• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

با توجه به اینکه حدود 80 روش مهاجرتی مختلف وجود دارد و هر یک از این روش ها شرایط و پیش نیازهای خاص خود را دارند. از روش های اسکیلدورکر گرفته تا ورود به کانادا با ویزاهای موقت نظیر کاری یا تحصیلی و سپس اقدام برای کسب اقامت، برنامه های کارآفرینی یا سرمایه گذاری و غیره. توصیه ما این است که با تکمیل فرم ارزیابی نظرات کارشناسان ما و پیشنهاد آنها را جویا شوید.

از راه های متنوعی می توانید با کارشناسان شرکت پل در دفاتر ایران و یا کانادا تماس بگیرید. مراجعه حضوری، تماس تلفنی، پیغام واتسپ یا تلگرام و ارسال ایمیل.

شرکت های مهاجرتی پل با مدیریت بردیا صنعتی و ویکی ویزا با مدیریت امیر پوراسماعیل همکاری مشترک دارند و کلیه پرونده های مهاجرتی این دو شرکت توسط هر دو وکیل بطور مشترک انجام می شود.

بله، شرکت پل در گذشته تحت عنوان گروه eCanada چندین سال فعالیت داشته است و خدمات مشاوره ای متنوعی را ارائه نموده است. اکنون این گروه تحت عنوان شرکت پل و شرکت ویکی ویزا به فعالیت خود ادامه می دهد. برای اطلاعات بیشتر معرفی پل را مطالعه نمایید.

بله. دفتر مرکزی شرکت پل در مشهد و نیز دفتر شرکت همکار، ویکی ویزا کانادا در تهران امکان دریافت مشاوره حضوری را فراهم آورده اند. برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

بله. شما می توانید از طریق آی دی تلگرام t.me/bardia_sanati و یا آدرس ایمیل info@polimmigration.com مستقیماً با ایشان تماس بگیرید. مشاوره های تلفنی ایشان از طریق دفاتر مشهد و تهران هماهنگ و تعیین وقت می شود.

شرکت مهاجرتی پل دارای گواهی ثبت شرکت فدرال از دولت مرکزی کانادا تحت نام رسمی (Pol Immigration Services Inc) می باشد. بردیا صنعتی عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا (R530661)، عضو رسمی کانون وکلای مهاجرت ساسکچوان (602) و دارای مجوز تائید امضاء و مدارک از سوی وزارت دادگستری در کل استان انتاریو کانادا می باشد. توضیحات بیشتر و لینک به مراجع رسمی را می توانید در مجوزهای پل بخوانید.

ابتدا باید مشخص شود که از چه مسیری امکان مهاجرت به کانادا را دارید. سپس می توانید زمان های متوسط هر پروسه را در زمان های انتظار بخوانید.

کانادا همچنان جزو مهاجرپذیرترین کشورهای جهان اول بوده و دولت این کشور مسیرهای متنوعی را برای اعطای اقامت دائم این کشور به مهاجرین فراهم آورده است. از روش های اسکیلدورکر گرفته تا ورود به کانادا با ویزاهای موقت نظیر کاری یا تحصیلی و سپس اقدام برای کسب اقامت، برنامه های کارآفرینی یا سرمایه گذاری و غیره.

تقریباً می توان گفت پاسخ به این سوال مثبت است! اکثر برنامه های مهاجرتی نظیر اسکیلدورکر و برنامه های تجاری به دلیل تقاضا و استقبال زیاد متقاضیان بصورت رقابتی درآمده و مشکل تر از گذشته شده اند. اما همچنان تصمیم گیری در زمان مناسب می تواند راه مهاجرت به کانادا را برای شما بگشاید.

کافیست فرم های ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید تا کارشناسان باتجربه و آموزش دیده پل شرایط شما را بررسی نموده و اعلام وضعیت نمایند.

بیشتر متقاضیان هنگام درخواست ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و نیز اقامت دائم لازم است به یکی از دفاتر انجام بایومتریک سفارت کانادا مراجعه کنند تا اثر انگشت و عکس از آنها گرفته شود.

ویزا آفیسرهای کانادایی از بایومتریک برای احراز هویت آنها استفاده می کنند. بایومتریک کمک می کند تا:

 • تقلب یا سرقت هویت کم شود
 • مشکلاتی که هنگام تشابه اسمی یا تاریخ تولد بین متقاضیان مختلف پیش می آید حل شود
 • هویت شما هنگام درخواست بعدی تائید شود و ورود مجدد شما به کانادا آسان تر شود

خیر. انجام بایومتریک صرفاً یکی از مراحل بررسی پرونده است و دریافت درخواست انجام بایومتریک نشانه ای از قبول شدن یا رد شدن پرونده نیست.

اکنون تقریباً همه ی متقاضیانی که برای ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و نیز اقامت دائم درخواست می دهند باید بایومتریک انجام دهند.

بله انجام بایومتریک شامل هزینه است که می توانید در قسمت هزینه های اقدام مشاهده کنید

خیر. دفاتر مخصوص جمع آوری بایومتریک سفارت کانادا در ایران وجود ندارند. متقاضیان ایرانی معمولاً برای انجام این کار به کشورهای اطراف نظیر ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره مراجعه می کنند.

خیر. تفاوتی در محل انجام بایومتریک وجود ندارد. در هر کشوری که بصورت قانونی حضور دارید و دفتر جمع آوری بایومتریک سفارت کانادا وجود دارد می توانید اقدام نمائید.

در پایان سال 2018 تعداد 152 دفتر در 102 کشور فعال بوده اند.

اگر برای ویزای توریستی، کاری یا تحصیلی اقدام کنید، بایومتریک انجام شده برای مدت 10 سال اعتبار دارد و در طول این 10 سال در صورت درخواست مجدد، نیازی به انجام وجود ندارد. اما اگر برای اقامت دائم درخواست بدهید، در هر درخواست باید بایومتریک جدیدی انجام شود حتی اگر در مدت کمتر از 10 سال قبل از آن برای درخواست دیگری بایومتریک داده باشید.

در تصویری که برای بایومتریک گرفته می شود باید تمام چهره بطور واضح دیده شود. شما می توانید درخواست کنید که فردی هم جنسیت با شما عکسبرداری را انجام دهد و حتی می توانید درخواست کنید پرده جدا کننده ای در اتاق نصب شود.

با اخذ شهروندی کانادا می توانید از مزایای کامل کانادایی بودن بهره مند شوید. مثلاً:

 • گستره وسیع تری از شغل ها در دسترس شما خواهند بود. نظیر شغل های دولتی یا خاص
 • از حق رای و شرکت در نظام سیاسی این کشور برخوردار خواهید بود.
 • می توانید پاسپورت کانادایی داشته باشید و از مزایای آن برای سفر کردن به کشورهای مختلف بهره مند شوید.
 • دیگر موقعیت شما در کانادا وابسته به حضور فیزیکی و محدودیت های زمانی نخواهد بود.
 • دیگر نیازی به تمدید وضعیت مهاجرتی نخواهید داشت.

در صورت حضور فیزیکی در کانادا به مدت 3 سال پس از کسب اقامت دائم می توانید درخواست شهروندی بدهید. البته توجه کنید که اگر پیش از کسب اقامت دائم با ویزای تحصیلی یا کاری در کانادا حضور داشته اید نصف آن مدت زمان تا حداکثر 1 سال می تواند در جهت نیازمندی های شهروندی به حساب بیاید.

خیر. پس از کسب شهروندی کانادا دیگر محدودیتی برای حضور فیزیکی در خاک کانادا وجود ندارد.

بله، مطابق قوانین هر دو کشور، یک ایرانی می تواند با حفظ شهروندی ایران، شهروندی کانادا را نیز کسب کند.

بله. همه متقاضیان بین 18 تا 54 سال هنگام ارسال درخواست شهروندی کانادا باید در امتحان شرکت کنند. این امتحان سطح معلومات متقاضی در مورد کانادا، مسئولیت ها و حقوق آنها را می سنجد.

الزاماً خیر. برای اینکه شهروند کانادا شوید لازم است انگلیسی یا فرانسوی را حداقل در سطح CLB4/NCLC4 بدانید. این موضوع از مدارکی که همراه پرونده خود ارسال می کنید و یا در مصاحبه حضوری مشخص می شود. حتی مدارک زبان منقضی شده هم مورد قبول هستند.

بله درخواست شهروندی شامل هزینه است که می توانید در قسمت هزینه های اقدام مشاهده کنید.

اگر امتیاز خوبی داشته باشید، از ساخت پروفایل تا گرفتن ویزا معمولاً بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد.

غیر از هزینه های جانبی نظیر امتحان آیلتس، ترجمه مدارک یا تست پزشکی، بایستی هزینه هایی برای بررسی پرونده و نیز دریافت اقامت دائم به دولت پرداخت کنید که می توانید در قسمت هزینه های اقدام مشاهده کنید.

بله این سیستم همیشه باز است و ثبت نام آن نیز رایگان است. اولویت با کسی نیست که زودتر ثبت نام کرده است، فقط امتیاز مهم است.

زمان صدور دعوت‌نامه‌ها از قبل مشخص نیست. به طور میانگین هر دو هفته یک بار برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه ارسال می شود.

خیر. بعد از گرفتن دعوت‌نامه باید اصل و ترجمه مدارکی که بر مبنای آن امتیاز کسب کرده‌اید را به صورت الکترونیکی ارسال کنید تا توسط آفیسرهای مهاجرتی کانادا بررسی و تصمیم گیری شوند. اگر طبق دستورالعمل مدارک را ارسال کنید و نقصی در مدارکتان نباشد و مشکل پزشکی و امنیتی هم نداشته باشید بعید است که ویزا نگیرید.

خیر. در سیستم مهاجرتی فدرال ارائه سوابق بیمه اجباری نیست. تنها در شرایط خاص و در صورت متقاعد نشدن آفیسر ممکن است از شما به عنوان مدارک تکمیلی درخواست شود.

بله، مشکل یا تداخلی در این دو سیستم وجود ندارد. اما طبیعتاً با به نتیجه رسیدن هر یک، بایستی دیگری را کنسل نمود.

خیر. داشتن جاب آفر الزامی نیست، در صورت داشتن جاب آفر بین 50 تا 200 امتیاز اضافی دریافت می کنید.

خیر. در سیستم اکسپرس انتری هیج لیست مشاغل و محدودیت تعداد پذیرش از رشته های مختلف وجود ندارد. تنها نکته مهم این است که شغلی که داشته اید در رده های 0، A و یا B قرار بگیرد.

زمانی می توان به این سوال پاسخ داد که شرایط و اولویت های هر متقاضی مشخص شود. حالتی را فرض کنید که یک متقاضی بر اساس شرایطی که دارد برای برنامه های سرمایه گذاری کبک، استارت آپ ویزا، کارآفرینی انتاریو و نیز کارآفرینی بریتیش کلومبیا واجد شرایط است. زمانی می توان از بین این برنامه ها به او بهترین پیشنهاد را داد که مشخص شود هدف وی چیست؟ آیا می خواهد در سریعترین زمان ممکن وارد کانادا شود، هر چند با اقامت دائم نباشد؟ آیا حاضر است هزینه بیشتری انجام دهد اما با اطمینان بیشتر و با اقامت دائم وارد کانادا شود؟ آیا پروژه تجاری که قصد راه اندازی یا سرمایه گذاریدر آن را دارد در همه استان های کانادا بازار خوبی دارد؟

بطور خلاصه می توان گفت که برای هیچ متقاضی نمی توان بدون در نظر گرفتن شرایط خاص وی و اولویت هایی که برای خود و خانواده اش در نظر گرفته است نسخه پیچید. برای اینکه شرایط شما برای اقدام از طریق برنامه های تجاری مهاجرت به کانادا سنجیده شود و از نظرات کارشناسان شرکت پل بهره مند شوید می توانید از فرم ارزیابی تجاری را پر کنید.

خیر. در حال حاضر تنها روش های سرمایه گذاری کبک، استارت آپ ویزا و کارآفرینی نیوبرانزویک ختم به اقامت دائم می شوند. در سایر روش ها نظیر خرید و مدیریت بزینس (فدرال)، کارآفرینی انتاریو و بریتیش کلومبیا و غیره ابتدا باید با ورک پرمیت وارد کانادا شوید و طرح تجاری که ارائه داده اید را اجرائی نمائید و پس از تائید شدن آن برای اقامت دائم درخواست ارسال کنید.

پاسخ این سوال وابسته به چندین متغیر می باشد. نوع بزینس مورد نظر، طول مدت انتظار، مقدار هزینه قابل انجام برای مهاجرت و ... تعیین کننده هستند.

در سال 2018 و 2019 برنامه های سرمایه گذاری کبک و استارت آپ ویزا از استقبال ویژه ای در میان متقاضیان ایرانی برخوردار بودند. علت اصلی این موضوع این است که هر 2 این برنامه ها به اقامت دائم برای متقاضی اصلی، همسر و فزرندان زیر 22 سالش می شوند.

خیر. شما مجبور نیستید از وکیل مهاجرتی استفاده کنید. اما استفاده از وکیل مهاجرتی برای افرادی که زمان، تجربه، دقت و مهارت لازم برای انجام دقیق و کامل پروسه را ندارند باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و زمان می شود. چه بسا به دلیل یک اشتباه کوچک بطور کلی مسیر مهاجرت را برای خود و خانواده تان ببندید.

تنها سه دسته از افراد مجاز هستند که در ازای دریافت هزینه، به شما برای انجام پرونده مهاجرتی تان کمک کنند:

 • وکیل های دادگستری کانادا
 • اعضای فعال شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا (ICCRC) که با داشتن مدرک تحصیلی مشاوره مهاجرت، برآورده نمودن نیازمندی های زبانی (پیش از جولای 2019 در سطح CLB8 و پس از این تاریخ CLB9) و نیز پاس کردن چک های امنیتی و امتحان مشاور رسمی موفق به کسب این مجوز شده اند.
 • پارالیگال های استان انتاریو

خیر. وظیفه یک وکیل مهاجرتی صرفاً ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم برای قدم های مختلف مسیر، جمع بندی پرونده و مشخص نمودن مشکلات احتمالی، اعلام نقاط قوت و ضعف و راه های بهبود پرونده به متقاضی، تهیه و ارسال نامه رسمی وکیل بر روی پرونده، مکاتبه و پیگیری از سوی متقاضی با سازمان های مهاجرتی می باشد. افرادی که پیشنهاد درست کردن یا تهیه مدارک جعلی به متقاضیان می دهند قصد کلاهبرداری داشته و آینده متقاضیان را با دروغ  و تقلب به خطر می اندازند.

رسماً خیر. حضور وکیل مهاجرتی در پرونده هیچ اولویتی نزد سازمان های مهاجرتی ایجاد نمی کند. اما نباید از این نکته غافل ماند که وکیل مهاجرتی به واسطه تجربه انجام پرونده های مختلف می تواند با ارائه چک لیست ها و راهنمایی ها به تهیه و انجام سریعتر پرونده کمک شایان توجهی نماید. ارسال مدارک ناقص یا ناکافی می تواند تاخیرهای زیادی در پرونده ایجاد نماید و حتی باعث الزام به اقدام مجدد شود.

وظیفه یک وکیل مهاجرتی صرفاً ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم برای قدم های مختلف مسیر، جمع بندی پرونده و مشخص نمودن مشکلات احتمالی، اعلام نقاط قوت و ضعف و راه های بهبود پرونده به متقاضی، تهیه و ارسال نامه رسمی وکیل بر روی پرونده، مکاتبه و پیگیری از سوی متقاضی با سازمان های مهاجرتی می باشد.

آژانس های مسافرتی تنها در صورتی می توانند عهده دار انجام پرونده مهاجرتی شما شوند که دارای یک وکیل رسمی مهاجرت کانادا باشند. در غیر اینصورت سرمایه و وقت خود را در جای نامطمئنی صرف کرده اید و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار پرونده مهاجرتی تان است.

طبق قوانین کانادا باید قرارداد مهاجرتی خود را تنها با شخص وکیل مهاجرتی و با ذکر شدن شماره عضویت وی منعقد نمائید. بستن قرارداد از سمت اشخاص حقوقی یا شرکت ها صرفاً به قصد فریب متقاضی و ایجاد تصور غلط از اعتبار کاذب می باشد.

سازمان مهاجرت کانادا پورتال رسمی را در اختیار وکلای مهاجرتی با لایسنس فعال و معتبر قرار می دهد که می توانند از طریق آن نسبت به ارسال و پیگیری پرونده های مهاجرتی مختلفشان اقدام نمایند. وکلای مهاجرتی این اجازه را ندارند که اطلاعات پورتال رسمی شان نزد سازمان مهاجرت کانادا را در اختیار متقاضیان قرار بدهند. اما نکته مهم این است که یک وکیل معتبر در تمامی مراحل انجام پرونده بطور منظم متقاضی را در جریان کلیه آپدیت ها و وضعیت پرونده قرار می دهد. اگر وکیل مهاجرتی شما این کار را نمی کند یا توجهی به پرونده تان ندارد و یا از مهارت و تبحر خود مطمئن نیست.

شما می توانید بصورت کاملاً رسمی و قانونی از طریق شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا (ICCRC) از وکیل پرونده خود شکایت کنید. وکیل شما قانوناً باید در قراردادی که با شما منعقد کرده است اطلاعات و نحوه تماس با این سازمان را مشخص کرده باشد. اگر این کار را نکرده باشد مرتکب خلاف شده است. شما می توانید خودتان به سایت این سازمان مراجعه نمائید و شکایت خود را ارسال نمائید.

چنین شعار تبلیغاتی معمولاً به این معناست که آن شرکت خود دارای مجوز رسمی و وکیل قانونی مهاجرت کانادا نمی باشد و مشغول فعالیت بصورت غیر مجاز است.

مسائل امنیتی و یا پزشکی می تواند منجر به مشکلات برای ورود به کانادا شود. مواردی نظیر سوء پیشینه کیفری یا امنیتی، بیماری خطرناک و یا بیماری بسیار پرهزینه.

فقط بیماری هایی ممکن است منجر به رد درخواست ورود به کانادا شوند که خطرناک و قابل سرایت هستند و یا هزینه های زیادی در دراز مدت خواهند داشت. در کل دولت کانادا حامی سلامتی مردم حاضر در این کشور و نیز منافع مالی دولت می باشد.

خیر. در صورتی که سوء پیشینه جدی نبوده باشد و یا مدت زمان لازم از پایان مجازات یا محکومیت آن گذشته باشد ممکن است متقاضی بتواند شرایط ورود به کانادا را بدست بیاورد.

بله. اگر به دلیل دیگری ممنوع الورود نباشید، با بی گناه شناخته شدن مشکلی برای ورود به کانادا ندارید.

با داشتن اقامت دائم کانادا تقریباً از همه ی حقوق یک شهروند کانادا برخوردار می شوید غیر از پاسپورت کانادایی، حق رای و نیز عدم محدودیت حضور در خاک کانادا. اقامت دائم کانادا این اجازه را به شما می دهد که بدون محدودیت به کشور وارد و یا از آن خارج شوید، در هر جایی که دوست دارید مشغول به کار شوید، از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوید، فرزندانتان بصورت رایگان به مدرسه بروند و بسیاری مزایای دیگر.

باید در هر بازه زمانی 5 ساله حداقل 2 سال در خاک کانادا حضور داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم خود را تمدید نمائید. اگر 3 سال از 5 سال در خاک کانادا با اقامت دائم حضور داشته باشید می توانید درخواست شهروندی بدهید.

بله. در شرایط مختلفی ممکن است اقامت دائم کانادا را از دست بدهید:

 • اگر شرط حضور 2 سال از 5 سال را رعایت نکنید
 • اگر مرتکب جرائم جدی شوید
 • در صورتی که سیتیزن شوید دیگر مقیم دائم نخواهید بود
 • در صورتی که داوطلبانه وضعیت اقامت دائم خود را واگذار کنید

این برگه Confirmation of Permanent Residence (CoPR) یا تائیدیه اقامت دائم است که مدرکی بسیار مهم است و باید در نگهداری از آن دقت نمائید.

الزاماً خیر. کارت اقامت دائم به منزله وضعیت اقامت دائم نیست به این معنا که با پایان تاریخ اعتبار کارت، شما وضعیت اقامت دائم را از دست نمی دهید.

خیر. پناهندگی در سیستم قانونی کانادا تنها برای 2 دسته از افراد تعریف شده است:

 • افرادی که کشوری غیر از کشور محل تولد خود هستند و امکان بازگشت به آن را به دلیل ترس از قرار گرفتن تحت ظلم و ستم دارند. این ترس می تواند بر اساس نژاد، دین، دیدگاه سیاسی، ملیت و یا عضویت در گروه اجتماعی خاص باشد.
 • افرادی که به دلیل ترس از دست دادن جانشان قادر به بازگشت به کشور محل تولد خود نیستند.

شما نمی توانید صرفاً به دلیل سلیقه شخصی و یا عدم رضایت اقدام به پناهنده شدن بنمائید. این اقدام سوء استفاده از سیستم مهاجرتی کانادا محسوب شده و آفیسرهای باتجربه سازمان مهاجرت به راحتی آن را تشخیص داده و کشور خود بازگردانده خواهید شد.

خیر. مشکلات اقتصادی هیچ حقی را برای پناهنده شدن در کشورهای دیگر ایجاد نمی کند.

خیر. درصد بسیار زیادی از درخواست های دروغین متقاضیان توسط آفیسرهای باتجربه سازمان مهاجرت تشخیص داده شده و متقاضی به کشور خود بازگردانده می شود.

در صورتی که گروهی 5 نفره در داخل کانادا مایل باشند از شما حمایت مالی و معنوی بکنند ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا شوید.

خیر. این کار نشان دهنده ادعای دروغین قبلی و سوء استفاده از سیستم مهاجرتی کانادا بوده و با آن برخورد می شود.

این کار خلاف قوانین و مقررات بوده و درصد زیادی از درخواست های دروغین متقاضیان توسط آفیسرهای باتجربه سازمان مهاجرت تشخیص داده شده و متقاضی به کشور خود بازگردانده می شود.

یک مقیم دائم کانادا می تواند اسپانسر همسر و فرزندان غیر مقیم خود شود. در صورت داشتن شرایط لازم ممکن است بتواند اسپانسر والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود نیز بشود. غیر از این افراد، تنها در شرایط بسیار خاص و استثنائی ممکن است اعضای دیگری از خانواده نیز واجد شرایط شوند.

این کار خلاف قوانین و مقررات بوده و درصد زیادی از درخواست های دروغین متقاضیان توسط آفیسرهای باتجربه سازمان مهاجرت تشخیص داده شده و برخورد قانونی با هر دو صورت می گیرد.

می توانید زمان های متوسط هر پروسه را در زمان های انتظار بخوانید.

هنگامی که اسپانسر یکی از اعضای خانواده تان می شوید گواهی مکتوبی تحت عنوان undertaking را امضاء نموده و در اختیار دولت می گذارید که در آن متعهد می شوید نیازهای مالی اولیه آنها را برآورده کنید. البته اگر اعضای اسپانسر شده کمک مالی از دولت دریافت نمائید باز هم شما مسئول خواهید بود.

خیر. تنها همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ. البته برای اسپانسر نمودن این افراد باید شرایط خاصی توسط اسپانسر و اعضای خانواده برقرار باشد. غیر از این افراد، تنها در شرایط بسیار خاص و استثنائی ممکن است اعضای دیگری از خانواده نیز واجد شرایط شوند.

