• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2022 01

 

 تاریخ:  16 دسامبر 2021

 

 جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا طی ابلاغیه ای از شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا درخواست کرد همکاری خود را با تمامی گروه های تازه وارد کانادا و مهاجران تقویت کند. نخست وزیر کانادا، در این ابلاغیه که شامل سیزده دستورالعمل کلی است، از آقای فریزر درخواست کرد تا اقدامات لازم را جهت هموار کردن مسیر مهاجرت برای تازه واردان، پناهندگان، افراد آسیب پذیر و سایر گروه های اجتماعی و نژادی انجام دهد. آقای ترودو ضمن ابراز امیدواری از روند فعالیت های اداره مهاجرت، این نهاد را دعوت به همکاری در کلیه امور مهاجرتی با بخش های مختلف دولت کانادا کرد.

 مهمترین نکات مطرح شده در این ابلاغیه رسمی عبارتند از:

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، ابلاغیه های رسمی که به وزارتخانه های مختلف این کشور ارسال نموده است را منتشر نمود. در کانادا، نخست وزیر با ارسال ابلاغیه ها اقدام به تعیین اولویت های هر کدام از وزارتخانه ها در طول دوره حاکمیت دولت خود می کند. سپس وزیر مربوطه به همراه دپارتمانش در پی برآورده نمودن اولویت های تعیین شده تلاش می کنند. ابلاغیه رسمی نخست وزیر در واقع مهمترین سیاست های کاری وزارت های مختلف منجمله وزارت مهاجرت را تعیین می کند. 


زمان بررسی پرونده ها: بایستی کاهش بیابد


اکسپرس انتری: مسیرهای دریافت اقامت دائم بیشتری برای دانشجویان و نیروهای کاری موقت ایجاد شود


برنامه های اسپانسرشیپ خانوادگی: پرونده های الکترونیکی شده و برنامه ای برای اعطای اقامت موقت به اعضای خانواده که در انتظار دریافت جواب درخواستشان هستند ایجاد شود


ایجاد یک برنامه منتخب شهرداری: به منظور توزیع مناسبتر جذب مهاجر در سرتاسر کشور بخصوص در جوامع با اندازه کوچک و متوسط


رایگان کردن درخواست شهروندی: از حدود 2 سال پیش مطرح شده است و بایستی اجرایی شود


ایجاد سیستم مورد اطمینان کارفرمایان: جهت تسهیل استخدام نیروهای خارجی توسط کارفرمایان کانادایی


کارگران ثبت نشده: نظام بخشیدن به این دسته از نیروهای کاری


مهاجران دوزبانه فرانسوی زبان: همکاری با اداره مهاجرت کبک و نیز استراتژی های کشوری در جهت جذب این دسته از متقاضیان مهاجرت


پناهجویان افغان: تلاش در جهت تحقق اهداف تعیین شده
 

به متن کامل این ابلاغیه توجه نمائید:


وزیر محترم جناب آقای فریزر،

از موافقت شما جهت خدمات رسانی به کانادایی ها به عنوان وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی سپاسگزارم. از ابتدای شیوع این بیماری همه گیر، کانادایی ها هر بار با چالشی روبرو بوده و در همه حال، مردم با لحظات و رویدادهای مختلفی مواجه شده اند. در زمان های مقتضی، کانادایی‌ها با شرایط سازگار شدند، به یکدیگر کمک کردند و به ارزش‌های شفقت، شجاعت و عزم ما وفادار ماندند. این همان چیزی است که مسیر ما را از طریق این بیماری همه گیر تاکنون مشخص کرده و راه ما را هموار می کند.

در دوران سختی، کانادایی ها یک انتخاب دموکراتیک انجام دادند. آنها به ما سپردند تا مبارزه با کووید 19 را به پایان برسانیم و از بهبود یک طبقه متوسط قوی حمایت کنیم. در همان زمان، آنها به ما جهت روشنی دادند: اقدامات جسورانه و ملموس برای ساختن آینده ای سالم تر و انعطاف پذیرتر. این همان چیزی است که کانادایی ها از ما خواسته¬اند و این دقیقاً همان چیزی است که دولت ما آماده ارائه آن است. ما برای ساختن این آینده روشن تر از طریق همکاری مداوم، تعامل و استفاده از علم و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد کار خواهیم کرد. ما با تمرکزی تزلزل ناپذیر بر ارائه نتایج، به طور سازنده با نمایندگان پارلمان کار خواهیم کرد و مشارکت قوی خود را با دولت های استانی، منطقه ای و شهری و شرکای بومی حفظ خواهیم کرد. این دهه شروعی فوق‌العاده دشوار داشته ، اما اکنون زمان بازسازی کشوری انعطاف‌پذیرتر، فراگیرتر و قوی‌تر برای همه است.
 علم روشن و شفاف است. کانادایی ها هم همواره چنین بوده اند. ما نه تنها باید به اقدامات اقلیمی واقعی ادامه دهیم، بلکه باید سریعتر حرکت کرده و پیش برویم. تغییرات آب و هوا (همانطور که کانادایی ها به طور فزاینده ای در سراسر کشور تجربه می کنند) یک تهدید واقعی و موجود است. ساختن آینده ای پاک تر و سبزتر نیازمند تلاش پایدار و مشترک همه ماست. به عنوان یک وزیر، من از شما انتظار دارم که با جستجو و یافتن فرصت ها در مجموعه خود، از کل تلاش دولت ما جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، ایجاد مشاغل پاک و رسیدگی به چالش های مرتبط با آب و هوا که در حال حاضر جوامع با آن مواجه هستند، حمایت کنید.

