• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2021 22

 
 پس از 13 ماه وقفه به دلیل بروز پندمیک کرونا، دولت ترودو برنامه بودجه سال 2021 را ارائه داد. این اعلان مهم که معمولاً در 3 ماهه اول هر سال میلادی صورت می گیرد بیش از هر چیز از آن جهت اهمیت دارد که اولویت های دولت برای صرف هزینه در کشور را مشخص می کند. از جهت مهاجرتی، گاهی برنامه بودجه سالیانه تغییرات، اصلاحات یا اخبار خیلی مهمی برای سیستم مهاجرتی را نیز به همراه دارد. 

مثلاً در سال 2014 پیشنهاد داد که برنامه های "سرمایه گذاری" و "کارآفرینی" فدرال برای همیشه بسته شوند و البته تغییر حتی مهمتر از آن، پیشنهاد سرمایه گذاری چندین میلیون دلاری در سیستم آنلاین Expression of Interest برای پذیرش مهاجران جدید بود که از سال 2015 به بعد آن را تحت عنوان "اکسپرس انتری" می شناسیم!

اما بودجه 2021 چه تاثیرات مهاجرتی مهمی دارد؟ در ادامه به چند مورد اصلی اشاره خواهیم نمود:


اختصاص بودجه چند صد میلیون دلاری برای مدرنیزه کردن سیستم اطلاعات سازمان مهاجرت (GCMS) که منجر به بررسی سریعتر و بهینه تر پرونده ها و امنیت بهتر این سیستم مدیریت فایل ها خواهد شد. ممکن است به زودی اپلیکیشن های آنلاین جای تمام پرونده های کاغذی را بگیرند.


اصلاحاتی در سیستم اکسپرس انتری. این مورد شاید خیلی از متقاضیان و دست اندرکاران را کنجکاو کند که ممکن است چه تغییرات جدیدی در این برنامه را شاهد باشیم! اما در این لحظه اطلاعات دقیقی در دست نیست جز اینکه قرار است دست وزیر مهاجرت در انتخاب متقاضیانی که بیشترین تناسب با نیازهای بازار کار کانادا را دارند بازتر شود. 
 


بهبود برنامه نیروهای کاری موقت (TFWP) که تمرکز آن بر حمایت از نیروهای کاری موقت در کانادا و بازرسی بیشتر از کارفرمایان می باشد.
 


حمایت بیشتر از زنان مهاجر که به دلایلی همچون کمبود مهارت های زبانی، نداشتن تجربه کانادایی و دیگر مسائل مورد تبعیض قرار می گیرند.
 


راه های میانبر برای کسب اقامت کانادا که البته برنامه جدید اعلام شده برای بیش از 90 هزار متقاضی می تواند از مثال های همین مورد باشد.

 

اصلاحات برای اکسپرس انتری: تغییرات که در آینده (زمان آن مشخص نیست) اعلام می شوند به هماهنگی بیشتر جذب مهاجرین و نیازهای بازار کار کانادا کمک می کنند تا سهمیه تعیین شده سال های 2021 تا 2023 محقق شود. 
 


 مدرن سازی زیرساخت های IT: بودجه 2021 پیشنهاد می دهد که بیش از 428 میلیون دلار طی 5 سال برای دیجیتال سازی و بهبود زیرساخت سیستم اطلاعاتی سازمان مهاجرت صرف شود. این تغییرات منجر به بهبود زمان و کیفیت پروسسینگ پرونده ها می شود که البته از سال 2023 اجرایی خواهد شد.  بودجه 2021 طرحی را ارائه می دهد تا مبارزه علیه پندمیک کرونا را پایان دهد، فرصت های شغلی و رشد اقتصادی با در نظر گرفتن همه ی اقشار و گروه ها ایجاد کند. 
 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (2 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification