• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 58

 

 به نقل از مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، از این تاریخ به بعد سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری تغییر کرده و امتیاز تکمیلی بیشتری را به کسانی که مهارت بالای زبان فرانسوی (حداقل B2) دارند اختصاص می دهد، حتی اگر زبان دوم آنها باشد. 

کسانی که نمرات فرانسوی آنها در هر 4 مهارت حداقل NCLC7 (معادل B2) باشد و تک زبانه باشند یعنی یا آزمون انگلیسی نداده باشند یا سطح آنها CLB4 یا کمتر باشد اکنون 10 امتیاز تکمیلی بیشتر از قبل می گیرند (15 امتیاز به 25 امتیاز افزایش پیدا کرد).

کسانی که نمرات آزمون فرانسوی آنها در هر 4 مهارت حداقل NCLC7 (معادل B2) باشد و دو زبانه باشند یعنی نمرات انگلیسی سطح CLB5 یا بیشتر داشته باشند اکنون 20 امتیاز تکمیلی بیشتر از قبل می گیرند (30 امتیاز به 50 امتیاز افزایش پیدا کرد).

 این تغییر در جهت رساندن سهمیه فرانسوی زبان ها به 4.4% هدفگذاری شده تا سال 2023 است.

این تغییر از تاریخ 20 اکتبر 2020 اجرایی شده است.

هیچ قسمت دیگری از سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری تغییر نکرده است.

در صورتی که نمرات فرانسوی B2 ندارید نیازی نیست هیچ کاری انجام بدهید، اما اگر این نمرات را دارید و در پول اکسپرس انتری هستید به پروفایلتان وارد شوید و آن را آپدیت کنید. این آپدیت می تواند هر نوع تغییری در پروفایل و سابمیت مجدد آن باشد.
 

نمونه آپدیت امتیاز اکسپرس انتری یکی از متقاضیان دو زبانه شرکت پل

 تحلیل تغییرات جدید در امتیازبندی اکسپرس انتری کانادا

 

به تازگی دولت کانادا تصمیم به اعطای امتیازات بیشتر به متقاضیانی گرفت که زبان فرانسوی می دانند. اما این تغییرات چه معنایی برای شما به عنوان متقاضی مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس انتری دارد؟

شانس بالاتر دریافت دعوتنامه

شاید اولین و واضح ترین تاثیر این 20 امتیاز بیشتر برای متقاضیان دو زبانه این باشد که شانس بالاتر برای دریافت دعوتنامه اکسپرس انتری خواهند داشت. به عنوان مثال متقاضیان 2 زبانه ای که با امتیاز 450 تا 460 در پول اکسپرس انتری حضور داشتند اکنون با امتیازات 470 تا 480 شانس بسیار بهتری برای کسب اقامت دائم کانادا را دارند.

تاثیر روی امتیاز دراوهای اکسپرس انتری

تاثیر این تغییرات بر حداقل امتیازهای دراوهای اکسپرس انتری به این صورت است که قاعدتاً تعداد متقاضیان با امتیازهای بالا بیشتر خواهد شد. به طور مثال متقاضیان دو زبانه ای که بین 452 تا 471 امتیاز داشتند اکنون 20 امتیاز بیشتر می گیرند و امتیاز آنها 472 یا بیشتر خواهد شد. بنابراین می تواند تاثیر منفی بر حداقل امتیازها گذاشته و قدری آن را افزایش دهد. اما نکته مهمتر این است که چه تعداد متقاضی دو زبانه با امتیازهای بالا در پول اکسپرس انتری هستند؟ تعداد دقیق آن مشخص نیست اما قطعاً درصد قابل توجهی نخواهد بود، بنابراین ممکن است تنها تاثیر اندکی بر افزایش مینیمم امتیازها داشته باشد.

جبران کسری امتیاز سن یا تحصیلات

نکته مهم دیگر این است که این تغییر می تواند امیدواری بیشتری را برای افرادی به وجود بیاورد که به دلیل افزایش سن، و یا نداشتن تحصیلات ارشد شانس گرفتن دعوت نامه آنها کمتر شده بود. این افراد می توانند با داشتن CLB9 زبان انگلیسی و B2 فرانسه امتیاز خیلی خوبی را کسب کرده و دعوت نامه دریافت کنند. به طور مثال فردی 40 ساله و مجرد با مدرک فوق لیسانس و حداقل 3 سال سابقه کار، می تواند با گرفتن نمره زبان CLB9 انگلیسی و B2 فرانسه به امتیاز 471 برسد که امتیاز بسیار خوبیست. یا اینکه متقاضی با سن 33 و تحصیلات کارشناسی با شرایط زبانی مثال قبل می تواند امتیاز بالایی کسب کند.

آنچه واضح است، این یک فرصت مناسب برای متقاضیانی است که مصمم به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فوق العاده بهینه، کم هزینه، سریع و عالی اکسپرس انتری هستند. کافیست به جای انتظار معجزه یا هدر دادن عمر و سرمایه بر روی روش های حاشیه ای، بر روی مهارت های زبانی خود کار کنید تا شما نیز شرایط لازم را کسب کنید.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.8/5 (4 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification