• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 26

 

 مارکو مندیچینو روز 5 ماه می در جلسه پرسش و پاسخی شرکت کرد و درمورد چگونگی تاثیر کروناویروس بر سیستم مهاجرت کانادا در ماه ها و سال های آینده اطلاعات تازه ای را ارائه داد. وزیر مهاجرت در یک گفتگوی 60 دقیقه ای با بخش حقوق مهاجرت کانون وکلا کانادا به موضوعاتی چون سطح مهاجرت، کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی پرداخت.

سطوح مهاجرت : کانادا پس از COVID 19 برای مهاجران باز خواهد ماند

مندیچینو گفت: "مهاجرت راهکاری مهم برای موفقیت و بهبود اقتصادی ما خواهد بود. ما همچنان به مهاجرت تکیه می کنیم، این یک محرک اقتصادی خواهد بود". وی اظهار داشت که COVID-19 روند جمعیتی بلند مدت کانادا را تغییر نخواهد داد. میزان بازنشستگی کارگران کانادا رو به افزایش است، به این معنی که این کشور همچنان به پذیرش مهاجران برای رونق رشد اقتصادی ادامه خواهد داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: "این اولین بار نیست که کانادا با چالش های همه گیر و اقتصادی روبرو شده است، با این وجود، کانادا علیرغم چنین چالش هایی به لطف بخشی از استقبال از مهاجران، رشد خود را ادامه داده است".

وزیر مهاجرت گفت دولت فدرال پیش از اعلام برنامه سالانه سطح مهاجرت خود در پاییز امسال با افراد ذینفع مشورت خواهد کرد.

فعالیت های IRCC

کارمندان سازمان مهاجرت کانادا از راه دور کار می کنند که این امر بر توانایی بررسی درخواست های مهاجرت تأثیر می گذارد. با این وجود، IRCC عملیات از راه دور را راه اندازی کرده است تا کارکنانش بتوانند ابزارهای مورد نیازشان را در اختیار داشته باشند. این دوره به IRCC از لحاظ نوآوری و بهبود روند کار در برخی از جهات کمک کرده است. به عنوان مثال، IRCC توانسته است بررسی وضعیت کارگران کشاورزی فصلی را توسط برنامه موقت کارگران خارجی خود تسریع کند.

نیروهای کاری خارجی موقت

وزیر اشاره کرد که IRCC برای حمایت از تلاش های دولت فدرال جهت تقویت عرضه مواد غذایی کانادا در ارتباط نزدیک با بخش کشاورزی و کارفرمایان بخش غذاهای دریایی است. 

"آیا کار دیگری وجود دارد که ما بتوانیم انجام دهیم؟ کاملاً. و ما همیشه به دنبال راه هایی برای ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در مورد مجوزهای کار هستیم، و موانعی را که در خارج از کشور وجود دارد، برطرف خواهیم کرد"

مندیچینو همچنین خاطرنشان کرد: "یکی از بزرگترین چالش ها برای ورود کارگران خارجی به کانادا، اغلب مجموعه شرایطی است که در کشورهای مبدأ وجود دارد. نکته دیگری که از کنترل سازمان مهاجرت خارج است، تقاضای بازار است. وزیر پیش بینی می کند که مقداری از تقاضای محصولات خاص کاسته شود.

دانشجویان بین المللی: راهکارهای وزیر برای انعطاف بیشتر

وزیر مهاجرت اظهار داشت که IRCC از ذینفعان مختلفی که بازخوردی در مورد چگونگی تنظیم مقررات دولت، برای دانشجویان بین المللی در وضعیت کنونی داشته اند، بسیار سپاسگزار است. وی افزود: "اصلاحات اخیر در مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی که دوره های آنلاین را می گذرانند، اجازه می دهد واجد شرایط برای PGWP باشند".

سازمان مهاجرت با ذینفعان در مورد چگونگی کمک به دانشجویان بین المللی (که در دوره ورود سپتامبر در مؤسسات آموزشی معین شده کانادا ثبت نام می کنند) مشورت می کند، این به طور معمول زمانی است که بیشترین دانشجویان بین المللی برنامه های خود را در کانادا شروع می کنند. وزیر گفت برای اطلاعات بیشتر "با ما همراه باشید!"
 

منبع: CIC News

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.2/5 (6 رای)
ircc 2024 9ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6
ارسال نظر
verification