنایع انتاریو از کشاورزی، معادن، کارخانجات و بخش تولیدی خودرو تا طراحی نرم افزار و فناوری های روز دنیا می باشد. انتاریو تولید کننده ۳۷% تولید ناخالص ملی بوده و تقریباً ۵۰% از کل نیروهای کار در بخش های فناوری، خدمات مالی و دیگر صنایع دانش محور را در خود جای می دهد.

 متقاضیانی که قصد مهاجرت و استقرار دائمی در انتاریو را دارند، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند از طریق Ontario Immigrant Nominee  Program (OINP اقدام نمایند. در حالت کلی این برنامه برای 4 دسته از متقاضیان قابل استفاده است:

 نیروهای کاری خارجی که جاب آفر از انتاریو دارند

 فارغ التحصیلان در مقاطع ارشد و دکتری از دانشگاه های انتاریو

 نیروهای کار خارجی که مهارت یا تجربه مورد نیاز استان را دارند

 صاحبان بزینس ها و کارآفرینان

این برنامه ی استانی توسط دولت انتاریو مدیریت شده و نتیجه همکاری مشترک بین دولت این استان و دولت مرکزی کانادا از طریق سازمان مهاجرت (IRCC) است. زیرمجموعه های این برنامه استانی عبارتند از:

 در ادامه معرفی کوتاهی از هر کدام از این روش ها را ارائه می دهیم. با کلیک بر روی هر یک می توانید توضیحات کامل مربوط به آن را مطالعه کنید.
 

 اسکیلدورکر (با حمایت کارفرما)

 برنامه Employer Job Offer: International Student Stream

برنامه Employer Job Offer: International Student Stream استان انتاریو مناسب گروهی از افراد است که در داخل کانادا (و نه الزاما استان انتاریو) تحصیل کرده و در حال حاضر یک جاب آفر (بدون نیاز به LMIA) در مشاغل سطح 0 یا A یا B دارند. این افراد می توانند برای گرفتن نامینیشن استانی و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه Employer Job Offer: Foreign Worker Stream

برنامه Employer Job Offer: Foreign Worker Streamاستان انتاریو مناسب گروهی از افراد است که در حال حاضر یک جاب آفر (بدون نیاز به LMIA) در مشاغل سطح 0 یا A یا B در داخل استان انتاریو دارند. این افراد با داشتن چند شرط دیگر می توانند برای گرفتن نامینیشن استانی و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream

برنامه  Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream استان انتاریو مناسب گروهی از افراد است که در حال حاضر یک جاب آفر (بدون نیاز به LMIA) در مشاغل مورد نیاز در لیست (مانند کشاورزی و ساخت وس از) در استان انتاریو دارند. این افراد با داشتن چند شرط دیگر می توانند برای گرفتن نامینیشن استانی و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

  جذب سرمایه های انسانی

 بخش اول) برنامه های سنتی (غیر اکسپرس انتری): ویژه افرادی که در انتاریو تحصیل کرده اند. برای اقدام از طریق این برنامه ها باید پرونده بصورت کاغذی ارسال شود.

 برنامه Masters Graduate Stream

برنامه Masters Graduate  استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات فوق لیسانس داشته اند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری و به صورت کاغذی خواهد بود. البته منظور از کاغذی بخش فدرال آن است و بخش استانی آن به صورت آنلاین می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه PhD Graduate Stream

برنامه PhD Graduate استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات دکترا را به اتمام رسانده اند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری و به صورت کاغذی خواهد بود. البته منظور از کاغذی بخش فدرال آن است و بخش استانی آن به صورت آنلاین می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

بخش دوم) برنامه های اکسپرس انتری

 بخش دوم) برنامه های تحت اکسپرس انتری. این برنامه ها نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. برای اقدام از طریق این برنامه ها پرونده به صورت الکترونیکی ارسال می شود.

 برنامه Human Capital Priorities Stream

برنامهHuman Capital Priorities  محبوب ترین برنامه این استان است و افرادی که داخل Pool اکسپرس انتری بوده و امتیاز بالایی دارند اما امتیاز آنها برای گرفتن دعوت نامه به صورت مستقیم کافی نیست می توانند از این برنامه استفاده کنند. برای مطالعه جزئیات این برنامه بر روی نام این برنامه در بالا کلیک کنید.

 برنامه French-Speaking Skilled Worker Stream

برنامه French-Speaking Skilled Worker  همانطور که از اسم آن پیداست مخصوص کسانی است که تسلط خوبی به زبان فرانسوی دارند. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه Skilled Trades Stream

برنامه Skilled Trades استان انتاریو مخصوص دسته ای از افراد است که سوابق شغلی در ناک های Trades در داخل استان انتاریو دارند. این برنامه زیر مجموعه اکسپرس انتری می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه های تجاری

 برنامه Corporate stream

برنامه Corporate stream استان انتاریو مناسب افرادی است که میخواهند یک شرکت را داخل استان انتاریو خریداری کنند. این افراد بعد از خرید بیزینس باید شرایطی خاصی که برای آنها مشخص شده است را برقرار کنند تا بتوانند برای گرفتن نامینیشن استانی اقدام کنند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

 برنامه Entrepreneur stream

برنامه Entrepreneur Stream استان انتاریو مناسب کارآفرینانی است که می خواهند یک شرکت را داخل استان انتاریو خریداری کنند. این افراد بعد از خرید بیزینس باید شرایطی خاصی که برای آنها مشخص شده است را برقرار کنند تا بتوانند برای گرفتن نامینیشن استانی اقدام کنند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

3.7/5 (7 رای)
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
چهارشنبه 08 مرداد 1399 18:24
سهراب عشایری
سلام
برای رسیدن به اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری بودن پسرخاله هم امتیاز محسوب میشود و شانس گرفتن دعوت نامه را افزایش می دهد ؟
ادمین پل
سلام، نه متاسفانه پسرخاله امتیاز اضافه ای به شما نمی ده.