• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661

بسته به شرایط هر فرد ممکن است یک یا چند مسیر مهاجرتی از میان راه های متعدد و متنوع مهاجرتی شامل راه های دریافت اقامت موقت یا دائم در اختیار باشند. خلاصه ای از مهمترین نکات در مورد انتخاب مسیر مهاجرتی را می توانید در XXX مطالعه کنید و نیز از خدمات ارزیابی تخصصی پل استفاده نمائید.

اصولاً چیزی تحت عنوان "تبدیل ویزا" وجود نداشته و صرفاً یک باور غلط است. هر برنامه مهاجرتی مسیر خاص و پیش نیازهای ویژه خود را دارد و هیچ ویزایی به نوع دیگر تبدیل نمی شود. حضور در کانادا با ویزای توریستی بخودی خود امتیاز و مزیتی را برای اقدام مهاجرتی ایجاد نمی کند. اما در شرایط خاص می تواند مفید واقع شود. این شرایط خاص عبارتند از:

  • فردی که قصد اقدام برای استادی پرمیت را دارد می تواند بصورت حضوری با اساتید یا مراکز آموزشی مذاکره کند و شاید این منجر به دریافت پذیرش سریعتر، بهتر و یا معتبرتر بشود.
  • فردی که قصد اقدام برای ورک پرمیت را دارد اگر دارای مهارت ویژه ای باشد ممکن است بتواند از نزدیک با کارفرماهای کانادایی مذاکره کند و نظر مساعد آنها جهت دریافت پیشنهاد شغلی را جلب کند.
  • متقاضیان خیلی از برنامه های بزینسی می بایست سفر اکتشافی به استان یا منطقه مورد نظر داشته باشند و یا با مراجع دولتی دیدار داشته باشند و یا فرصت های تجاری را بررسی نمایند.

خیر. با صرفاً ثبت کردن شرکت نمی توان امتیازی جهت مهاجرت بدست آورد. ثبت بزینس تنها زمانی می تواند به عنوان یک گزینه مهاجرتی شمرده شود که قصد اقدام از طریق مسیر Owner/Operator را داشته باشید که شامل خرید، سرمایه گذاری و یا آغاز بزینسی نو در کاناداست.

شاید این اولین سوالی باشد که به ذهن اکثر متقاضیان مهاجرت برسد. اما نکته حائز اهمیت این است که رقابت زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و قبل از آنکه بخواهید دنبال سریع ترین و ارزانترین روش باشید بایستی بدانید که با توجه به شرایط خاص و ویژگی هایی که دارید امکان اقدام از کدامیک از مسیرها را دارید. پس از شناسایی دقیق و صحیح گزینه های ممکن، برای انتخاب از میان آنها قطعاً بایستی عواملی از جمله سرعت پروسه و نیز هزینه آن را در نظر گرفت.

خیر. کانادا هیچ مزیت مهاجرتی به کسانی که سرمایه گذاری منفعل (Passive Investment) انجام بدهند نمی دهد.

جهت سهولت دسترسی به مشاوره تخصصی زیر نظر وکیل رسمی مهاجرت کانادا، روش های زیر را پیشنهاد می کنیم:

  • اگر از مسیر یا برنامه مهاجرتی که امتیاز و شرایطش را دارید مطلع هستید و قصد اطلاع از نحوه عقد قرارداد را دارید با مشاورهای ما در دفاتر تهران یا مشهد تماس بگیرید.
  • اگر نمی دانید چه برنامه مهاجرتی مناسب شماست و تنها احتیاج دارید شرایطتان بصورت کلی چک شود و گزینه های ممکن پیشنهاد شود، فرم ارزیابی رایگان پل را تکمیل کنید.
  • اگر نمی دانید چه برنامه مهاجرتی مناسب شماست و می خواهید شرایطتان با تمام جزئیات سنجیده شده و گزارش کاملی از وضعیت، گزینه های ممکن، راه های بهبود امتیاز یا شرایط، میزان شانس موفقیت و ریسک ها و نیز نحوه عقد قرارداد زیر نظر وکیل رسمی مهاجرت کانادا به شما ارائه شود جهت تکمیل فرم و رزرو وقت مشاوره با دفاتر ما در تهران یا مشهد تماس بگیرید.