• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

اگر قصد بازدید از کانادا به عنوان توریست را دارید باید ابتدا برای گرفتن ویزای ویزیتوری اقدام کنید. برای اخذ این ویزا باید از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا پرونده خود را ثبت و ارسال کرده و منتظر بمانید تا نتیجه بررسی به اطلاع شما برسد. در ادامه مراحل اخذ ویزای توریستی را شرح خواهیم داد.

قبل از اینکه وارد مرحله جمع آوری مدارک و ثبت پرونده شوید باید پیش خودتان به سوالات زیر جواب دهید که ببینید شرایط دریافت ویزای ویزیتوری را دارید یا خیر.

 هدف شما از سفر به کانادا چیست؟ یکی از مهمترین فاکتورها از نظر اداره مهاجرت کانادا هدف سفر شماست و اگر هدف مشخصی نداشته باشید احتمال ریجکت شدن ویزای شما زیاد خواهد بود. باید دلیل و هدف اصلی شما از سفر به کانادا مشخص باشد. به طور مثال بازدید از اقوام یا دوستان، شرکت در کنفرانس علمی، بازدید از اماکن توریستی کانادا یا … . فراموش نکنید بر اساس هدفی که بیان می کنید باید مدارک مستند نیز ارائه دهید. به طور مثال اگر برای بازدید از اقوام خود می خواهید وارد کانادا شوید باید مدارک اثبات فامیل بودن شما ارائه شده و همچنین به طور منطقی توضیح دهید و توجیه کنید که چرا برای دیدن این دوست یا اقوام خود می خواهید به کانادا بیایید.

 آیا تمکن کافی برای سفر و اسکان کوتاه مدت در کانادا را دارید؟ این تمکن می تواند از سمت شما، خانواده تان در ایران یا شخصی که در کاناداست و شما را دعوت کرده است نشان داده شود.

حال که جواب سوالات فوق را می دانید وارد مرحله اول شوید.

مرحله اول:

به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده به صورت آنلاین اقدام به ساخت پروفایل می کنید. بعد از ساخت پروفایل و وارد کردن همه اطلاعات لازم نوبت به آپلود کردن مدارک خواسته شده می رسد. دقت کنید که همه اطلاعات باید به صورت دقیق و منطبق با حقیقت وارد شود. کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث ریجکت شدن پرونده شما شده و کار شما را برای اقدام در نوبت های بعدی بسیار سخت کند.

مرحله دوم:

در این مرحله باید مدارک خواسته شده را تهیه و آپلود کنید. مدارکی که از شما خواسته می شود معمولا نامه تمکن مالی، مدارک شناسایی، دلایل سفر شما به کانادا، مدارک اثبات داشتن اقوام در کانادا و … خواهند بود. برای هر فرد با توجه به نوع پرونده ای که دارد لیست مدارک متفاوت می باشد. مدارک را با دقت تهیه و آپلود کرده و بعد از پرداخت هزینه پرونده به صورت آنلاین پروفایل شما سابمیت شده و به اداره مهاجرت ارسال می شود.

هزینه اقدام برای هر نفر ۱۰۰ دلار کاناداست. همچنین اگر قبلا بایومتریک نداده اید و یا اینکه منقضی شده است هزینه بایومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا می باشد. اگر دو نفر یا بیشتر باشد هزینه بایومتریک ۱۷۰ دلار کانادا خواهد بود. برای افرادی که سن آنها در محدوده ۱۴ تا ۷۹ سال است ارائه بایومتریک الزامی است (مگر اینکه قبلا و در ۱۰ سال اخیر بایومتریک را ارائه داده باشند). برای اطلاعات بیشتر در مورد بایومتریک این لینک را مطالعه کنید.

مرحله سوم:

بعد از اینکه پروفایل خود را سابمیت کردید اگر نیاز به بایومتریک داشته باشید، برای شما نامه بایومتریک از طریق پروفایل ارسال می شود که باید مطابق دستورالعمل آن را انجام دهید. سپس منتظر تصمیم اداره مهاجرت کانادا خواهید ماند که ببینید برای شما ویزا صادر خواهد کرد یا خیر. اگر نامه تایید ویزا را دریافت کنید برای ارسال پاسپورت به آفیس هایی که به شما معرفی شده است اقدام می کنید تا ویزا در پاسپورت شما ثبت شود.

ارسال نظر
verification