• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2022 05

 

 تورنتو در رده بندی بلومبرگ از نظر کیفیت زندگی برای زنان شاغل ، مقام اول را کسب کرده است.

بنا به گزارش بلومبرگ، تورنتو شهری پیشرو در جهان برای زنان شاغل است. این نشریه تجاری، تحلیلی از نحوه رتبه بندی 15 شهر جهانی با معیارهای کیفیت زندگی برای زنان شاغل، ارائه داده است. پنج معیار اصلی (به صورت پنج ستون) که مورد ارزیابی قرار گرفتند عبارتند از: ایمنی، قابلیت جابه جایی، باروری، برابری و ثروت. شهرها بر اساس نقش آنها در تجارت جهانی و جذابیت برای استعدادهای جهانی انتخاب شدند. بیش از 3000 زن در محدوده سنی 18 تا 60 سال در 15 شهر مورد بررسی قرار گرفتند و سوالاتی مطابق با این پنج معیار از آن ها پرسیده شد. به عنوان مثال، در زیر ستون برابری، از افراد پرسیده شد که "آیا زنان با جایگاه مدیریتی قوی در اطراف شما حضور دارند؟". در ذیل ستون ثروت، یکی از سؤالاتی که پرسیده شد این بود که "آیا زنان می توانند در اشتغال به طور مساوی با مردان رقابت کنند؟". 

تورنتو در صدر این فهرست و سیدنی، سنگاپور، پاریس و لندن پس از آن قرار گرفتند. تورنتو از نظر برابری، باروری و ثروت در رتبه بالایی قرار گرفت. از سوی دیگر، به دلیل سیستم حمل و نقل قدیمی شهر، رتبه پایینی در زمینه قابلیت جابه جایی داشت. برای تازه واردان، موضوع آینده شغلی زنان به دلایلی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. به طور کلی، اکثر مهاجران در سال های کاری اولیه خود به کانادا می آیند. از این رو، زنان درست به اندازه همتایان مرد خود مشتاق هستند تا در مشاغلی متناسب با مهارت های خود کار کنند و در زمینه های اقتصادی اجتماعی پیشرفت کنند. 

اگرچه مردان همچنان اکثریت متقاضیان اصلی را تشکیل می‌دهند که در کانادا به عنوان طبقه اقتصادی مهاجر از ایشان استقبال می شود، زنان نیز در حال افزایش سهم خود هستند. این توسعه هم برای زنان و هم برای سیاستگذاران کانادایی مهم است. حتی اگر زن، همسر یا شریک زندگی متقاضی اصلی مرد باشد، تحقیقات دولت کانادا نشان می دهد که این افراد دارای ویژگی های سرمایه انسانی هستند که منعکس کننده شریک زندگی آن هاست (مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و تجربه کاری مشابه). بنابراین، با وجود چنین زنان و سیاست گذارانی این انتظار منطقی است که زنان تازه وارد با توجه به سطوح بالای سرمایه انسانی شان در بازار کار کانادا موقعیت مناسبی داشته باشند.

یکپارچگی اقتصادی قوی در میان زنان نیز برای تقویت ادغام اجتماعی و حفظ آنها کلیدی است. مطالعات کانادایی نشان داده است که ادغام ضعیف در بازار کار در میان زنان مهاجر می‌تواند باعث نقل مکان خانواده‌های تازه‌وارد شود تا زن و شوهر بتوانند زندگی شغلی بهتری را در جای دیگری دنبال کنند.

در نهایت، کانادا باید برای رفع کمبود نیروی کار خود، حتی الامکان در فواصل زمانی بلندمدت از منابع مستعد استفاده کند. کانادا در حال حاضر حدود یک میلیون جایگاه شغلی خالی دارد و همچنان با کمبود بازار کار دست و پنجه نرم می¬کند، زیرا همه 9 میلیون نفر از کودکان نسل انفجار (یا بیبی بومرهای) این کشور در دهه آینده به سن بازنشستگی می¬رسند. این بدان معناست که سیاست گذاران و کارفرمایان باید اقدام بهتری را در جهت شناسایی نحوه تطابق گروه های استخدامی ارائه شده مانند زنان، زنان تازه وارد، کلیه تازه واردان، افراد بومی، افراد دارای معلولیت، جوانان محروم و سایرین با فرصت های شغلی مناسب انجام دهند.

دولت های فدرال و استانی کانادا ابتکارات مختلفی برای حمایت از ادغام زنان تازه وارد در بازار کار دنبال می کنند. به عنوان مثال، از سال 2018، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) حمایت مالی تعدادی از برنامه های آزمایشی را با هدف حمایت از زنان تازه وارد بر اساس نژاد به عهده گرفته است. اداره مهاجرت خاطرنشان می کند که یکی از اهداف این برنامه ها «کمک به زنان تازه وارد بر اساس نژاد، برای یافتن مشاغل خوب و با درآمد مناسب است تا آن¬ها را برای موفقیت در این کشور آماده کند، همچنین رفع موانعی که آن¬ها ممکن است از نظر تبعیض جنسیتی و نژادی، اشتغال ناپایدار و کم درآمد، فقدان خدمات مقرون به صرفه مراقبت از کودکان، و حمایت‌های اجتماعی ضعیف با آن مواجه شوند".

 

منبع: CICNEWS 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (3 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
سه شنبه 21 دی 1400 12:34
kourosh
در رابطه با پر طرفدار ترین یا بهترین مشاغل برای زنان شاغل هم لطفا مطلب بزارید ... مطالب شما بسیار مفید هستن
ادمین پل

مرسی از فیدبک و پیشنهاد خوبتون 

زمان ثبت
شنبه 25 دی 1400 08:23
میلاد
سلام وقت بخیر
آیا برای دانشجویان در شهر تورنتو به راحتی کار پیدا می شود یا نیازمند تخصص خیلی قوی می باشد؟
ادمین پل

کاملاً بستگی به رشته داره، رزومه خوب و مهارت های کاریابی قوی معمولاً نتیجه بخش هست.