بله. متقاضیان ایرانی برای ورود به کانادا ملزم به درخواست ویزا هستند.

در هر بار ورود به کانادا با ویزای توریستی، اگر افسر مهاجرتی زمان خروج را مشخص نکند، می توان تا حداکثر 6 ماه در خاک کانادا حضور داشت.

خیر. مالتیپل یا سینگل بودن ویزا تنها به نظر افسر سازمان مهاجرت بستگی دارد.

خیر. این کار خلاف قوانین و مقررات بوده و با متقاضی برخورد قانونی صورت می گیرد.

اصطلاح تبدیل ویزا، اشتباهی رایج می باشد. ویزای توریستی قابل تبدیل به هیچ نوع ویزای دیگری نیست. تنها در صورتی که شرایط لازم برای برنامه یا مسیر مهاجرتی دیگری را داشته باشید می توانید درخواست مجزایی را ارسال کنید و در صورتی که پاسخ مثبت دریافت نمائید از مزایای آن برخوردار شوید.

یک توریست صرفاً حق گردش و بازدید از قسمت های مختلف را داشته و از حق کار یا تحصیل دراز مدت برخوردار نمی باشد.

والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ هایی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند برای سوپر ویزا اقدام کنند که با داشتن آن در هر ورود به کانادا می توانند تا 2 سال اقامت داشته باشند.

علاوه بر مدارکی که در حالت کلی برای ویزای توریستی لازم است، مدارکی که نشان دهد فرزند یا نوه شما از میزان درآمد و دارایی لازم برخوردار است و نیز بیمه پزشکی خصوصی حداقل 1 ساله لازم هست.

متقاضیانی که در کشور خود سابقه مالکیت یا مدیریت کسب و کار را داشته اند و قصد دارند از فرصت های تجاری در کانادا بازدید نموده و سپس در برنامه های مهاجرت از طریق تجاری اقدام نمایند بزینس ویزیتور نامیده می شوند. دسته دیگری از بزینس ویزیتورها افرادی هستند که برای مدتی کوتاه به منظور انجام فعالیت های تجاری بین المللی وارد کانادا می شوند اما بر بازار کار کانادا تاثیری نمی گذارند.

اگر پیشنهاد شغلی قانونی دریافت نموده باشید و کارفرمای شما قادر باشد به دولت ثابت کند که شخصی را در کانادا با وضعیت اقامت دائم یا شهروندی برای انجام آن کار نیافته است ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار شوید.

می توانید از علت های دقیق رد پرونده تان با سفارش نوت آفیسر مطلع شوید و چنانچه بتوانید شرایط خود را بهبود بدهید و آن دلایل را رفع کنید، مجدداً اقدام کنید.

ارائه اطلاعات یا مدارک غیر واقعی خلاف قوانین و مقررات بوده و با متقاضی برخورد قانونی صورت می گیرد.

خیر. توریست ها تحت بیمه یا خدمات درمانی رایگان دولتی قرار نمی گیرند. به همین دلیل توصیه می شود از بیمه های خصوصی استفاده کنند.

یافتن کار در کانادا پروسه چندان راحتی نیست. ابتدا باید کارفرمای کانادایی را پیدا کنید که به شما پیشنهاد کار قانونی بدهد. سپس این کارفرما باید قادر باشد پروسه اداری طولانی و نسبتاً پرهزینه ای را طی کند تا به دولت ثابت کند که نتوانسته است هیچ نیرویی را در داخل کانادا برای انجام این کار پیدا کند تا بتواند در نهایت به شکل قانونی نیروی کار خارجی را استخدام نماید. به این گواهی LMIA گفته می شود.

امتحان آن بدون ضرر است! اما هر چند دوست یا خویشاوند شما تمایل به سپردن کاری به شما را داشته باشد باید همچنان بتواند به دولت ثابت کند که نتوانسته است هیچ نیرویی را در داخل کانادا برای انجام این کار پیدا کند تا بتواند در نهایت به شکل قانونی نیروی کار خارجی را استخدام نماید.

