• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

سیستم مهاجرتی کانادا مسیرهای متعدد و متنوعی را برای کسب اقامت موقت و دائم این کشور تعریف و اجرایی نموده است. در این میان، جذب دانشجوهای بین المللی و قرار دادن مسیری مناسب برای کسب اقامت دائم برای آنها یک بازی دو سر برد است. از یک سو، متقاضیان از تحصیل در سطح بسیار بالا بهره مند می شوند و بر قابلیت ها و شانس موفقیت آینده خود می افزایند و از سوی دیگر، کانادا از حضور نیروهای جوان و متخصصی بهره می برد که در سیستم آموزشی اش تبحر پیدا کرده اند و با باز کردن راه اقامت دائم برای آنها عملاً مهاجرینی را می پذیرد که شانس بسیار بالایی برای موفقیت های شغلی و تجاری و سود رساندن به بازار کار کانادایی دارند.

و البته، با دشوارتر شدن مسیرهای مهاجرتی دیگر، نظیر برنامه های اسکیلدورکر که همواره محبوبیت بسیار زیادی در میان متقاضیان ایرانی داشته اند، توجه به مزایای تحصیل در کانادا افزایش یافته است.


اما چه متقاضیانی در عمل شانس تحصیل در کانادا را دارند؟

آیا با هر شرایطی می توان برای تحصیل در کانادا اقدام کرد و تائید سازمان مهاجرت را دریافت نمود؟ پاسخ مسلماً منفی است. سیستم مهاجرتی کانادا طوری طراحی شده است که در تمامی برنامه ها، نه تنها بایستی حداقل نیازمندی ها برآورده شود، بلکه معیارهای دیگر بر اساس قوانین مکتوب و بعضاً نانوشته نیز محقق شوند.

برای دریافت اجازه تحصیل در کانادا (Study Permit) بایستی دو مرحله کاملاً مجزا و متفاوت طی شوند. در مرحله اول بایستی موفق به دریافت پذیرش (Letter of Acceptance) از مرکز آموزشی مورد نظر خود شوید و در مرحله بعد بایستی نظر مساعد سازمان مهاجرت را جلب نمائید تا به شما اجازه ورود (Student Visa) و اجازه تحصیل اعطا کند. تفاوت مهم این دو مرحله اغلب نادیده گرفته شده و باعث ایجاد زمینه فریب و سوء استفاده توسط اشخاص و شرکت های غیرقانونی و نالایق از یک سو و از سوی دیگر ایجاد امید واهی و از دست رفتن وقت و سرمایه خیلی از متقاضیان شود.

 

از مهمترین معیارهای قبولی در پرونده های دانشجویی کانادا عبارتند از:
 

  دریافت پذیرش مناسب از مرکز آموزشی معتبر

  اثبات توانایی مالی تحصیل و زندگی

  نداشتن سن بالا (بر اساس مقطع و موقعیت زندگی متفاوت است)

  نداشتن گپ تحصیلی زیاد (بیش از 5 سال)

  اثبات مهارت های زبانی (مدرک معتبر بسیار موثر است)

  معدل مناسب (معدل پائین باعث ایجاد ریسک می شود)

  شرایط خانوادگی مناسب برای ادامه تحصیل

  وابستگی کافی و منطقی برای بازگشت به ایران

  ارائه مدارک کامل و دقیق

  ارائه مدارک کاملاً حقیقی

 

نکته خیلی مهم دیگر این است که بایستی توجه شود، میزان شانس موفقیت ترکیبی از عواملی است که ذکر شد. یعنی با داشتن یا نداشتن هر یک از این موارد نمی توان گفت شانس وجود دارد یا ندارد. در مجموع، کلیت هر پرونده بایستی آفیسر سازمان مهاجرت را قانع کند که:
 

متقاضی قصد حقیقی برای ادامه تحصیل دارد

از عهده آن برمیاید (هزینه، زبان، موقعیت خانوادگی و غیره)

در پایان تحصیل قوانین را زیر پای نگذاشته و بصورت قانونی کانادا را ترک می کند

 

  جهت اطلاع از شانس حقیقی خود برای ادامه تحصیل در کانادا لطفاً از فرم ارزیابی تحصیلی رایگان پل استفاده نمائید:
 

https://polimmigration.com/free-assessment-study/

 

ارسال نظر
verification