• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2022 15

 

  اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) با افزایش استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته ویزاهای موقت (توریستی، دانشجویی و کاری) فرایند جدیدی ایجاد کرده و به افسران این اداره کمک می کند تا پرونده هایی را که از خارج از کانادا ثبت شده اند مدیریت و بررسی کنند. البته، علی رغم شایعاتی که از چندی پیش به گوش می رسد، سازمان مهاجرت تاکید نموده است که تصمیم گیری نهایی در مورد تمام درخواست ها همچنان توسط افسران اداره مهاجرت صورت خواهد گرفت و تنها افسر می تواند درخواست را رد کند. این سیستم نرم افزاری به خودی خود هرگز درخواستی را رد نمی کند، یا پیشنهاد رد شدن آن را نمی دهد.

استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته (Advanced Data Analytics) بخشی از تعهد اداره مهاجرت به پیدا کردن راه های جدید برای بهبود خدمات مشتری ها است. انتظار می رود که این سیستم به مدیریت افزایش سرعت اداره مهاجرت در بررسی پرونده های ویزای موقت کمک کند. این سیستم کمک می کند تا کار اداره مهاجرت با شناسایی پرونده های با شانس قبولی بالا برای پردازش موثر، مانند پرونده متقاضیان خاصی که قبلاً برای بازدید از کانادا طی 10 سال گذشته مورد تایید قرار گرفته اند، تسریع شود. همچنین می تواند با مرتب سازی و تثبیت درخواست های غیر معمول برای افسران بر اساس سطح پیچیدگی پرونده ها، کارایی لازم را ایجاد کند. هنگامی که سیستم تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته یک پرونده با شانس قبولی بالا را پیدا می کند، می تواند تعیین کند که متقاضی واجد شرایط است، اما هرگز درخواستی را رد نخواهد کرد. سیستم همیشه پرونده مورد نظر را برای افسر ارسال می کند تا تعیین کند که آیا درخواست متقاضی به کانادا مورد تایید است یا خیر تا افسر تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

در اداره مهاجرت، تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته از سال 2018 برای کمک به مرتب سازی و پردازش بیش از یک میلیون درخواست ویزای موقت از کشورهایی که حجم زیادی از پرونده ها مربوط به آن ها است، مورد استفاده قرار گرفته است. در طول این مدت، مشخص شده که پرونده های با شانس قبولی بالا می توانند با استفاده از سیستم به میزان 87٪ سریعتر بررسی شوند و در نتیجه متقاضیان پاسخ خود را سریعتر دریافت می کنند. علاوه بر این، تکنولوژی بخش مهمی از وظایف اداری و روتین مربوط به مرتب سازی برنامه ها را انجام می دهد که اجازه می دهد افسران اداره مهاجرت تمرکز خود را بر ارزیابی برنامه ها و تصمیم گیری نهایی بگذارند.

اداره مهاجرت با مسوولیت پذیری تمام، در حال کار بر روی توسعه و گسترش فناوری های مبتنی بر داده ها با رعایت الزامات حریم خصوصی است. به عنوان بخشی از انطباق با اداره هیئت مدیره خزانه داری کانادا در تصمیم گیری خودکار، ارزیابی اثرات الگوریتمی (AIA) برای ارزیابی مدل های تحلیلی مورد استفاده برای درخواست های ویزای موقت تکمیل شده است. ارزیابی اثرات الگوریتمی، سطح تاثیر سیستم را تحت عنوان معمول طبقه بندی می کند و اقدامات متعددی برای کاهش ریسک احتمالی انجام می دهد. این اقدامات شامل فرآیند بازبینی گسترده اثرات بالقوه تبعیض آمیز، حریم خصوصی و عناصر امنیتی ساخته شده در طراحی سیستم و توانایی افسران برای لغو یا تعیین واجد شرایط بودن است.

 

 منبع: canada.ca

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
ircc 2024 14ircc 2024 13ircc 2024 12ircc 2024 11
ارسال نظر
verification