• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
alberta pnp

 استان آلبرتا از یک سو با رشته کوه های راکی در غرب و از سوی دیگر به دشت ها و مراتع شرقی احاطه شده است. در سمت شمال استان، قلمرو شمال غربی (Northwest Territories) واقع شده است. اما از سمت جنوب، مونتانا آمریکا نزدیکترین استان به آلبرتاست که مرزی مشترک با پارک Western-Glacier International Peace Park دارند.

جمعیت آلبرتا به بیش از ۴ میلیون نفر می رسد که بیشترین تمرکز آن در شهرهای بزرگ کلگری و ادمونتون است. این استان، چهارمین استان بزرگ کاناداست و مساحت آن ۶۶۱ هزار کیلومتر مربع است. این استان به مراتعش معروف است، اما مناظر طبیعی متنوعی از کوه های سر به فلک کشیده، دریاچه های یخ زده و جنگل های شمالی تا مراتع حاصلخیز و بیابان ها را در خود جای داده است. آلبرتا ۲۴۵ رودخانه و بیش از ۶۰۰ دریاچه دارد. این استان بالغ بر ۲۷ هزار کیلومتر مربع مناطق حفاظت شده در بیش از ۵۰۰ مکان شامل ۷۵ پارک استانی دارد که ۳ تا از آنها در سازمان UNESCO به عنوان میراث جهانی ثبت شده اند.

مهمترین صنایع آلبرتا نفت، گاز طبیعی و محصولات وابسته به آنها هستند. این استان دومین صادرکننده گاز در دنیا و چهارمین تولید کننده آن است. ضمناً دو تا از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی آمریکای شمالی در این استان واقع شده اند.

 برنامه استانی آلبرتا شامل ۳ استریم می شود:

          فرصت های آلبرتا (AOS)
          اکسپرس انتری
          کشاورزان خوداشتغال

زیرمجموعه های نیروی کاری ماهر (Skilled Worker) این برنامه استانی بیشتر برای متقاضیانی مناسب است که دارای ارتباط با آلبرتا هستند. این ارتباط می تواند شامل سابقه کار در آلبرتا، جاب آفر از یک کارفرما در آلبرتا، سابقه تحصیل در کانادا یا آلبرتا، خویشاوند درجه ۱ (والدین/فرزند/برادر یا خواهر) در این استان باشد. البته زمزمه هایی از انعطاف پذیری بیشتر این برنامه به گوش می رسد و حتی در سال ۲۰۱۹ چند مورد از متقاضیان بدون پیوند خاص با استان موفق به دریافت Notification of Interest از این استان در پروفایل اکسپرس انتری خود شده اند و شانس دریافت اقامت دائم از طریق این برنامه را بدست آورده اند.

ارسال نظر
verification