• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2021 11

 

 در اخبار منابع مهاجرتی و غیر مهاجرتی (!) در چند روز اخیر خبر عجیبی از دعوت اکسپرس انتری منتشر شده است. 
 

چه اتفاقی افتاد؟

در اتفاقی بی سابقه، روز شنبه 13 فوریه 2021 در اولین روز از لانگ ویکند 3 روزه "Family Day" سازمان مهاجرت دعوت اکسپرس انتری را انجام داد و بیشتر از 27 هزار متقاضی را دعوت نمود. خبری که ابتدا بیشتر به غلط تایپی شبیه بود اما با گذشت زمان صحت آن ثابت شد. در این دعوت متقاضیانی دعوت به اقدام برای اقامت دائم شدند که حداقل 1 سال سابقه کار کانادایی داشتند، حتی اگر نمره زبانشان 5 بود، سن آنها 50 سال بود یا مدرک دانشگاهی نداشتند. در واقع فقط کافی بود 1 سال در کانادا کار کرده  و آیلتس 5 گرفته باشند! 

دولت کانادا از زمان بروز پندمیک کرونا در سال 2020 و 2021 تعدادی از دعوت های اکسپرس انتری را محدود به متقاضیانی کرده است که یا تائیدیه استانی دارند و یا سابقه کار کانادایی. حداقل امتیازات دعوت های کلاس تجربه کانادایی (CEC) پارسال به 431 رسیده بود که خود شوک بزرگی محسوب می شد و عده زیادی را خوشحال کرده بود. اما دعوت روز شنبه عدد دو رقمی عجیب و باورنکردنی 75 را به عنوان حداقل امتیاز دعوت شده به خود دید!

چرا اینطور شد؟

در واقع اصلی ترین دلیل کروناست. دولت می خواهد حتی الامکان از ورود مهاجرین جدید به کشور در کوتاه مدت جلوگیری نماید. متقاضیان کلاس های تائیدیه استانی و تجربه کانادایی اکثراً در کانادا حضور دارند و از این حیث ریسک کمتری را ایجاد می کنند.

اما اگر به تعداد بسیار زیاد متقاضی های دعوت شده بنگریم به دلیل دوم می رسیم. اینکه دولت سعی دارد تعهد خود به جذب 401 هزار مهاجر جدید در سال 2021 را اجرایی کند. از طرف دیگر، دولت کانادا موافق ارائه فرصت به کسانی است که حتی با وجود امتیاز پائین، سابقه حضور و کار در کانادا را دارند و بالطبع راحت تر به مقیمان دائم برای کشور بدل می شوند.

نتیجه چیست؟

با دعوت روز شنبه تقریباً تمام کسانی که در پول اکسپرس انتری حضور داشتند و حداقل 1 سال سابقه کانادایی داشتند دعوت به اقدام شدند. باید دید دعوت های آتی چه زمانی ادامه پیدا می کنند و فرصت جدید به چه متقاضیانی داده می شود. اما آنچه مسلم است، متقاضیان نباید امید خود را برای دریافت دعوتنامه از دست بدهند و همچنان منتظر فرصت های مناسب در حین بهبود شرایط خود باشند.
 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.9/5 (9 رای)
ircc 2024 1ircc 2023 25ircc 2023 24ircc 2023 23
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
شنبه 02 اسفند 1399 13:14
نازی بدیعی
سلام به نظر شما آخرین دراو که برای برنامه CEC صادر شده است چه تاثیری بر امتیازهای برنامه اکسپرس انتری خواهد داشت ؟
ادمین پل
توصیه می کنیم مطلب تحلیلی اختصاصی مارو مطالعه کنین: https://polimmigration.com/ircc-news/ircc-2021-13/
زمان ثبت
شنبه 02 اسفند 1399 13:20
نسیم هاشمی
سلام، خسته نباشید.
ممکنه این دراو باعث بالا رفتن امتیازات در برنامه اکسپرس انتری شود؟
ادمین پل
توصیه می کنیم مطلب تحلیلی اختصاصی مارو مطالعه کنین: https://polimmigration.com/ircc-news/ircc-2021-13/
زمان ثبت
یکشنبه 03 اسفند 1399 13:07
سالار
ممنون از تحلیل های خوب و مفید شما در شرکت مهاجرتی پل .... با توجه به این مطلب همچنان میتوان برای برنامه اقامت دائم اکسپرس انتری کشور کانادا برای دریافت ویزا امیدوار بود ... البته با کسب شرایط لازم :)
ادمین پل
ممنون از فیدبک مثبت شما. بله قطعاً. با امتیاز مناسب همیشه شانس خوب هست.