• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol exclusive news 8

 

 حدود 3 ماه از شیوع ویروس کرونا گذشته است و در هفته های اخیر تاثیرات منفی آن را در همه سطوح زندگی مشاهده کرده ایم. کانادا نیز جهت مهار این ویروس محدودیت هایی برای ورود به کشور در نظر گرفته است. در کنار این محدودیت ها باید به بسته شدن تعدادی از مراکز مربوط به سازمان مهاجرت کانادا  (چه داخل کشور و چه خارج از آن) نیز اشاره کنیم که قطعاً بر مدت زمان انجام امور و بررسی پرونده ها تاثیرگذار است.

 

 

 یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا در حال حاضر برنامه اکسپرس انتری است که از سال 2015 به طور پیوسته و منظم اقدام به صدور دعوت نامه و انتخاب متقاضی هایی با بالاترین امتیازات و بهترین شرایط کرده است. اما این برنامه نیز تحت تاثیر شرایط کنونی قرار گرفته و اثرات آن نیز قابل مشاهده است. قبل از اینکه به این اثرات منفی اشاره کنیم لازم است که فاکتورهایی را بیان کنیم که روی این برنامه اثر گذاشته اند. اصولاً دو فاکتور مهم نقش اصلی دارند. فاکتور اول تعطیل بودن تعدادی از مراکز مربوط به سازمان مهاجرت در سراسر دنیاست که باعث کندتر شدن روند بررسی پرونده ها شده است. فاکتور دوم عدم تمایل دولت کانادا به ورود افراد جدید به کشور جهت جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس است.

 هر کدام از دو فاکتور بالا تاثیرات منفی خود را بر روند صدور دعوت نامه ها و مدت زمان بررسی پرونده ها خواهند گذاشت. در هفته اخیر دو دراو اکسپرس انتری انجام شد. دراو اول مخصوص افراد دارای نامینیشن استانی و دومی مخصوص افراد با سابقه کار کانادایی.

 

اما چرا این دو گروه خاص دعوت نامه دریافت کردند؟

 

پاسخ نسبتاً ساده است.  گروه اول یعنی افرادی که نامینیشن استانی دارند به دلیل محدودیت زمانی اعتبار نامینیشن ها باید دعوت نامه بگیرند. در واقع اداره مهاجرت ناچار است که این گروه را در اولویت قرار دهد. البته این نکته هم مهم است که تعداد زیادی از افراد دارای نامینیشن استانی در حال حاضر داخل کانادا زندگی می کنند. گروه دوم هم افرادی هستند که عموماً داخل کانادا زندگی می کنند و برای دولت کانادا دغدغه ای بابت ورود افراد جدید به کشور ایجاد نمی کند. پس می توان نتیجه گرفت که هدف اداره مهاجرت کانادا کنترل و کاستن از تعداد افرادی است که از خارج وارد کانادا می شوند.

 اما سوال مهم در این مقطع این است که این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟ قطعاً این وضعیت موقت است و بعد از گذر از این بحران به حالت عادی بازگشته و احتمالاً شاهد افزایش تعداد دعوت نامه ها خواهیم بود تا امتیازها به حدود همان 470 برای افرادی که از طریق برنامه FSW اقدام کرده اند باز گردد. البته توجه کنیم که تاثیر ویروس کرونا را بر برنامه های استانی نیز شاهد بوده ایم و خیلی از دراوهای استانی نیز فعلاً انجام نمی شوند. اما آینده برنامه های مهاجرتی کانادا روشن است و بعد از این عبور از این بحران دوباره به روند عادی بازخواهد گشت.

 

  ضمناً سوالات متعددی در خصوص تاثیر آیلتس و بسته شدن مراکز امتحان بر امتیازات اکسپرس انتری دریافت کرده ایم. معتقدیم این موضوع واضحاً بر روی شرایط اکسپرس انتری تاثیر دارد. علت نیز کاملاً روشن است و آن عدم توانایی متقاضیان با شرایط خوب برای شرکت در آزمون و پس از آن ورود به پول اکسپرس انتری است. اما توجه کنید که این موضوع اصلاً تاثیری بر دراوهای اخیر و کاهش امتیاز نداشته است، تنها دلیل کاهش امتیاز دراوهای قبلی محدود بودن گستره افراد دعوت شده است. قاعدتاً با بازگشتن شرایط به حالت عادی، هجوم گسترده ای از سوی متقاضیان با امتیازات بالا به شرکت در آزمون و ورود به پول را شاهد خواهیم بود که احتمالاً منجر به افزایش ناگهانی امتیازات نیز خواهد شد.

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.8/5 (6 رای)
pol exclusive news 2024 1pol exclusive news 38pol exclusive news 36pol exclusive news 35
ارسال نظر
verification