• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2022 23

 

 خبرگزاری وسترن با مشارکت مجموعه Pathways to Prosperity گزارشی جدید و مفصل در رابطه با اقتصاد و روند اجتماعی (NEST) و مشکلات جدی قانونی را ارائه می دهد و با بررسی جوامع مهاجران توصیه هایی را برای کمک به تازه واردان به کانادا مطرح می کند.

تامین مالی این مطالعه کیفی بر عهده وزارت دادگستری کانادا و اداره مهاجرت، پناهجویان و شهروندی کانادا بوده و تجربیات مهاجرانی که در تورنتو و لندن(انتاریو) زندگی می کنند و برخی از چالش های رایج را که تازه واردان با آن ها مواجه شده اند، مورد بررسی قرار داده است. این مشکلات عبارتند از:

 مشکلات مهاجرت
 مسائل و روابط خانوادگی
  چالش های مسکن
  مشکلات مربوط به اشتغال 
  مشکلات بهره مندی از خدمات دولتی

ویکتوریا اسس، مدیر NEST در این گزارش که به طور مشترک با آلینا ساتر، از اعضای NEST نوشته شده است می گوید:" این گزارش یک تصویر اجمالی از برخی از چالش های پیش روی مهاجران کانادا را ارائه می دهد، زیرا آنها تلاش می کنند تا به جامعه ملحق شوند. این یافته ها به ایجاد برنامه ها و خدماتی کمک می کند که به طور موثر پاسخگوی برخی از چالش های واقعی باشند که مهاجران جدید با آن ها مواجه هستند".
این پژوهش شامل 21 مصاحبه با مهاجران جدید و چند نفر از متقاضیان اقامت دائم است که بین آگوست و دسامبر سال 2020 صورت گرفته است. 

 نکات برجسته 

مصاحبه شوندگان، برخی از تجربیات شخصی را که منجر به مشکلات جدی شده بود به اشتراک گذاشتند. به عنوان مثال، یک مهاجر که توسط یکی اعضای تحت اسپانسرشیپ گرفته بود، ولی مورد آزار و اذیت قرار گرفت و مجبور شد برای پرداخت هزینه هایش به کاری با مبلغ پایین تر از حداقل دستمزد مشغول شود. اعضای خانواده وی بدون اطلاع وی، به نام او کارت های اعتباری افتتاح کردند و بدهی های سنگینی را برای او به وجود آوردند. در نهایت هم او را از خانه بیرون کردند. او که دیگر هیچ راهی پیش روی خود نداشت، دست به خودکشی زد.

ساتر می گوید:" عوامل موثر بر این نوع مشکلات جدی عبارتند از:

 عدم آشنایی با قوانین کانادا و حقوق افراد
  عدم آگاهی از آداب و رسوم و هنجارهای اساسی کانادایی
  تبعیض
  ارتباط ناکارآمد با دولت و سازمان های دولتی 
 عوامل مرتبط با بیماری همه گیر کرونا


مصاحبه شونده ها اغلب نمی دانستند برای درخواست کمک به کجا مراجعه کنند. آنها گزارش دادند که ارتباطات محدودی در کانادا دارند که می توانند برای حل مشکلات به آنها کمک کنند.
نزدیک به 60 درصد مصاحبه شونده ها در نهایت از مشاوره حقوقی استفاده یا به حامیان حقوقی، پارالیگال ها، مشاورین مهاجرت و وکلا رجوع کردند. کسانی که تصمیم گرفتند به دنبال مشاوره حقوقی نباشند یا مشکلات خود را از طریق نظام حقوقی حل نکنند، از عواقب پیگیری اقدامات قانونی ترس داشتند و نگران هزینه های مالی مربوطه بودند. اسس همچنین ذکر کرد که چالش هایی که این مهاجران با آن مواجه هستند، چندگانه هستند و برای سلامت اقتصادی، اجتماعی، روانشناختی و جسمی آن ها پیامد دارند.
مهمترین راه حل هایی که می توان به تازه مهاجرین جهت جلوگیری یا کاهش مشکلات ارائه داد عبارتند از:

 ارائه اطلاعات بیشتر به تازه واردین در مورد محل و چگونگی دریافت مشاوره حقوقی 
 دسترسی بیشتر به خدمات حقوقی مقرون به صرفه و حرفه ای

 

 

 منبع: Western News

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (3 رای)
ircc 2024 9ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
یکشنبه 08 اسفند 1400 07:18
مهرنوش
برای پیدا کردن شغل نیاز به تحصیلات کانادایی داریم؟
ادمین پل

الزاماً خیر، تحصیلات کانادایی می تونه کمک کننده باشه در بعضی موارد اما بسیاری از مشاغل صرفاً وابسته به داشتن رزومه مناسب و مهارت های کاریابی قوی هستن.