کانادایی ها امسال از کشف قبور و مکان های دفن بدون علامت در نزدیکی مدارس مناطق مسکونی سابق وحشت کردند. این اکتشافات تاکید می¬کند که ما باید هر چه سریعتر در مسیر آشتی با اقوام اولیه کانادا (First Nations)، اینوئیت (Inuits) و می‌تیس (Metis) گام برداریم. ما می دانیم که آشتی بدون حقیقت امکان پذیر نیست و دولت ما به سرمایه گذاری برای اثبات این حقیقت ادامه خواهد داد. به عنوان وزیر، هر یک از ما وظیفه داریم این کار را چه به صورت جمعی و چه به صورت فردی پیش ببریم. در نتیجه، من به تمامی وزرا دستور می دهم که اعلامیه سازمان ملل متحد در مورد حقوق مردمان بومی را اجرا کند و برای پیشبرد حقوق خود با مردم بومی همکاری کنند.
 ما باید به رسیدگی به نابرابری ها و بی عدالتی های عمیق سیستمی که در بافت اصلی جامعه ما، از جمله نهادهای اصلی وجود دارد، ادامه دهیم. برای این منظور، ضروری است که کانادایی ها در هر منطقه از کشور، خود را در اولویت های دولت و کار ما سهیم بدانند. به عنوان وزیر، من از شما انتظار دارم که جوامع مختلف را در نظر بگیرید و با آنها همکاری کنید و به طور فعال دیدگاه های متنوع کانادایی ها را جستجو کرده و در دستور کار خود بگنجانید. این جوامع شامل زنان، مردم بومی، کانادایی های سیاه پوست و نژادپرستان، تازه واردان، جوامع مذهبی و افراد دارای معلولیت با هر دو زبان رسمی می شوند.
 در تمام مراحل کاری، ما متعهد هستیم تا از اطلاع رسانی و توسعه خط ‌مشی‌های عمومی از طریق یک چارچوب تحلیلی، از جمله استفاده از چارچوب‌هایی مانند تجزیه و تحلیل مبتنی بر جنسیت و شاخص‌های کیفیت زندگی در تصمیم‌گیری اطمینان حاصل کنیم. 

کانادایی ها همچنان برای دریافت اخبار دقیق و به موقع به روزنامه نگاران و مطبوعات تکیه می کنند. من از شما انتظار دارم که روابط حرفه ای و محترمانه خود را با روزنامه نگاران حفظ کنید تا اطمینان حاصل شود که کانادایی ها به خوبی از اخبار مطلع هستند و به اطلاعات لازم برای حفظ امنیت خود و خانواده خود دسترسی دارند.

در طول همه‌گیری کرونا، کانادایی‌ها و دولت‌هایشان با واقعیت‌های جدید سازگار شده‌اند. دولت‌ها باید از تجربه های به دست آمده از همه‌گیری کرونا، برای سازگاری بیشتر و توسعه راه‌های سریعتر و مؤثرتر برای خدمت به کانادایی‌ها استفاده کنند. برای این منظور، من از همه وزرا انتظار دارم که راه های به روز کردن شیوه های خود را جهت اطمینان دولت از ادامه رویارویی با چالش های آینده ارزیابی کنند.
 


 

موفقیت پارلمان مستلزم این است که نمایندگان پارلمان، چه در مجلس عوام و چه در سنا، در همه احزاب با یکدیگر همکاری کنند تا کارهای بزرگی برای کانادایی ها انجام دهند. من از شما انتظار دارم که روابط سازنده خود را با منتقدان مخالف حفظ کنید و هر قانونی را با رییس دولت در مجلس عوام هماهنگ کنید. شما به‌عنوان وزیر، هم به‌صورت فردی، هم به عنوان یک مدیر و هم به‌طور جمعی، در راستای حمایت از وزارت ما و تصمیم‌های اتخاذ شده توسط کابینه در برابر مجلس پاسخگو هستید. اصول و استانداردهای رفتاری مورد انتظار از شما و دفترتان توسط یک دولت پاسخگو تعیین می شود. من از شما انتظار دارم که با این سند که انتظارات من از هر یک از اعضای وزارتخانه را مشخص می کند، آشنا شوید.

اساس نامه ما یک دستور کار جاه طلبانه را ارائه می دهد. در حالی که تمرکز اصلی ما باید بر پایان دادن به مبارزه با بیماری همه گیر کرونا باشد، لازم است به ساختن یک طبقه متوسط قوی ادامه دهیم و به سمت آینده ای بهتر کار کنیم که در آن همه شانس واقعی و منصفانه برای موفقیت داشته باشند و هیچ کس عقب نماند.
 


 

توصیه مستقیم به وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی

اولویت شما به عنوان وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، کار مستمر برای تقویت سیستم مهاجرت و پناهندگی کانادا است که شامل پذیرش تازه واردان بیشتر (که از بهبود اقتصادی کانادا در دوران همه گیری کرونا حمایت می کنند) به تمام مناطق کانادا می شود. شما برای فراهم کردن فرصت های اسکان مجدد برای افراد تحت تهدید، از جمله شهروندان افغان و مدافعان حقوق بشر، به فوریت اقدام خواهید کرد. همچنین، به تقویت اتحاد مجدد خانواده و کاهش زمان‌های بررسی و پردازش درخواست‌ها، به‌ویژه مواردی که تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته‌اند، ادامه خواهید داد. برای تحقق این اهداف، از شما می¬خواهم که با انجام تعهدات زیر به نتایجی کلی برای تمامی مقیمان کانادا برسید.

 • همانطور که در برنامه سطوح مهاجرت 2023- 2021 تعیین شده است، به پذیرش افراد تازه وارد به کانادا ادامه دهید تا بهبود و رشد اقتصادی افزایش یابد.
 • جریان جدید مهاجرت را برای مدافعان حقوق بشر گسترش داده و با گروه های جامعه مدنی همکاری کنید تا فرصت های اسکان مجدد برای افراد تحت تهدید و خطر فراهم شود.
 •  با حمایت وزیر امور خارجه، به تسهیل عبور و مرور امن و اسکان مجدد افراد آسیب پذیر از افغانستان، با تاکید بر افرادی که در دو دهه گذشته از کانادا و متحدان ما حمایت کردند، زنان و مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و اعضای اقلیت های مذهبی و قومی و همچنین افزایش تعداد پناهندگان واجد شرایط از 20000 نفر به حداقل 40000 نفر ادامه دهید.
 • زمان‌ رسیدگی به درخواست ها را کاهش دهید، مخصوصا برای مواردی که تحت تأثیر همه گیری کرونا دچار تاخیر شدند.
 •  برای ارتقا مساله اتحاد و جمع شدن اعضای خانواده با ارائه درخواست های الکترونیکی و اجرای برنامه ای برای صدور وضعیت اقامت موقت برای همسران و فرزندان در خارج از کشور در حالی که آنها منتظر رسیدگی به درخواست اقامت دائم خود هستند، اقدامات لازم را انجام دهید.
 •  فرآیند درخواست شهروندی را برای ساکنان دائمی که شرایط لازم برای دریافت آن را دارند رایگان کنید.
 •  با وزیر اشتغال توسعه نیروی کار و شمول معلولان، یک سیستم کارفرمای مورد اعتماد برای شرکت‌های کانادایی که کارگران خارجی موقت استخدام می‌کنند، ایجاد کنید و به عنوان بخشی از بهبود جریان استعدادهای جهانی برنامه کارگران خارجی موقت، تمدید مجوزها را تسهیل، زمان پردازش دو هفته ای را حفظ و یک خط تلفن مستقیم برای کارفرما ایجاد کنید. به همکاری با استان ها، مناطق و نهادهای نظارتی برای بهبود شناسایی اعتبار خارجی ادامه دهید.
 •  از برنامه‌های آزمایشی موجود برای بررسی بیشتر راه‌های تنظیم وضعیت کارگران غیرقانونی که در جوامع کانادایی مشارکت دارند، استفاده کنید.
 •  به همکاری با کبک برای حمایت از دانش زبان فرانسوی مهاجران در کبک، احترام به حوزه قضایی استان و تکمیل اقدامات موجود و به اجرای یک استراتژی ملی بلندپروازانه برای حمایت از مهاجران فرانسوی زبان در سراسر کشور ادامه دهید.
 •  فعالیت های دولت در زمینه مهاجرت غیرقانونی، از جمله ادامه کار با ایالات متحده برای به روز کردن توافقنامه کشور سوم امن را مدیریت کنید
 •  با استفاده از سیستم اکسپرس انتری، مسیرهای اقامت دائم را برای دانشجویان بین المللی و کارگران موقت خارجی گسترش دهید. با توجه به مسیرهای کارگران خارجی موقت کشاورزی، در این راه توسط وزیر زراعت و غذای کشاورزی حمایت خواهید شد.
 • با تکیه بر مسیرهای آزمایشی تحرک اقتصادی، با کارفرمایان و جوامع سراسر کانادا برای استقبال از 2000 پناهنده ماهر همکاری کنید تا کمبود نیروی کار در بخش های پر تقاضا مانند مراقبت های بهداشتی را جبران کنید.
 • از مفید بودن مهاجرت برای جوامع کوچک و متوسطی که جهت افزایش رشد اقتصادی و نشاط اجتماعی به مهاجران بیشتری نیاز دارند، اطمینان پیدا کنید. این شامل برنامه آزمایشی گسترش مهاجرت روستایی و شمالی، پیشبرد برنامه نامزدهای شهرداری و تبدیل موفقیت آمیز برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس به یک برنامه دائمی خواهد بود.
   


