• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 35

 

 تغییرات: از 8 جون 2020

دولت کانادا متعهد است تا از سلامت و ایمنی کانادایی ها و کاهش شیوع ویروس کرونا در کانادا حمایت کند. با این وجود دولت می داند که اقدامات موقت مرزی که برای مقابله با گسترش این ویروس به  کار گرفته شده است، برای برخی از خانواده ها مشکلاتی را ایجاد کرده است. بنابراین دولت ضمن در نظر گرفتن نیاز خانواده ها و همچنین با اقدامات مربوط به امور مرزی، به دنبال راهکارهایی برای حمایت از خانواده ها و حفظ یکپارچگی آن ها است.

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) اعلام کرده است که از روز 8 جون 2020، اتباع خارجی که خانواده درجه یک شهروند کانادا یا مقیمان دائم هستند، و مبتلا به ویروس کرونا نیستند یا علائمی از بیماری در آن ها مشاهده نمی شود، در صورت ورود و ماندن نزد افراد نزدیک خانواده خود به مدت 15 روز یا بیشتر، از ممنوعیت ورود به کانادا معاف خواهند شد. 

اتباع خارجی که طبق این معافیت در کانادا پذیرش می شوند باید حتماً به مدت 14 روز در قرنطینه بمانند.
 

اعضای نزدیک خانواده شامل:

همسر یا پارتنر رسمی
فرزند وابسته، همانطور که در بخش 2 آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان تعریف شده است، یا فرزند وابسته همسر شخص یا پارتنر رسمی
فرزند وابسته ی فرزند (نوه)، همانطور که در بخش 2 آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان در بند ب تعریف شده است
والدین تنی یا ناتنی شخص یا همسر وی
قیم قانونی (custodian) یا مربی خصوصی
 

از ورود کلیه اتباع خارجی که بیماری کرونا یا علائم آن را داشته باشند به کانادا جلوگیری خواهد شد.

این تغییرات در مورد خانواده درجه یک ساکنان موقت در کانادا، مانند افرادی که دارای ویزای دانشجویی یا کار هستند صدق نمی کند.
 

نکات کوتاه

تمام افرادی که وارد کانادا می شوند - صرف نظر از کشور مبداء یا نحوه ورود آنها – چه بیمار باشند و چه علائم بیماری را نداشته باشند، باید به مدت 14 روز خود را قرنطینه کنند.

اعضای نزدیک خانواده اتباع کانادایی و ساکنین دائم (بدون تابعیت) که قصد دارند 14 روز یا کمتر در کانادا بمانند ممکن است هنوز هم وارد کانادا شوند مادامی که ورود آنها برای هدف های غیر ضروری نباشد و یا اگر به دنبال ورود از ایالات متحده هستند، باید قوانین قرنطینه را رعایت نمایند.

محدودیت موقتی در کلیه سفرهای غیرضروری و اختیاری در مرز ایالات متحده آمریکا با کانادا که در تاریخ 21 مارس در ساعت 12:01 به وقت EDT صورت گرفت، حداقل تا تاریخ 21 جون 2020 ادامه خواهد داشت.

شهروندان کانادایی، مقیمان دائم و سرخ پوستان ثبت نام شده می توانند طبق قانون وارد کانادا شوند و تحت اقدامات غربالگری ورود COVID-19 قرار بگیرند.

اعضای نزدیک خانواده باید تایید کنند که در مدت 14 روز قرنطینه به مکان لازم و ملزومات اساسی و اولیه ( غذا و دارو) دسترسی دارند و با افراد آسیب پذیر مانند بزرگسالان 65 ساله و بالاتر تماس نداشته باشند. افرادی که دارای بیماری از قبل هستند نیز شامل این مورد می شوند. مگر این که بزرگسال باشند و رفت و آمدهایشان محدود به درون خانواده و یا با فرزندانشان باشد. لازم است که مسافران قبل از رسیدن به کانادا برای محل اقامت خود در طول دوران قرنطینه، برنامه ریزی لازم را کرده باشند.

مسافران باید پیش از ورود، از تمامی قوانین از جمله قوانین بهداشتی استان یا منطقه مورد نظر اطلاع داشته باشند و مشاوره های لازم را برای رعایت این الزامات انجام داده باشند.

از تاریخ 31 مارچ 2020، هرکسی که به هر روشی (هوایی، زمینی یا دریایی) وارد کانادا می شود، باید هنگام ورود، اطلاعات تماس خود را به یک افسر خدمات مرزی ارائه کند. این اطلاعات به نمایندگی از آژانس بهداشت عمومی کانادا برای حمایت از آنها در طول دوران قرنطینه 14 روزه یا ایزولاسیون مندرج در دستور در شورای 2020 0260 جمع آوری می شود. مسافران می توانند قبل از ورود اپلیکیشن ArriveCAN را در تلفن همراه خود دانلود کنند تا در مرز، زمان انتظار و همچنین تماس های بیشتر با سایر افراد را کاهش دهند. این برنامه در Apple Store و Google Play  موجود است.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification