• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2021 19

 

  تاریخ انتشار خبر: 6 می 2021

 

مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، خبر از طرح نوآورانه دولت برای جذب بیشتر از 90 هزار مقیم دائم کانادا در سال 2021 داد. در واقع این اقدام دولت نیز به دنبال محدودیت های ناشی از پندمیک کرونا بابت جذب حداکثری متقاضیانی است که با ویزای موقت در کانادا حضور دارند و در حال کمک به پیشبرد اقتصاد این کشور هستند. این طرح خلاقانه جدید و استثنائی فرصت منحصر به فردی را در اختیار نیروهای کاری موقت (Temporary Foreign Workers) و فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduates) می گذارد که در کانادا حضور دارند و مهارت ها و تجارب لازم برای مبارزه با پندمیک و بهبود اوضاع اقتصادی کشور را دارند. این در واقع یک مسیر مهاجرتی جدید برای دریافت اقامت دائم کاناداست که بیشترین تاکید را بر نیروهای کاری موقتی شاغل در بیمارستان ها و خانه های سالمندان و دیگر خطوط مقدم مبارزه با پندمیک و نیز فارغ التحصیلان بین المللی فعال در کانادا قرار می دهد.

 

 

 این برنامه که از 6 می 2021 آغاز به کار می کند دارای 3 زیرشاخه اصلی است:

 

 40 هزار پرونده از دانشجویان بین المللی که از مراکز آموزشی کانادایی فارغ التحصیل شده اند

 50 هزار پرونده از نیروهای کاری موقت فعال در بخش بهداشت و درمان کانادا و نیز دیگر مشاغل ضروری منتخب 

 تعداد نامحدود از متقاضیان فرانسوی زبان دارای سابقه کار یا مدرک تحصیلی کانادایی 

 

این استریم ها تا 5 نوامبر 2021 یعنی به مدت 6 ماه باز خواهند بود، مگر آنکه زودتر ظرفیت آنها تکمیل شود. همچنین، برای ارتقاء زبان های رسمی کشور، 3 برنامه جدید برای متقاضیان فرانسوی زبان البته بدون سقف ظرفیت مشخص شروع به کار نموده اند. اما جزئیات این مسیرهای جدید و فوق العاده جذاب به چه صورتی است؟

 

 مراحل اقدام به شرح زیر می باشند:

 

 مرحله اول: اطمینان از داشتن شرایط لازم برای اقدام

 

در این مرحله ابتدا باید به سوالات ابزار خودکار سایت سازمان مهاجرت کانادا پاسخ بدهید تا سایت به شما بگوید واجد شرایط چه برنامه ای هستید.

 

 

برنامه ای که واجد شرایط اقدام برای آن هستید نمایش داده می شود:

 

 

 مرحله دوم: ایجاد پروفایل و دریافت چک لیست مدارک

 

در این مرحله چک لیست مدارک و اطلاعات مورد نیاز دریافت خواهد شد.

 

 

 

 مرحله سوم: آپلود کردن مدارک

 

در این مرحله باید تمامی مدارک و اطلاعات مورد نیاز وارد شده و آپلود شوند. توجه کنید که تمامی قسمت ها باید تکمیل شود تا اجازه سابمیت داده شود، به این معنا که حتی اگر قادر به ارائه مدرک خاصی نیستید باید حتماً نامه توضیحی در این مورد را آپلود نمائید.

 

 

 

 مرحله چهارم: پرداخت هزینه و سابمیت

 

در این مرحله بایستی بصورت جداگانه از طریق سایت سازمان مهاجرت هزینه ها را پرداخت نموده و رسید را آپلود نمائید و به مرحله سابمیت پرونده برسید.

 

 

 مدارک مورد نیاز:

 


 مدارک و فرم های متقاضی اصلی شامل موارد زیر هستند:


•    اسکن صفحه مشخصات پاسپورت
•    رسید تست مدیکال (اگر قبلاً انجام داده اید رسید قدیمی را به همراه توضیح ارائه کنید، اگر آزمایش انجام نداده اید رسید وقت آزمایش و یا یک نامه توضیحی ارائه دهید)
•    گواهی عدم سوء پیشینه (اگر قبلاً انجام داده اید گواهی قدیمی را به همراه توضیح ارائه کنید، اگر گواهی ندارید رسید درخواست و یا یک نامه توضیحی ارائه دهید)
•    عکس دیجیتال (باید حتماً اسکن پشت عکس که پشت نویسی شده باشد نیز ارائه شود)
•    نتیجه امتحان زبان (حتماً باید نمره زبان را داشته باشید و صرفاً رسید ثبت نام امتحان یا هیچ چیز دیگری قابل قبول نیست)
•    اسکن مدرک اقامتی شما در داخل کانادا (مانند استادی پرمیت و یا ورک پرمیت)
•    نامه سابقه کار از شرکت کانادایی که در آن مشغول به کار هستید
•    مدرک دانشگاهی که نشان دهد داخل کانادا تحصیل کرده اید
•    مدرک ورود شما به کانادا (ویزای کانادا)
•    ترجمه مدرک ازدواج (برای افراد متاهل)
•    رسید پرداخت هزینه
•    فرم جنریک
•    فرم Schedule A
•    فرم وکالت Use of Rep
•    فرم Travels
•    فرم جدید Schedule 3
•    فرم Family Information

 

 مدارک همسر:

•    فرم Schedule A
•    فرم Family Information
•    اسکن پاسپورت
•    عکس دیجیتال
•    گواهی عدم سوء پیشینه (به توضیحات متقاضی اصلی مراجعه شود)
•    رسید تست مدیکال (به توضیحات متقاضی اصلی مراجعه شود)
 


 مدارک فرزند:


•    اسکن پاسپورت
•    گواهی عدم سوء پیشینه (به توضیحات متقاضی اصلی مراجعه شود)
•    رسید تست مدیکال (به توضیحات متقاضی اصلی مراجعه شود)
•    ترجمه شناسنامه
•    عکس دیجیتال
•    فرم Schedule A (اگر فرزند بالای ۱۸ سال است)


 

 

 

 1. اپلیکیشن شامل اعضای خانواده (همسر و فرزندان) نیز خواهد بود.
 2. پس از کلیک کردن دکمه آبی رنگ سابمیت، شمارنده سایت تعداد پرونده های سابمیت شده را شمرده و در سایت نشان می دهد که چه تعداد از سهمیه باقی مانده است.
 3. هزینه های پرداختی باید حتماً شامل هزینه بررسی (Processing Fee) و نیز هزینه لندینگ (RPRF) باشد.
 4. فرم جنریک IMM0008 باید حتماً Validate شود. 
 5. سابقه کار حین تحصیل در کانادا در جهت نیازمندی های برنامه ها محاسبه می شود.
 6. حداکثر ساعت های کاری در هفته 30 ساعت است، حتی اگر ساعت های بیشتری کار کرده باشید در محاسبه مجموع ساعت های مورد نیاز برای استریم های نیروی کاری در نظر گرفته نخواهد شد.
 7. در مورد گواهی یا گواهی های عدم سوء پیشینه: جزو مدارک اجباری هنگام اپلای خواهند بود اما اگر آنها را در اختیار ندارید باید حتماً نامه توضیحی در این مورد آپلود شود. / در صورتیکه مدرک قدیمی دارید نیز حتماً آپلود شود، اگر افسر پرونده نیاز به مدرک بیشتر یا متفاوتی داشته باشد به شما اطلاع خواهد داد.
 8. مدرک زبانی معتبر باید حتماً زمان سابمیت آپلود شوند و هیچ استثناء یا توضیحی در این مورد پذیرفته نخواهد شد. آیلتس آکادمیک مورد قبول نیست.
   

سایر نکات مهم:
 

 1.  جذابترین زیرشاخه جدید برای ایرانیانی است که در کانادا تحصیل کرده اند و تاریخ فارغ التحصیلی آنها ژانویه 2017 یا بعد از آن می‌باشد و نتوانسته اند حداقل یک سال سابقه کار کانادایی کسب کنند یا اینکه با وجود سابقه کار کانادایی امتیاز کافی برای برنامه های اقامت دائم را ندارند.
   
 2. این برنامه ها فقط مربوط به متقاضیانی است که با status معتبر در کانادا حضور فیزیکی دارند و شامل دانشجوهای بین المللی که قبلاً فارغ التحصیل شده و از کانادا خارج شده اند، دانشجویان فعلی که در سال 2021 فارغ التحصیل نمی شوند و یا متقاضیانی که هنوز ویزای تحصیلی خود را دریافت نکرده اند نمی شود.
   
 3. آن دسته از دانشجویان ایرانی که با ویزای تحصیلی در خاک کانادا هستند و همسر آن ها توانسته است یک سال سابقه کار کانادایی بدست بیاورد (در یکی از مشاغل اولویت دار لیست شده) نیز قابلیت اقدام در این برنامه را دارند.
   
 4. فارغ التحصیلان بین المللی باید با مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی در کانادا حضور داشته و مشغول به کار باشند (اشاره ای به محدودیت در مورد نوع کار، سطح ناک و یا جزئیات بیشتر در این مورد نشده است)
   
 5. نیازمندی های زبانی این مسیرهای مهاجرتی بسیار پائین است (CLB4 و یا CLB5) و فارغ التحصیلان یا نیروهای کاری حاضر در کانادا به راحتی این نمرات را می توانند کسب کنند.
   
 6. مهمترین اقدامی که در حال حاضر متقاضیان می توانند انجام دهند این است که ارزیابی صحیحی از شرایط خود بدست بیاورند و اطمینان حاصل کنند که قابلیت اقدام در این برنامه استثنائی که ممکن است دیگر تکرار نشود را دارند و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط در اولین فرصت "ممکن" آزمون زبانی خود (IELTS/CELPIP/TEF/TCF) را ثبت نام نمائید.
   
 7. با اینکه زیرشاخه فارغ التحصیلان بین المللی 40 هزار نفر ظرفیت دارد که شاید عدد بزرگی به نظر برسد، با در نظر گرفتن بازه زمانی ژانویه 2017 تاکنون (بیش از 4 سال) و متقاضیان بسیار پر تعداد از برخی ملیت ها، انتظار می رود این سهمیه به سرعت پر شود.

 

 

4.8/5 (6 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 09:48
نیما
با سلام این برنامه شامل فرانسوی زبان های خارج از کانادا هم میشود ؟
ادمین پل

با سلام، این برنامه فقط مخصوص متقاضیانی هست که با وضعیت موقت داخل کانادا هستن

زمان ثبت
سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 06:39
سحر
سلام
ممنون از اطلاعات خوبتون.
ادمین پل

با سلام، ممنون از فیدبک مثبت شما

زمان ثبت
یکشنبه 02 خرداد 1400 07:26
شایان
با سلام
به نظر شما این برنامه چه تاثیری رو امتیازهای اکسپرس انتری خواهد داشت؟
ادمین پل

با توجه به اینکه برنامه اکسپرس انتری از سال 2020 دستخوش تحولات وابسته به کووید شد، خیلی قابل پیش بینی نیست که چه اتفاقی میفته.