فروختن پیشنهاد شغلی و یا کسب درآمد برای واسطه گری در این مورد کاری خلاف قانون بوده و در اکثر موارد برخورد قانونی سختی با متقاضی و واسطه کلاهبردار صورت می گیرد.

این کار چندان ساده نیست اما می توانید از سایت های کاریابی نظیر Job Bank، Indeed و یا حتی Linkedin استفاده کنید.

مجوزهای کاری متفاوت و متعددی وجود دارد نظیر ورک پرمیت محدود، نامحدود، بعد از فارغ التحصیلی، همسر همراه و غیره. برای هر کدام از این مجوزها شرایط و پیش نیازهای خاصی برقرار است.

به احتمال زباد بله. همسر متقاضیانی که بصورت تمام وقت در موسسات معتبر کانادایی مشغول به تحصیل هستند می توانند درخواست مجوز کار نامحدود بدهند تا ضمن همراهی همسر خود، بتوانند برای هر کارفرمایی که دوست دارند کار کنند.

مجوز کاری بعد از فارغ التحصیلی تنها یکبار صادر می شود و قابل تمدید یا تکرار نیست. تنها در صورتی می توانید به ادامه اشتغال در کانادا امیدوار باشید که کارفرما مایل باشد و بتواند برای آن پوزیشن مجوز دولتی LMIA دریافت کند و یا پرونده اقامت دائم شما فرستاده شده باشد و واجد شرایط بودن شما تائید شده باشد.

اکثر دانشجویان مقاطع بعد از دیپلم که بصورت تمام وقت در کانادا مشغول به تحصیل هستند اجازه کار نامحدود در محدوده موسسه آموزشی خود و یا پاره وقت 20 ساعت در هفته در خارج از موسسه آموزشی را دارند.

کانادا یکی از بهترین و معتبرترین سیستم های آموزشی را در دنیا دارد و تعداد زیادی از موسسات آموزشی آن در رده های بالای بین المللی قرار دارند. از آن گذشته، این کشور مهاجرپذیر بوده و گزینه های بسیار مناسبی را برای ادامه زندگی پس از فارغ التحصیلی در اختیار می گذارد.

تقریباً در تمامی مقاطع تحصیلی از دبستان تا دکترا و فوق دکترا.

خیر. پس از اتمام تحصیلات متوسطه یا دبیرستان در کانادا باید وارد کالج یا دانشگاه بشوید و پس از فارغ التحصیلی درخواست مجوز کار کنید و حداقل 1 سال کار کنید تا بتوانید واجد شرایط اقدام کردن برای اقامت دائم بشیود. البته اگر تحصیلاتتان را تا ارشد و یا دکتری ادامه بدهید گزینه های دیگری نیز برای دریافت اقامت دائم خواهید داشت.

نمی توان پاسخ روشن و مشخصی را به این سوال داد چرا که هر کدام از اینها ویژگی های خود را داشته و برای متقاضیان مختلف در شرایط مختلف می تواند مناسب باشد. کالج معمولاً دوره های کوتاه مدت تر و کم هزینه تری را ارائه می دهد، اما دانشگاه سطوح تحصیلی عالی تری را ارائه می دهد که ممکن است زمینه ساز موفقیت های بزرگتری در آینده شود.

خیر. در خیلی از مقاطع و یا برنامه ها می توان بدون مدرک زبان و یا برای دوره های زبان نیز اقدام کرد. اما، نکته بسیار مهم این است که غیر از مدارس ابتدایی و متوسطه که در اکثر مقاطع، الزامی برای ارائه مدرک زبان قرار نمی دهند، در درخواست برای تحصیل در کالج ها یا دانشگاه ها نداشتن مدرک زبان شانس موفقیت پرونده را به مراتب کاهش می دهد.

اینطور پیشنهادات اغلب با پشت پرده هایی همراهند که سرنوشت شما و پرونده تان را به بازی می گیرند. اگر فرد یا شرکتی به شکل قانونی فعالیت کند نیازی به اینطور تبلیغات فریبکارانه برای جذب مشتری نخواهد داشت.