• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 انواع گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی عبارتند از:

 مهاجرتی (ECA

 تحصیلی (Document by Document یا Course by Course) 

 حرفه ای برای لایسنس و یا سرتیفیکیت (Course by Course)

 اشتغال (Document by Document

 به منظور اهداف مهاجرتی، برای اکسپرس انتری به نوع اول و برای برخی از برنامه های مهاجرتی استانی به نوع اول و سوم نیاز خواهید داشت.

 نوع اول: ارزیابی مهاجرتی (ECA)

یکی از مدارک اجباری جهت ورود به پول اکسپری انتری داشتن ارزیابی مهاجرتی (Educational Credential Assessment) است. همانطور که در صفحه اصلی توضیح داده شد، سازمانی که متقاضیان ایرانی اغلب از آن استفاده می کنند WES است. این نوع گزارش ارزیابی صرفاً عنوان مدرک را مشخص می نماید که معادل چه مقطعی در سیستم کانادایی است.

 نوع دوم: ارزیابی حرفه ای برای لایسنس و یا سرتیفیکیت (Course by Course

اگر قصد مهاجرت از طریق برنامه استانی ساسکچوان را داشته باشید و ناک شغلی انتخابی شما در میان مشاغل رگیولیتد در این استان باشد، بایستی برای اخذ مجوز حرفه ای از سازمان مربوطه اقدام نمائید. به عنوان مثال متقاضیانی که رشته تحصیلی و کاری آنها مهندسی بوده است بایستی برای اخذ مجوز از نظام مهندسی ساسکچوان (APEGS) و یا متخصصین فناوری اطلاعات از طریق سازمان کیپس (CIPS) اقدام کنند.

یکی از الزامات این مجوزها ارائه گزارش ارزیابی کورس بای کورس است. این نوع گزارش علاوه بر بیان مقطع معادل کانادایی، همه ی واحدها و دروس گذرانده شده و نمرات مربوط به هر یک را نیز لیست می نماید.

 

نکته مهم: چنانچه قبلاً ارزیابی مهاجرتی (ECA) را دریافت کرده اید و اکنون قصد اقدام برای برنامه استانی ساسکچوان از طریق یک ناک شغلی رگیولیتد را دارید باید گزارش ارزیابی خود را Upgrade نمائید تا گزارش کورس بای کورس را نیز دریافت کنید. در این حالت معمولاً نیازی به ارسال مجدد مدارک نیست و تنها پروفایل آنلاین تکمیل شده و سفارش داده می شود.

همچنین باید سازمان مورد نظر جزو دریافت کنندگان گزارش انتخاب شود.

 

2.5/5 (6 رای)
ارسال نظر
verification