• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2019 59

 

 پیام های زیادی از متقاضیان برنامه اکسپرس انتری دریافت کرده ایم که خواهان ارائه تحلیلی پیرامون دراوهای اخیر برنامه اکسپرس انتری بوده اند و در این نوشته قصد داریم از چند زاویه به نتایج دراوهای اخیر نگاه کنیم. ابتدا نگاهی آماری به دراوهای اخیر و مقایسه آنها با دراوهای سال های گذشته خواهیم داشت و سپس دلایل تغییرات در مینیمم امتیازها را بیان خواهیم کرد.

 اگر از لحاظ تعداد دعوت نامه های صادر شده مقایسه ای بین دراوهای امسال با دو سال گذشته داشته باشیم خواهیم دید که از ابتدای سال 2019 تا نیمه ماه نوامبر 74300 دعوت نامه عادی (به غیر از برنامه FST) صادر شده است. در مدت زمان مشابه در سال 2018 تعداد 77200 دعوت نامه صادر شده است و این تعداد برای مدت مشابه سال 2017 نیز 79618 عدد بوده است. بنابراین میبینیم که تعداد دعوت نامه ها روند نزولی داشته و در افزایش مینیمم امتیازها تاثیر گذاشته است. اما آیا کاهش 3 یا 4 هزار دعوت نامه در سال تاثیر خیلی زیادی بر افزایش مینیمم امتیازها دارد؟ در ادامه به این سوال نیز پاسخ خواهیم داد.

 مطمئنا کاهش 3000 دعوت نامه در طول 11 ماه باعث افزایش 30 امتیازی در مینیمم امتیازها نمی شود و دلیل اصلی را باید در عوامل دیگری جستجو کرد. دو فاکتور مهم دیگر در افزایش امتیازها نقش داشته اند. اولی تعداد نامینیشن های استانی صادر شده و دومی افزایش تعداد متقاضیان با امتیاز بالاتر. هر کدام از این دو عنصر را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 با نگاهی به آمار مشاهده می کنیم که تعداد نامینیشن های صادر شده برنامه های استانی که زیرمجموعه برنامه اکسپرس انتری بوده اند در سال 2019 افزایش یافته است. هر چند این مقدار افزایش در حدود 10 درصد بوده است اما چون همه این افراد امتیاز بالای 600 خواهند داشت مستقیما بر افزایش مینیمم امتیازهای دعوت شده تاثیر خواهد گذاشت.

 اما اصلی ترین عامل افزایش مینیمم امتیازها از دیدگاه ما، بیشتر شدن تعداد متقاضیان با امتیاز بالا در Pool اکسپرس انتری است. طبیعی است که بعد از 5 سال از شروع برنامه اکسپرس انتری افراد زیادی با راه های افزایش امتیاز در داخل Pool آشنا شده و سعی در افزایش امتیاز خود داشته اند. مرسوم ترین راه افزایش امتیاز گرفتن نمره زبان CLB9 است که البته کار ساده ای نیست. در کنار این روش، در چند سال اخیر تعدادی از متقاضیانی که توانایی کسب نمره زبان CLB9 را نداشتند، با انتخاب مسیری دیگر تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا گرفتند تا بتوانند از امتیاز تحصیل در کانادا و همچنین سابقه کار بعد از تحصیل در کانادا استفاده کنند. افرادی که دو یا سه سال پیش این تصمیم را گرفته بودند حالا از این امتیازات آن بهره مند شده اند و یکی از عوامل افزایش مینیمم امتیازها می باشد.

 آینده برنامه اکسپرس انتری و مینیمم امتیازها به کدام سمت می رود؟ این سوال همه افرادی است که با امتیازهای در رنج 440 تا 460 در پول اکسپرس انتری هستند. واقعیت این است که پیشگو نیستیم که بتوانیم دقیقا امتیازهای دراوهای آینده را ببینیم. اما با توجه به تجربیات چندین ساله که در این برنامه داریم می توان امیدوار بود که مینیمم امتیاز ها تا اوایل سال 2020 به حدود 450 تا 460 برسد. اما اینکه به زیر 450 بیاید فعلا کمی دور از انتظار بوده و باید منتظر ماند. با اینحال روند دراوها هر لحظه می تواند با تغییرات در سیاست پذیرش مهاجرت از طرف دولت کانادا تغییر کرده و تغییرات غافلگیر کننده ای را هم شاهد باشیم. توصیه ما به افرادی که با این رنج امتیازها در پول هستند این است که شرایط خود برای برنامه های استانی را نیز حتما مورد بررسی قرارداده و راه های مختلف برای کسب اقامت دائم کانادا را پیگیری نمایند.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.3/5 (7 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification