• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2020 6

 

 با توجه به شیوع ویروس کرونا، سازمان مهاجرت کانادا در تاریخ 26 فوریه 2020 طی اطلاعیه ای شرایط جدید و ویژه برای متقاضیان کشورهای چین، کره جنوبی و ایران اعلام کرد.

 
گروه اول: افرادی که پرونده در جریان دارند (اقامت دائم)

 

 پرونده این افراد همچنان توسط سازمان مهاجرت کانادا بررسی خواهد شد. با توجه به اینکه پرونده ایرانی ها در کشورهایی بررسی می شود که در حال حاضر کرونا آنها را تهدید نمی کند (اغلب ترکیه، فرانسه و کانادا) عموماً تاخیر خاصی متوجه پرونده آنها نخواهد شد اما با این حال احتمال تاخیر در پرونده این افراد وجود دارد.

 در صورتی که از این متقاضیان مدارک اضافی درخواست شود، ابتدا مهلت 90 روزه به آنها داده خواهد شد. حتی اگر این درخواست قبل از این اطلاعیه صادر شده باشد و مدت آن کمتر از 90 روز باشد متقاضی می تواند درخواست مهلت 90 روزه داشته باشد. اگر از متقاضی درخواست انگشت نگاری شود (اقامت دائم) این انگشت نگاری حتما باید انجام شود اما مهلت 90 روزه برای انجام آن در نظر گرفته خواهد شد.

 
گروه دوم: متقاضیان ویزای ویزیتوری ضروری (ارجنت)

 

 ایرانی هایی که درخواست ویزای ویزیتوری ضروری به کانادا دارند می توانند به صورت آنلاین پرونده خود را سابمیت کنند و سپس با ارسال یک وب فرم درخواست خود را مطرح کنند. دقت کنید که هنگام ارسال وب فرم در جواب سوال "آیا پرونده شما خارج از کانادا بررسی می شود؟" گزینه No را انتخاب کنید.
همچنین دقت کنید که این روش برای افرادی قابل استفاده است که واقعاً نیاز به سفر ضروری به کانادا دارند و موارد به طور دقیق توسط اداره مهاجرت بررسی شده و فقط درخواست هایی بررسی می شوند که واقعاً ارجنت هستند. (به طور مثال دیدن دوست قدیمی و شرکت در فستیوال زمستانه سفر ضروری نیست!)


گروه سوم: متقاضیان اقامت دائم که ویزا و COPR دریافت کرده اند
 

 ایرانی هایی که ویزای اقامت دائم و COPR دریافت کرده اند اما تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان خارج شدن از ایران و سفر به کانادا را ندارند باید با ارسال وب فرم شرایط را توضیح داده و حتماً عنوان کنند که به دلیل شرایط موجود تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان سفر به کانادا را نداشته و درخواست تمدید زمان ویزا را بدهند. پرونده این افراد بر اساس فاکتورهایی مانند مدیکال و ... بررسی شده و نتیجه به آنها اطلاع داده خواهد شد.

 اگر ویزای اقامت دائم متقاضی اخیراً منقضی شده باشد باید با ارسال وب فرم درخواست تمدید ویزا داده شود اما برای این موارد سازمان مهاجرت باید دوباره پرونده را طی مدت 90 روز بررسی کند (چون ویزای این اشخاص قبل از مشکلات مربوط به ویروس کرونا منقضی شده است).

 

 با آرزوی سلامتی همه شما عزیزان

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.5/5 (6 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification