• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 

 مسیر Owner/Operator

یکی از مسیرهای مهاجرتی از طریق کسب و کار یا تجارت استفاده از راه اندازی یا خرید بزینس در کانادا است. این مسیر به تازگی مورد توجه زیادی قرار گرفته است که از مهمترین دلایل آن عبارتند از:

 در این برنامه بزرگترین بخش از هزینه مربوط به خرید کسب و کار در کاناداست، بدین معنا که در واقع سرمایه گذاری محسوب می شود.
 با راه اندازی کسب و کار می توان بلافاصله از آن کسب درآمد نمود
 محدودیت استانی یا منطقه ای برای این برنامه وجود ندارد
 محدودیت دارایی و میزان سرمایه گذاری در این برنامه وجود ندارد

مسیر Owner/Operator در واقع یک برنامه مهاجرتی نیست و یکی از انواع ورک پرمیت (اجازه کار) در کانادا محسوب می شود. دریافت اجازه کار در کانادا در حالت نرمال سخت و پیچیده است و علت آن نیاز به وجود جاب آفر (پیشنهاد کار) و تائیدیه از سازمان کار و امور اجتماعی کانادا (ESDC) است. آنچه باعث جذابیت این نوع از اجازه کار می شود این است که نیازی به پیشنهاد کار ندارد. در واقع شخص متقاضی پیشنهاد دهنده شغل به خودش است چرا که قرار است صاحب و گرداننده کسب و کار در کانادا باشد.

  حالت های مختلف اقدام برای اجازه کار Owner/Operator:

 خرید بزینس موجود در کانادا بصورت کامل
 سرمایه گذاری یا خرید سهم غالب (حداقل ۵۰.۱%) از بزینس موجود در کانادا
 آغاز بزینس نو (استارت آپ) در کانادا

البته، بر اساس تجربه انجام این پرونده ها، توصیه ما یکی از دو حالت اول است. حالت سوم که در واقع استارت آپ به حساب می آید ریسک بالایی دارد و آفیسرهای سازمان کار و امور اجتماعی کانادا در مورد اثر مثبت آن بر بازار کانادا به سختی متقاعد می شوند.

 اقدام برای این برنامه شامل چند مرحله می باشد:

 خرید یا سرمایه گذاری در یک بزینس کانادایی
 ثبت شرکت رسمی کانادایی
 ارائه بزینس پلن و دریافت تائیدیه از سازمان ESDC
 اقدام برای ورک پرمیت از سازمان مهاجرت
 ورود به کانادا و آغاز فعالیت های بزینس
 اقدام برای اقامت دائم پس از سپری شدن مدت زمان مورد نیاز

 چند نکته مهم در مورد این برنامه:

 متقاضی که از طریق مجوز کاری Owner/Operator صاحب بزینسی در کانادا شده و آن را اداره می نماید، با اشتغال زایی به سازمان کار و امور اجتماعی کانادا حقانیت خود را ثابت می نماید و این می تواند زمینه ساز تمدید این اجازه کار شود.
 همسر و فرزندان متقاضی اصلی در این برنامه نیز می توانند با ورک پرمیت و استادی پرمیت وارد کانادا شده و به کار آزاد و تحصیل رایگان زیر دیپلم بپردازند.
 این مجوز کار به خودی خود به اقامت دائم تبدیل نمی شود. اما، متقاضی می تواند با بهره مندی از امتیازات جاب آفر و سابقه کار در کانادا آپشن های مختلفی برای اخذ اقامت دائم داشته باشد
 دولت کانادا علاقه زیادی به استفاده از تجربه و تخصص متقاضیانی دارد که با سرمایه گذاری مستقیم در بزینس های کانادایی در واقع به شکل active (فعال) تاثیر مثبت بر بازار کانادا می گذارند. ضمنا، پیش بینی می کنیم سازمان مهاجرت با علم به این نکته مهم که بازار کار کانادایی رو به پیر شدن می رود و در آینده نزدیک مشکلات جدی را ایجاد خواهد نمود، راه ها یا برنامه های مناسبتری از حالت کنونی را پیش پای سرمایه گذاران اینچنینی بگذارد. این موضوع در جلساتی که با صاحب نظران و تصمیم گیرندگان برنامه های مهاجرتی بزینسی کانادا داشته ایم (کنفرانس اتاوا – نوامبر ۲۰۱۸) نیز مطرح شده و مورد تائید قرار گرفته است.

حداقل شرایط مورد نیاز

 سابقه مالکیت یا مدیریت بزینس در ایران
 دارایی مناسب قابل سرمایه گذاری جهت خرید بزینس. (مبلغ می نیممی تعیین نشده است اما با توجه به استان و شهر انتخابی می تواند متغیر باشد. در شهرهای بزرگی مثل تورنتو یا ونکوور توصیه ما میزان بیشتر از ۲۰۰ یا ۲۵۰ هزار دلار است.)
سطح زبان نسبی (برای ویزای کار نیازی به آیلتس نیست اما برای اقامت دائم مورد نیاز خواهد بود)
 سن در محدوده توانایی انجام کار
 ترجیحاً بزینس مورد نظر در کانادا با تجربه قبلی هم راستا باشد

4.1/5 (16 رای)
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
یکشنبه 05 مرداد 1399 18:44
شایان شمس
در این برنامه بعد از چه مدتی می توان به اقامت دائم رسید؟
ادمین پل
سلام، این مساله کاملاً وابسته به شرایط شماست. ویزای کار Owner/Operator به صورت مستقیم به اقامت دائم نمی تونه تبدیل بشه. بر اساس شرایط شما یا همسرتون می شه بررسی کرد که چه مسیر اقامت دائمی برای شما وجود داره.
زمان ثبت
یکشنبه 05 مرداد 1399 18:45
شیما
اگر برنامه بیزنسی ما به موفقیت نرسید و سودده نباشد برای اقامت دائم به مشکل برخواهیم خورد؟
ادمین پل
سلام، بله موفقیت پروژه در ادامه مسیر می تونه تاثیر زیادی داشته باشه.
زمان ثبت
شنبه 22 آذر 1399 13:03
مریم همایون فر
سلام
مینیموم سرمایه برای شهر های کوچک جهت سرمایه گذاری چقدر است؟
ادمین پل
برنامه های سرمایه گذاری متنوع هستن و هر کدومشون حداقل های متفاوتی دارن. توصیه می کنیم با کارشناسان شرکت ما در تماس باشید تا راهنماییتون کنن: 051-37684844 021-88873942 021-88663492
زمان ثبت
دوشنبه 27 بهمن 1399 08:31
لعیا اژدری
سلام ، چه مدت بعد از ورود به کانادا و خرید بیزینس می توان برای ویزای دائم اقدام کرد ؟
ادمین پل
برای این موضوع محدودیت زمانی یا حداقلی تعیین نشده. هر زمان که متقاضی اصلی یا همسرش امتیاز و شرایط لازم برای یکی از برنامه های اقامتی رو بدست بیارن می تونن اقدام کنن.