• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

 لیست مدارک در حالت کلی به قرار زیر است:

 پاسپورت

 سند ازدواج

 مدارک تحصیلی

 عکس دیجیتال

 گواهی سوء پیشینه

 نتیجه آزمایش مدیکال

 گواهی سابقه کار

 گواهی تمکن مالی

 مدارک اقوام در کانادا

 مدارک دلخواه

 

 صفحات زیر از گذرنامه (پاسپورت) باید ارائه شوند:
       صفحه ای که تاریخ تولد، محل صدور و غیره را نشان می دهد

       صفحات دارای مهر، ویزا و توضیحات

 ترجمه رسمی سند ازدواج و طلاق باید ارائه شود.

 ترجمه رسمی ریزنمرات و دانشنامه مقاطع مختلف به همراه گزارش وس قابل ارائه در این قسمت هستند.

 یکی از مدارک ارسالی در مرحله سابمیت عکس می باشد. این عکس هم می تواند با دوربین دیجیتال گرفته شده باشد باشد و هم اینکه اسکن عکس کاغذی باشد.

 دقت کنید که این عکس تنها برای شناسایی چهره شماست و ارتباطی به عکس ویزا یا کارت PR ندارد. همزمان با صدور ویزا دوباره از شما عکس درخواست می شود که آن عکس برای کارت PR هم استفاده می شود.

 یکی از مدارکی که بعد از گرفتن ITA باید همراه با مدارک دیگر سابمیت شود گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. اگر در کشوری بیشتر از ۶ ماه اقامت داشته اید باید این گواهی را از آن کشور بگیرید. مثلاً اگر قبلاً ایران بوده اید ولی در یک سال اخیر در کشور آلمان دانشجو هستید باید این گواهی را از هر دو کشور ایران و آلمان ارائه بدهید. بهتر است این گواهی را حداکثر دو تا سه ماه قبل از ارسال مدارک بگیرید و قدیمی تر از آن نباشد (هرچند تا ۶ ماه هم قابل قبول است اما ترجمه آن باید حداکثر یک ماه بعد از دریافت مدرک انجام شود). صدور این گواهی در ایران ۲۰ روز یا حتی بیشتر زمان می برد و چنانچه از خارج از ایران اقدام شود ممکن است تا چند ماه زمان ببرد. در این صورت بایستی توضیحات و مدارکی که نشان می دهند اقدام صورت گرفته ارائه شوند.

 آزمایش مدیکال بعد از گرفتن ITA و قبل از پایان مهلت ۶۰ روزه برای سابمیت مدارک انجام می شود. آزمایش های مدیکال معمولاً طی یک روز انجام می شوند و می توانید فرم لازم برای آپلود را هم در همان روز از دکتر دریافت کنید.

 مهمترین مدرکی که بعد از گرفتن دعوت نامه باید ارائه شود گواهی سابقه کار است. برای هر بازه زمانی که ادعای اشتغال داشته اید باید نامه ارائه دهید. این نامه باید توسط کارفرمای شما تهیه، مهر و امضاء شود. نامه می تواند به زبان انگلیسی و یا فارسی (به همراه ترجمه رسمی) باشد.

 نامه باید حتماً در سربرگ شرکت باشد. حتی اگر نامه انگلیسی باشد مشکلی نیست که سربرگ و مهر فارسی باشند اما در اینصورت باید مشخصات شرکت مانند اسم شرکت، آدرس، وبسایت، تلفن و ایمیل به صورت انگلیسی در سربرگ یا متن نامه نوشته شود. نامه باید توسط مدیر مستقیم یا مدیر اداری یا مدیر شرکت امضا شود. تاریخ شروع و پایان اشتغال، تعداد ساعت کار در هفته، حقوق سالانه، عنوان شغلی و وظایف کاری باید در نامه قید شوند.

 یکی از مهمترین و حساس ترین مدارکی که بعد از دریافت ITA باید ارسال شود نامه تمکن مالی می باشد.

 نکات مهم:

  • نامه در سربرگ بانک باشد
  • گواهی می تواند به اسم متقاضی اصلی، همسر و یا مشترک بین این دو باشد. در صورتی که به اسم متقاضی اصلی نباشد باید به همراه توضیح و مدرک دسترسی متقاضی باشد.
  • اطلاعات تماس بانک مانند آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل در نامه ذکر شده باشد
  • اطلاعات اجباری در نامه: شماره حساب، تاریخ افتتاح حساب (که حتماً باید حداقل ۶ ماه از آن گذشته باشد)، موجودی روز حساب و اطلاعات موجودی حساب در 6 ماه گذشته

 اگر اقوامی در کانادا دارید بایستی مدارک مربوط به آنها ارائه شود. این مدارک شامل اثبات رابطه و نیز سکونت آنها در کانادا است.

 قسمت آخر مربوط به آپلود مدارک مربوط به مدارک دلخواه است. در این قسمت می تواند مدارک مختلفی بر حسب شرایط هر پرونده ارائه شود

 مدرک آیلتس یا تف

 می توان اسکن مدرک آیلتس یا تف را ارائه نمود

 مدرک سربازی

 ارائه مدرک سربازی (کارت پایان خدمت یا معافیت) کاملاً سلیقه ای است و نمی توان گفت تاثیر مثبت یا منفی دارد.

 توضیحات در مورد مشکلات نامه سابقه کار

 بر حسب شرایط پرونده ممکن است نیاز باشد توضیحاتی در مورد سوابق کاری ارائه شود.

 سایر توضیحات

 بر حسب شرایط خاص هر پرونده ممکن است نیاز باشد مدارک یا توضیحات دیگری ارائه گردد.

ارسال نظر
verification