 

به عنوان وزیر، شما همچنین مسئول تعامل فعال با کابینه و همکاران خود هستید. همانطور که ما به تعهدات پلت فرم خود عمل می کنیم، مهم است که اعضای وزارت به همکاری و کار سازنده برای حمایت از تصمیم گیری دقیق و سازنده کابینه ادامه دهند. من از شما انتظار دارم که با تکیه بر تجربیات خود، از همکاران در انجام تعهدات و استفاده از تخصص مجموعه حمایت کنید.
برای دستیابی به بهترین نتایج برای کانادایی ها، وزرا باید در رویکرد اجرایی ما دقیق و هماهنگ باشند. بنابراین من از شما می خواهم که با رویکرد پیشنهادی برای اجرای تعهدات خود، از جمله اولویت های اجرای زود هنگام، به شخص من مراجعه کنید. علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه ما در قبال کارمان پاسخگو هستیم، از شما درخواست می کنم که به طور علنی و منظم به من و همه کانادایی‌ها درباره پیشرفت خود در قبال این تعهدات گزارش دهید.
 همانطور که در طول همه گیری کرونا به ما یادآوری شده است، سازگاری با تغییر تنها کاری است که دولت باید انجام دهد. همان گونه که برای انجام تعهدات ما تلاش می کنید، من از شما انتظار دارم که به طور فعال ایده ها و موضوعات جدید را در هنگام ظهور، چه از طریق مشارکت عمومی، چه از طریق همکاری با نمایندگان مجلس و یا مشاوره با خدمات عمومی، در نظر بگیرید. من همچنین از شما انتظار دارم که با معاون وزارتخانه خود برای ارزیابی اولویت ها به طور مستمر همکاری کنید تا آینده ای بهتر برای همه کانادایی ها بسازیم. علاوه بر دستیابی به نتایج، شما مسئول نظارت بر کار بخش خود و اطمینان از عملکرد مؤثر مجموعه خود هستید.
 همانطور که شما کارکنان دفتر خود را به کار می گیرید و استراتژی های کمک رسانی و استخدام را برای پست ها و هیئت های مدیریتی منصوب شده توسط فدرال اجرا می کنید، از شما می خواهم که اصول برابری، تنوع و شمول را رعایت کنید. این کار کمک می کند تا ازپویا بودن محل کار فدرال و انعکاس نظرات کانادایی ها اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن خواهید شد که دفتر و مجموعه وزیر شما منعکس کننده تعهد ما به محیط های کاری سالم و ایمن است.

کانادایی ها از ما انتظار دارند سخت کار کنیم، صادقانه صحبت کنیم و متعهد به پیشبرد علایق و آرزوهایشان باشیم. زمانی که ما اشتباه می کنیم - همانطور که برای همه محتمل است - کانادایی ها از ما انتظار دارند که اشتباهاتمان را بپذیریم و مهمتر از همه از آنها درس بگیریم.


من اطمینان دارم که می توانم برای انجام مسئولیت های مهمی که به شما سپرده شده، روی شما حساب کنم. برای حمایت از شما در نقش خود به عنوان وزیر، به من یا به معاون نخست وزیر مراجعه کنید.
 

با احترام
جاستین ترودو
نخست وزیر کانادا

 

منبع: canada.ca

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (2 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification