• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
british columbia pnp

 بریتیش کلومبیا غربی ترین استان کاناداست. مرزهای شمالی استان با آلاسکا و قلمروهای شمال غربی (Northwest Territories)، از جنوب با واشینگتون، آیداهو و مونتانای آمریکا، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با استان آلبرتا مشترک است.

۱۰ رشته کوه از از شرق به غرب این استان کشیده شده اند و جنگل های بارانی تا سواحل اقیانوس امتداد دارند. در میانه نیز چمن زارها، دره ها، ده ها هزار دریاچه، رودخانه ها و حتی کویری نیمه خشک وجود دارد. پارک های استانی و ملی بریتیش کلومبیا از گستره ی وسیعی از حیات وحش حفاظت می کنند. طبیعت این استان با داشتن ترکیبی از کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها به طرز منحصر به فردی زیباست.

آب و هوای این استان نسبت به سایر قسمت های کانادا ملایم تر است. علت آن جریان های اقیانوس آرام شمالی می باشد. میانگین دمایی پرجمعیت ترین قسمت های استان ۱۲ درجه سانتیگراد می باشد که از همه دیگر مناطق کانادا ملایم تر است.

جمعیت استان طبق آمار سال ۲۰۱۶ حدوداً برابر با ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است که پس از انتاریو و کبک، سومین استان پرجمعیت کانادا محسوب می شود. شهارهای بزرگ آن عبارتند از: ونکوور، ویکتوریا و کلونا. اصلی ترین منبع اقتصادی استان تولید خدمات است چرا که محل تلاقی دو راه آهن بین المللی بوده و ۲۷ ترمینال اصلی دریایی کالا و مسافر در آن قرار گرفته است.

 استریم های این برنامه استانی عبارتند از:

 Skills Immigration / مهاجرت از طریق مشاغل مهارتی (غیر اکسپرس انتری)          

  • زیرمجموعه اول: Skilled Worker / نیروی ماهر
  • زیرمجموعه دوم: International Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع بالاتر از دیپلم
  • زیرمجموعه سوم: Healthcare Professional / متخصصین حوزه سلامتی
  • زیرمجموعه چهارم: International Post-Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع ارشد و بالاتر
  • زیرمجموعه پنجم: Entry Level and Semi-Skilled / مشاغل نیمه مهارتی یا با سطح مهارت پائین

 Express Entry BC / اکسپرس انتری بریتیش کلومبیا

  • زیرمجموعه اول: Skilled Worker / نیروی ماهر
  • زیرمجموعه دوم: International Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع بالاتر از دیپلم
  • زیرمجموعه سوم: Healthcare Professional / متخصصین حوزه سلامتی
  • زیرمجموعه چهارم: International Post-Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع ارشد و بالاتر

 Entrepreneur Immigration / مهاجرت از طریق کارآفرینی

تاکنون زیرمجموعه های این برنامه استانی برای متقاضیان ایرانی چندان جذاب نبوده اند. علت اصلی این موضوع این است که در اکثر زیرشاخه های آن تنها با داشتن تجربه کار، تحصیل و یا پیشنهاد شغلی (Job Offer) در این استان می توان اقدام نمود. در تمامی زیرشاخه های نیروی کاری ماهر (Skilled/Semi-Skilled Worker) برنامه استانی بریتیش کلومبیا داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در استان اجباری است، به جز برنامه فارغ التحصیلان در مقاطع ارشد یا بالاتر. این دسته از متقاضیان می توانند مستقیماً و بدون نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی برای دریافت نامینیشن استانی ثبت نام کنند.

متقاضیان ایرانی که توانسته اند در این برنامه شرکت کنند عموماً در یکی از دسته های زیر جای می گیرند:

دسته اول) متقاضیانی که در بریتیش کلومبیا تحصیل نموده اند

 فارغ التحصیلان مقاطع پائینتر از کارشناسی ارشد

 متقاضیان این دسته پس از دریافت پیشنهاد شغلی تمام وقت دائمی یا بدون تاریخ اتمام همکاری می توانند در سیستم آنلاین BCPNP ثبت نام نموده و چنانچه امتیاز لازم را بدست بیاورند دعوتنامه استانی دریافت نموده و پرونده خود را برای بررسی به اداره مهاجرت استان بفرستند. مراحل اقدام بصورت خلاصه عبارت است از:

 ساخت پروفایل استانی

 دریافت امتیاز بر اساس ویژگی ها و مشخصات

 دریافت دعوتنامه

 ارسال پرونده به استان

 دریافت تائیدیه استانی

 ارسال پرونده به سازمان مهاجرت فدرال

 دریافت اقامت دائم

 فارغ التحصیلان مقاطع ارشد یا بالاتر

 این دسته از متقاضیان مجبور نیستند Expression of Interest ارسال کنند، بلکه می توانند بطور مستقیم در سیستم آنلاین BCPNP ثبت نام نموده و در صورتی که استان به آنها تائیدیه بدهد برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

دسته دوم) متقاضیانی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از این استان شده اند

بسته به رده شغلی ممکن است از زیرشاخه های مختلفی از برنامه استانی بریتیش کلومبیا شانس اقدام بدست بیاید. نیروهای ماهر، متخصصین حوزه سلامتی و نیروهای کاری در مشاغل نیمه مهارتی یا با سطح مهارت پائین از آن جمله اند.

دسته سوم) متقاضیانی که توانسته اند در سیستم کارآفرینی به امتیاز لازم جهت دریافت دعوتنامه برسند

با توجه به ویژگی های آب و هوایی و سایر جذابیت های طبیعی و اقتصادی، بریتیش کلومبیا استانی جذاب و پرطرفدار برای قشر پردرآمد که سابقه مدیریت یا مالکیت کسب و کار داشته اند محسوب می شود. تنها استریم تجاری یا سرمایه گذاری که اداره مهاجرت استان ارائه می کند برنامه کارآفرینی با سیستم Expression of Interest است.

تنها آن دسته از متقاضیان دعوت به شرکت در این برنامه می شوند که بزینس پیشنهادی آنها مورد قبول واقع شده و نیز امتیاز کافی را در این سیستم بدست بیاورند. برخی از عوامل تشکیل دهنده امتیاز به خصوصیات و مشخصات متقاضی مربوط است و برخی دیگر عوامل به نظر اداره مهاجرت استانی در مورد بزینس پیشنهادی وی. در قسمت کارآفرینی BC بطور مفصل در این باره توضیح می دهیم.

ارسال نظر
verification