• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 انتخاب ناک مناسب یکی از مهمترین مسائلی است که باید در روند مهاجرت از طریق برنامه های اسکیلدورکر به آن توجه کنید.

 توجه: ناک شغلی که برای مهاجرت انتخاب می کنید ارتباطی به آینده شغلی شما در کانادا ندارد. به طور مثال اگر دارای مدرک فوق لیسانس برق هستید اما از طریق ناک تکنسین برق اقدام کرده اید و ویزا گرفته اید می توانید در کانادا کار مهندسی برق انجام دهید (البته رشته های مهندسی در کانادا نیاز به لایسنس دارند که از این بحث خارج است) و حتی میتوانید کسب و کار خود را داشته باشید. بنابراین آنچه در انتخاب ناک شغلی اهمیت دارد این است که با شرح وظایفی که انجام داده اید هماهنگی داشته باشد و نیازمندی های تحصیلی و تجربی آن را تا حد معقولی داشته باشید.

 

 

در تصویر بالا می بینید که شماره ناک مربوط به هر عنوان در سمت چپ و زیر نوشته NOC مشخص شده است. در قسمت راست و بالای صفحه می توانید با کلمات کلیدی زمینه کاری خود را جستجو کرده و ناک مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال اگر در رشته برق فعالیت دارید کافی است که کلمه Electrical را جستجو کنید. در شکل زیر نتیجه جستجو را می بینید. همانطور که می بینید ۳۹ عنوان شغلی مربوطه به Electrical معرفی شده است. در سمت راست Skill Level هر شغل مشخص شده است. دقت کنید که در روش اکسپرس انتری (فدرال) فقط می توانید از Skill Levelهای ۰ , A و B استفاده کنید. اگر رشته شغلی شما در رده C یا D باشد شاید بتوانید از بعضی برنامه های استانی استفاده کنید.

 

  نکته مهم: همانطور که اشاره شد ناکی برای شما مناسب است که نیازمندی های تحصیلی و تجربی آن را تا حد معقول و مناسبی داشته باشید. اگر ناک انتخابی شما به رشته تحصیلی تان کاملاً بی ارتباط باشد ممکن است سوابق کاری شما مورد قبول واقع نشده و پرونده تان رد شود.

 

ارسال نظر
verification