• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

 تحلیل امتیازها در پول

همانطور که می دانید برنامه اکسپرس انتری از ابتدای سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و در ابتدا مینیمم امتیازها بسیار بالا و متغیر بود و پیش بینی های مختلفی از روند تغییروجود داشت که اکثر پیش بینی ها غلط بودند! عده ای صحبت از مینیمم امتیازهای ۷۵۰ در این برنامه می کردن و عده ای دیگر ادعای مینیمم امتیاز ۳۰۰ یا حتی کمتر! به هر حال در این ۴ سال این برنامه به ثبات خوبی رسیده و روند آن قابل پیش بینی تر شده است.

بار گراف ارائه شده نشان می دهد که تعداد دعوت نامه های صادر شده از سال ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۱۸ روند کاملاً صعودی داشته است که نکته مثبتی برای این برنامه محسوب می شود. سال های اوج این برنامه سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بوده است که تعداد دعوت نامه جهش قابل توجهی داشت و حتی از میزان هدفگذاری شده توسط سازمان مهاجرت کانادا نیز پیشی گرفت.

البته اگر بخواهیم تخصصی تر به تعداد دعوت نامه های صادر شده نگاه کنیم باید به این نکته نیز توجه کنیم آمار ارائه شده تعداد دعوت نامه های صادر شده است و نه تعداد ویزاهای صادر شده! همواره تعداد زیادی از پرونده های ارسالی به دلایل مختلف برگشت می خورند که عمدتاً به دلیل کامل نبودن مدارک است. بنابراین طبیعی است که تعداد دعوت نامه های صادر شده بیشتر از تعداد هدف گذاری به نظر برسد.

در سال ۲۰۱۵، که شروع برنامه اکسپرس انتری بود، میزان هدف گذاری شده ۵۱۰۰۰ دعوت نامه بود اما با اختلاف فاحشی تنها ۳۱۰۶۳ دعوت نامه صادر شد. به دلیل اینکه سال اول اجرایی شدن این برنامه بوده و همچنین تعداد زیادی پرونده های کاغذی که از سال ۲۰۱۴ و قبل از آن به اداره مهاجرت رسیده بودند و باید تعیین تکلیف می شدند طبیعی بود که میزان هدف گذاری شده و همچنین میزان واقعی دعوت نامه های صادر شده چندان بالا نباشند.

در سال ۲۰۱۶ با رشد خفیف حدود ۹ درصدی شاهد بهبود نسبی در تعداد دعوت نامه های صادر شده بودیم. با این حال میزان دعوت نامه های صادر شده تنها ۵۸ درصد میزان هدف گذاری شده بود!

اما از سال ۲۰۱۷ شاهد رشد بسیار خوبی در تعداد دعوت نامه های هدفگذاری شده و همچنین صادر شده بودیم. میزان هدفگذاری شده با رشد ۲۲ درصدی به ۷۱۴۰۰ عدد رسید و هم چنین میزان دعوت نامه های صادر شده با رشد باورنکردنی ۱۵۵ درصدی تقریبا ۲.۵ برابر شد که تاثیر آن را در کاهش مینیمم امتیاز ها که به ۴۱۳ هم رسید دیدیم. به عبارتی نیمه اول سال ۲۰۱۷ بهترین سال برنامه اکسپرس انتری از نظر کاهش مینیمم امتیازها بود. اما از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ با تغییر قوانین و اضافه شدن امتیاز برای افرادی که خواهر و برادر در کانادا دارند و یا افرادی که سطح زبان فرانسه آنها بالاتر از حد خاصی است و همچنین افرادی که تحصیلات داخل کانادا دارند مینیمم امتیازها دوباره افزایش پیدا کرد.

سال ۲۰۱۸ تشابه زیادی با نیمه دوم سال ۲۰۱۷ داشت، چه از لحاظ مینیمم امتیازها و چه از بابت میزان دعوت نامه های صادر شده. میزان هدف گذاری شده و تعداد واقعی دعوت نامه های صادر شده به ترتیب رشد ۵ و ۴ درصدی داشته اند.

برای سال ۲۰۱۹ برنامه اداره مهاجرت کانادا رشد حدود ۹ درصدی در میزان هدفگذاری شده تعداد دعوت نامه ها است و اگر همین رشد را برای تعداد واقعی دعوت نامه نیز در نظر بگیریم می توان امیدوار بود که حدود ۹۷۰۰۰ دعوت نامه در سال ۲۰۱۹ صادر شود. با ادامه این روند، تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال ۲۰۲۰ از ۱۰۰ هزار هم خواهد گذشت و سال ۲۰۲۱ حدودا عدد ۱۱۰ هزار را رد خواهد کرد. این افزایش تعداد دعوت نامه ها تاثیر مثبتی بر کاهش مینیمم امتیازها خواهند گذاشت اما نباید تصور کرد که مینیمم امتیازها دوباره به حدود ۴۱۳ خواهد رسید. زیرا به دلیل تغییر سیستم امتیازدهی در سال ۲۰۱۷ بسیار بعید به نظر می رسد مینیمم امتیازها به کمتر از ۴۳۰ در سه سال آینده برسد.

 شانس گرفتن دعوت نامه

یکی از سوالاتی که همواره ذهن کسانی را که می خواهند با این سیستم اقدام کنند مشغول می کند این است که با چه امتیازی شانس گرفتن دعوت نامه دارند. همانطور که در صفحات دیگر توضیح داده ایم شما با امتیازی بین ۰ تا ۱۲۰۰ وارد Pool می شوید. حدوداً هر دو هفته یکبار تعداد مشخصی (معمولاً بین ۱۰۰۰ الی ۳۸۰۰ نفر) از افراد داخل Pool که بالاترین امتیاز را دارند دعوت نامه دریافت می کنند.

حال نکته اینجاست که بسته به تعداد افرادی که در هر دراو (DRAW) دعوت نامه می گیرند و همچنین تعداد افرادی که با امتیاز بالاتر در داخل Pool هستند این مینیمم امتیاز در هر دراو متفاوت می شود. به طور مثال ممکن است در دراو این هفته مینیمم امتیاز ۴۴۵ باشد و در دراو دو هفته بعد ۴۵۰ باشد و یا بر عکس.

تا به امروز کمترین امتیازی که توانسته دعوت نامه بگیرد امتیاز ۴۱۳ بوده. بنابراین بسته به امتیاز شما شانس شما برای گرفتن دعوت نامه کم یا زیاد خواهد شد. به طور مثال اگر امتیاز شما ۴۸۰ باشد احتمال اینکه در اولین دراو دعوت نامه بگیرید بیشتر از ۹۹ درصد است! اما اگر امتیاز شما ۴۳۰ باشد ممکن در اولین دراو دعوت نامه بگیرید و یا ممکن است چند ماه صبر کنید. امتیازهایی در حدود ۴۳۰ الی ۴۴۰ هم ممکن است چندین ماه منتظر دعوت نامه بمانند و یا اصلاً دعوت نامه نگیرند و حتی ممکن است در کمتر از یک ماه دعوت نامه بگیرند. در کل نمی توان پیش بینی دقیقی در مورد شانس گرفتن دعوت نامه برای امتیازهای بین ۴۳۰ الی ۴۴۰ انجام داد. در واقع در هر دوره زمانی وضعیت امتیازها متفاوت است و باید در دوره خودش بررسی شود.

در مورد امتیازهای زیر ۴۱۳ نیز تا به امروز کسی موفق به گرفتن دعوت نامه نشده است. اما همانطور که می دانید در سیستم اکسپرس انتری ۶۰۰ امتیاز برای کسانی در نظر گرفته شده است که بتوانند از یکی از استان ها نامینیشن دریافت کنند. به طور مثال اگر امتیاز شما ۳۷۰ باشد  و از استان ساسکچوان نامینیت شوید ۶۰۰ امتیاز به شما اضافه شده و ۹۷۰ خواهید و بنابراین در اولین دراو دعوت نامه می گیرید.

 

ارسال نظر
verification
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 07:52
ملیحه
سلام، امتیاز من حدوداً 450 می شه، می تونم باهاتون قرارداد ببندم برام انجام بدین اکسپرس انتری؟
ادمین پل
سلام، امتیاز خوبی دارید و شانس بالایی برای اقدام برنامه های اقامتی می تونید داشته باشید، البته با شرایط فعلی احتمال دریافت دعوتنامه مستقیم مقداری کم است، اما شانس های استانی یا بهبود امتیاز می تونه کمک زیادی به شما بکنه. توصیه می کنیم که با ما تماس بگیرید تا کارشناسنان شرکت تمام جزئیات رو براتون توضیح بدن و برای انجام پرونده تون در خدمت شما باشیم.
زمان ثبت
پنجشنبه 22 خرداد 1399 17:00
سمانه علوی
پیش بینی شما از آینده امتیازات اسکیلد ورکر چیست؟ آیا با امتیاز 420 می توان امیدوار به گرفتن دعوتنامه از سازمان مهاجرت کانادا باشیم؟
ادمین پل
توصیه می کنیم تحلیل جامعی که درباره اکسپرس انتری از 2015 تا الان قرار دادیم رو در زیرمنوی "تحلیل های اختصاصی پل" در منوی اصلی اکسپرس انتری مطالعه کنید. این امتیاز برای برنامه های استانی می تونه دارای شانس باشه.