• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 36

 

 پرسش و پاسخ بسیار مهم: ویروس کرونا و ویزای تحصیلی

دولت کانادا اقدامات ویژه‌ای را در خصوص مهاجرت در طی شیوع بیماری همه‌گیر جهانی انجام داده‌ است. در تلاش برای مهار انتشار ویروس کرونا، کانادا محدودیت‌های مسافرتی و تغییرات موقتی در سیاست مهاجرت را معرفی کرد. با این حال، سازمان مهاجرت کانادا همچنان متعهد به خدمت رسانی به نیازهای دانشجویان بین‌المللی و دیگر ساکنان موقت و دائم است.

در ادامه خلاصه‌ای از پیشرفت‌های مهم مربوط به دانشجویان بین‌المللی و مهاجرت در طی شیوع بیماری کرونا ارائه می گردد. این خلاصه توسط دایره آموزش بین المللی کانادا، دانشگاه های کانادا و کالج ها و موسسات آموزشی (CBIE) گردآوری شده است.
 

من اجازه تحصیل یا مجوز کار دارم که در هفته‌های آینده منقضی می‌شود و من قادر به کسب گذرنامه جدید یا دسترسی به اسناد مورد نیاز ندارم. آیا مجوز من تمدید خواهد شد؟

دانشجویان بین‌المللی در کانادا درخواست تمدید مجوز خود را بصورت آنلاین ارسال کنندتا از وضعیت ضمنی بهره مند شوند. این کار به آن‌ها این امکان را می‌دهد که به تحصیل یا کار در کانادا ادامه دهند، در حالی که درخواست آنها در حال بررسی است.

علاوه بر آن، متقاضیانی که قادر به دسترسی به اسناد مورد نیاز یا دریافت بایومتریک نیستند، باید یک نامه توضیحی درباره این وضعیت ضمیمه پرونده خود داشته باشند.

اگر پرونده ناقص باشد، این درخواست رد نخواهد شد و متقاضی ۹۰ روز برای ارسال مدارک وقت خواهد شد.
 

آیا روند بررسی مجوز تحصیلی من به دلیل بیماری کرونا با (وجود تمام مشکلات خدمات رسانی) طولانی تر می شود؟

سازمان مهاجرت همچنان پرونده های اجازه تحصیل را بررسی می کند، اما ممکن است این روند با تاخیر انجام شود. 
 

من پذیرش ماه می خود را به سپتامبر موکول کرده‌ام. آیا به یک نامه پذیرش جدید نیاز دارم؟

اگر هنگام تعویق در کانادا هستید، باید تحصیلات خود را ظرف 150 روز از تاریخ تعویق یا ترم بعد شروع کنید، هر کدام که اول باشد. اگر این شرایط امکان پذیر نباشد، مجبورید وضعیت خود را تغییر دهید (به عنوان مثال، به وضعیت ویزیتوری) یا کانادا را ترک کنید.
 

من اجازه تحصیل دارم و یا تائیدیه آن را دریافت کرده ام و دوره‌های آنلاین در تابستان یا پاییز ۲۰۲۰ آغاز خواهم کرد. آیا این امر بر واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی من (PGWP) تاثیر می‌گذارد؟

ممکن است کلاسهای خود را از خارج از کانادا شروع کرده و تا 50٪ برنامه خود را انجام دهید. در این حالت، شما واجد شرایط PGWP خواهید بود و تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰، از زمان PGWP بعدی شما کسر نخواهد شد.
 

اجازه تحصیل ندارم. آیا هنوز هم می توانم تحصیلاتم را از خارج از کشور بطور آنلاین شروع کنم؟

بله. شما می توانید بدون داشتن اجازه تحصیل، تحصیلات خود را از خارج کشور شروع کنید. با این حال، تنها بخشی از تحصیلات شما در جهت ورک پرمیت پس از فارغ التحصیلی حساب می شودکه پس از صدور تائیدیه مجوز تحصیل انجام شده باشد.
 

اگر دوره های تحصیلی را به صورت آنلاین شروع کنم، آیا برای حفظ صلاحیت PGWP در آینده باید یک دانشجوی تمام وقت باشم؟

بله. از شما انتظار می رود که تمام وقت تحصیل کنید، مگر اینکه موسسه محل تحصیل شما (DLI) در حال حاضر قادر به ارائه خدمات تحصیل تمام وقت نباشد.
 

من فارغ التحصیل جدید با وضعیت ضمنی هستم که منتظر تصمیم گیری برای درخواست PGWP هستم. نامه پیشنهاد شغلی هم دارم. آیا اجازه دارم به کانادا بیایم؟

اگر اجازه تحصیل دیگر معتبر نباشد، باید نامه‌ای برای معاف شدن از محدودیت‌های سفر داشته باشید.
نامه معرفی، نامه ای است که شما پس از تایید PGWP از IRCC دریافت می کنید.
 

اگر دوره‌های من به صورت آنلاین انجام شود و در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از کل دوره تحصیل من را در بر داشته باشند، چه تاثیری بر شرایط PGWP من خواهد داشت؟

اگر قبلاً در کانادا بوده اید و دوره یا برنامه شما به دلیل ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شده است، ممکن است هنوز هم واجد شرایط PGWP باشید، حتی اگر تحصیل آنلاین شما اکنون بیش از 50٪ از مطالعه کلی شما باشد.

 اگر  تحصیل خود را بصورت آنلاین از خارج از کشور شروع کنم بدون اجازه تحصیل تایید شده، آیا این دوره زمان در مورد برنامه PGWP آینده اضافه خواهد شد؟

خیر. مدت زمان تحصیل آنلاین از خارج از کشور بدون مجوز تحصیلی معتبر یا تأییده برای PGWP محاسبه نخواهد شد.
 

من یک دانشجوی بین المللی هستم و به مزایای پاسخ اضطراری کانادا (CERB) دسترسی پیدا کرده ام. آیا من هنوز واجد شرایط درخواست PGWP یا اقامت دائم (PR) هستم؟

اگر به CERB دسترسی داشته باشید، این امر بر صلاحیت شما برای PGWP یا اقامت دائم تأثیر نمی گذارد.
 

فرزند پسر، دختر یا وابسته من یک فرد زیر سن قانونی با اجازه تحصیل معتبر است. آیا اجازه دارم به کانادا بیایم؟

اعضای خانواده ساکنان که تابعیت کانادا یا اقامت دائم ندارند از محدودیت سفر معاف هستند و ممکن است بتوانند به کانادا بیایند. با این حال، قبل از آمدن به کانادا، ابتدا باید از IRCC مجوز بگیرید تا بتوانید سوار هواپیما شوید. علاوه بر این، اگر از قبل ویزای موقت یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) ندارید، ابتدا باید درخواست بدهید.
 

آیا در صورت تعلیق ترم می توانم تمام وقت کار کنم؟

یک ترم معلق شده به عنوان یک وقفه برنامه‌ریزی نشده در نظر گرفته نمی‌شود. بنابراین شما تنها می‌توانید همان تعداد ساعات مجاز که در اجازه تحصیل شما قید شده است را انجام بدهید.

 

منبع: CIC News

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (2 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification