• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
business programs

 مقدمه

کانادا گزینه های متعددی را در اختیار متقاضیانی که دارای تجربه مالکیت یا مدیریت کسب و کار هستند قرار می دهد. از طریق برنامه های Business Class کانادا به دنبال افرادی است که با سرمایه و تجربه ی اداره بزینس می توانند تاثیر قابل توجه و مثبتی را بر بازار کار بگذارند. این افراد نه تنها تجربه و دانش خود را به کانادا منتقل می کنند، بلکه باعث به استخدام درآمدن نیروهای کار کانادایی می شوند.

کانادا علاقه زیادی به جذب این دسته از متقاضیان دارد. یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که کانادا کشوری نسبتاً پیر است و چنانچه نیروهای متخصص با تجربه راه اندازی یا مدیریت کسب و کار به قدر کافی وجود نداشته باشند در آینده نزدیک بسیاری از کسب و کارهای موجود از چرخه بهره وری خارج شده و مشکلات جبران ناپذیری برای اقتصاد کشور ایجاد می شود. طبق اطلاعات منتشر شده در سایت رسمی آمار کانادا (www150.statcan.gc.ca) در ابتدای جولای سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۷% جمعیت کانادا ۶۵ ساله یا پیرتر بوده اند. این درحالیست که تنها ۱۶% جمعیت بین ۰ تا ۱۴ سال بوده و این شکاف در حال افزایش است. نکته مهمتر آنکه تقریباً نیمی از افراد بالای ۶۵ ساله جزو Baby Boomer (به افرادی گفته می شود که بین سال های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۵ متولد شده اند) ها بوده است. این نسبت با نرخ سریعی در حال افزایش است، تنها کمتر از ۱ سال پیش این میزان حدود ۴۱% بود.

 بنابراین دولت مرکزی، دولت های استانی فدرال و نیز دولت کبک به دنبال متقاضیانی هستند که:

       صاحب سرمایه هستند

       تجربه اداره نمودن کسب و کار دارند

       دارای مهارت های کارآفرینی هستند

 کدام برنامه بزینسی برای من مناسب است؟

اگر این گزینه ها به نظر شما جذاب می آید ممکن است راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا در پیش روی شما باشد. اما اینکه کدامیک از این مسیرها برای شما بهتر از بقیه است بستگی به عوامل مختلفی دارد. از آن جمله:

       میزان دارایی شما چقدر است؟

       چه میزان از سرمایه شما آماده برای انتقال به کاناداست؟

       آیا استان یا قسمت خاصی از کانادا برای شما اولویت دارد؟

       آیا دارای تحصیلات دانشگاهی هستید؟

       آیا مهارت های زبانی (انگلیسی/فرانسوی) مناسبی دارید؟

       آیا می خواهید به سرعت وارد کانادا شوید؟

       آیا تمایل دارید کسب و کار خود در ایران را به سرعت خاتمه بدهید؟

       آیا می خواهید سرمایه گذاری تان مستقیم باشد یا غیر مستقیم؟

       آیا ترجیح می دهید خود و خانواده تان با اقامت دائم وارد کانادا بشوید؟

ارسال نظر
verification