• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 28

 

 مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت اعلام کرد که از تاریخ 15 می 2020 پذیرش پرونده برای برنامه آزمایشی محصولات غذایی کشاورزی آغاز می شود. دوره 3 ساله آزمایشی رویکرد ویژه هر صنعت را برای کمک به کارفرمایان در فرآوری گوشت، تولید قارچ و گلخانه، و صنایع دامپروری جهت پر کردن خلاء نیروی کار تمام وقت در طول سال ارائه می کند. این موقعیت می تواند بستری را برای اقامت دائم بسیاری از کارگران موقت خارجی که در حال حاضر در کانادا هستند فراهم کند.

سالانه در کل 2750 پرونده برای این برنامه آزمایشی پذیرش می شود، که این امر در درجه اول مربوط به افرادی است که در حال حاضر ساکن کانادا هستند.  محدودیت های مربوط به سفر (مرتبط با کرونا) همچنان ادامه دارد.

کانادا مصمم است که از طریق برنامه موقت کارگران خارجی برای جذب بهترین استعدادها از سراسر جهان، برای جبران کمبود مهارت های لازم، پیشرفت اقتصاد به صورت محلی نیرو جذب کند و مشاغلی برای طبقه متوسط ایجاد کند و با پشتیبانی از آن ها، نفع و سود لازم را برای تمام کانادایی ها فراهم نماید.

برنامه آزمایشی محصولات غذایی کشاورزی، مجموعه برنامه های مهاجرت اقتصادی موجود در کانادا را تکمیل می کند. این مجموعه شامل مواردی چون برنامه های آزمایشی آتلانتیک، مهاجرت روستایی و شمالی، پرستاران خانگی، استراتژی جهانی مهارت (GSS)، اکسپرس انتری تجدید شده و برنامه های منتخب استانی است.

موفقیت کشاورزان و پردازندگان مواد غذایی کانادایی به توانایی آنها در جذب و حفظ نیروی کار مورد نیاز بستگی دارد. برنامه آزمایشی محصولات غذایی کشاورزی اطمینان می دهد که کارفرمایان در بخش کشاورزی از مهارت و نیروی کار لازم برخوردار باشند تا بتوان امنیت غذایی کانادا را تقویت کرد، اقتصاد را توسعه داد و استانداردهای زندگی در سرتاسر کانادا بهبود یابد.
 

 چه کسانی واجد شرایط هستند؟

برای واجد شرایط بودن باید موارد زیر را داشته باشید:

 تجربه کاری کانادایی مناسب 
 پیشنهاد شغلی معتبر 
 نیازمندی های زبانی لازم
 مدارک تحصیلی لازم
 ثابت کنید که سرمایه کافی برای اسکان در کانادا دارید
 وضعیت اقامت موقت خود را حفظ کرده باشید (اگر در کانادا هستید)


  
 سابقه کاری

برای اقدام باید تجربه کاری واجد شرایط در کانادا را داشته باشید. تجربه کاری شما در کانادا باید:

حداقل 1 سال کار غیر فصلی و تمام وقت در 3 سال گذشته  باشد (حداقل 1،560 ساعت)
سابقه کار در یک یا چند شغل از مشاغل واجد شرایط ذکر شده در لیست را داشته باشید
از طریق برنامه کار کارگران خارجی موقت (TFW):
ارزیابی میزان تاثیر در بازار کار (LMIA) با اعتبار حداقل 12 ماه باید توسط کارفرمای شما هنگام استخدام شما ارائه شده باشد. اگر مطمئن نیستید، می توانید در مورد مدت اعتبار LMIA از کارفرمای سابق یا فعلی خود بپرسید.
 

 مجوزهای کار آزاد (Open Work Permits)

اگر هم اکنون مجوز کار آزاد دارید، اما قبلاً از طریق برنامه موقت کارگران خارجی اجازه کار داشته اید، ممکن است تجربه کاری واجد شرایط را داشته باشید. با این وجود، تجربه کاری که هنگام داشتن مجوز کار آزاد به دست آورده اید، حساب نمی شود.
 

 نحوه محاسبه ساعات سابقه کاری

ساعت کار در کار تمام وقت را حساب کنید:

 این ساعات کاری می تواند در مشاغل واجد شرایط مختلف و با کارفرمایان متفاوت باشد.
 ساعات کار باید در مدت زمان حداقل 12 ماه انجام شود (توجه داشته باشید که بیش از 30 ساعت در هفته این دوره را کوتاه نمی کند)

ساعات زیر را حساب نکنید:

 ساعت هایی که برای آن دستمزدی نگرفتید (داوطلبانه یا کارآموزی بدون پرداخت هزینه)
 ساعاتی که به صورت خوداشتغالی کار کرده اید
 ساعاتی که در شغلی فصلی یا نیمه وقت مشغول به کار بوده اید
 ساعاتی که کار شما توسط IRCC مجاز نبوده است
 

 پیشنهاد کار

متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی حقیقی داشته باشند. این پیشنهاد کاری باید پیش نیازهای زیر را داشته باشد:

 باید در یک زمینه واجد شرایط باشد
 باید تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) باشد
 باید غیر فصلی باشد
 دائمی باشد
 درمورد موقعیت های شغلی اتحادیه ای، دستمزد باید با توافق جمعی قابل اجرا تعیین شود.
 برای مشاغل غیر اتحادیه ای، دستمزد ذکر شده در پیشنهاد شغلی شما در استان مورد نظر (یا در سطح ملی درصورتی که نرخ استانی در دسترس نباشد)، به اندازه دستمزد متوسط باشد.
 باید برای کار در کانادا در خارج از کبک باشد.
 

 الزامات زبان

متقاضیان باید توانایی خود را در سطح زبان انگلیسی یا فرانسه اثبات نمایند. حداقل ملزومات زبان داشتن یکی از دو مورد معیارهای زبان کانادایی (CLB) یا داشتن سطح چهار NCLC در خواندن، نوشتن،صحبت کردن و گوش دادن است.
 

 الزامات تحصیلی

متقاضیان باید حداقل:

 دیپلم دبیرستان کانادا را داشته باشید یا
 گزارش ارزشیابی تحصیلی (ECA) از یک سازمان یا یک نهاد حرفه ای مشخص  که نشان دهد یک گواهی تحصیلی خارجی در سطح دبیرستان یا بالاتر را دارید
 

 تمکن مالی

باید ثابت کنید که پول کافی برای اسکان در کانادا دارید. همچنین ثابت کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده دارید، حتی اگر آنها با شما به کانادا نمی آیند. اگر هنگام درخواست، در کانادا با اجازه کار معتبر کار می کنید، نیازی به اثبات توانایی در پرداخت بودجه برای اسکان ندارید.

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.0/5 (2 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification