• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
quebec 2019 8

 لایحه مربوط به افزایش رونق اقتصادی - اجتماعی کبک و پاسخ مناسب به نیازهای بازار کار بر اساس جذب مهاجرین واجد شرایط در تاریخ ۱۶ جون ۲۰۱۹ به تصویب رسید.

 تحت این قانون، تمام پرونده های CSQ (برنامه اسکیلدورکر) ارسال شده قبلی به این استان که هنوز تصمیم گیری نهایی در مورد آنها انجام نشده است اکنون باطل هستند و هزینه های پرداخت شده به متقاضیان برگردانده خواهد شد. از این تاریخ به بعد سازمان مهاجرت کبک تنها از طریق سیستم جدید (آریما) اقدام به جذب مهاجر خواهد نمود.

 تحت این قانون، سیستم آریما ابتدا متقاضیانی را دعوت خواهد کرد که قبل از تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ برای دریافت CSQ ثبت نام کرده اند و دارای شرایط زیر هستند:

 در هنگام ثبت نام با ویزای موقت در کبک بوده اند (دانشجویی یا کاری) یا

 در هنگام تائید شدن این قانون با ویزای موقت در کبک بوده اند (دانشجویی یا کاری)

 لازم به ذکر است، سیستم آریما که از پارسال آغاز به کار نموده است تاکنون دعوتی از متقاضیان نداشته است که علت اصلی آن نامشخص بودن ۱۸۰۰۰ پرونده سابمیت شده قبلی به این استان بود. اکنون که آب پاکی ریخته شده و تکلیف پرونده های قبلی مشخص شده است، احتمالاً پرونده های سابمیت شده از داخل کبک مورد رسیدگی قرار می گیرد و پس از آن دعوت از متقاضیان خارج از کبک آغاز می شود.

 در سیستم آریما شروط خاصی مانند مهارت زبان فرانسوی، تجربه تحصیل یا کار در این استان، داشتن خویشاوند نزدیک در کبک و یا مسافرت به این استان نقش کلیدی داشته و احتمالاً دیگر مانند گذشته بدون داشتن چنین شرایطی نتوان امتیاز لازم را بدست آورد.

  ضمناً، پرسشی که اخیراً به طور مکرر دریافت نموده ایم اثر کنسل شدن این ۱۸۰۰۰ پرونده بر مینیمم امتیازهای اکسپرس انتری فدرال است. بر اساس تجربه، معتقدیم تاثیر خاصی را شاهد نخواهیم بود چرا که با تاخیرهای زیادی که برنامه کبک داشته است، متقاضیانی که شرایط و امتیاز لازم برای اکسپرس انتری داشته اند  تاکنون اقدام کرده اند.

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پل (eCanada سابق) دنبال نمائید.

ارسال نظر
verification