• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661
ircc 2022 26

 

 شان فریزر، وزیر مهاجرت، در پاسخ به سوالی درباره از سرگیری دراوهای CEC اعلام کرد که این اتفاق به زودی خواهد افتاد و وی در حال بررسی امکان انعطاف پذیری بیشتر سیستم اکسپرس انتری بوده است.

فریزر با مدیرعامل شورای کسب و کار کانادا، گلدی هیدر، برای بحث در مورد مهاجرت کانادا مذاکره داشت و این رویداد در 16 فوریه در وب سایت باشگاه تورنتو کانادا پخش شد. در حالی که وزیر مهاجرت اعلام کرد اطلاعیه ای در مورد ادامه روند CEC  منتشر نشده، پیشنهاد کرد که این اتفاق در آینده ای نزدیک رخ دهد و شروع اکسپرس انتری در سال های آتی وضعیت طبیعی تری داشته باشد.

وی گفت: " ما نیاز داریم که به زودی دراو مربوط به نیروهای کار ماهر را آغاز کنیم. اگر به روند سطح مهاجرت در سال های آینده دقت کنید، می بینید که در سال سوم تعادل برقرار و رکوردی جدید در پذیرش تعداد نیروهای کار ماهر CEC به کانادا ثبت خواهد شد. این برنامه به عنوان یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت در دنیا هرگز لغو نمی شود".

فریزر همچنین گفت که به دنبال انعطاف پذیری بیشتر سیستم اکسپرس انتری است. طبق گفته های او، اکسپرس انتری باید بتواند برای پاسخگویی به نیازهای کوتاه مدت موثر باشد. از جمله استقبال از مردم در جوامع کوچکتر، بخش های با تقاضای بالا و افراد مناطق خاص و بخش های مهم استراتژیک که دارای دسته ای از موسسات آموزشی نیازمند نیروهای کار ماهر باشند. وی اشاره کرد:" ایجاد این انعطاف پذیری در سیستم اکسپرس انتری چیزی است که من شخصا در حال حاضر در به دنبال آن هستم، زیرا فکر می کنم ما را قادر می سازد تا بتوانیم به تحولات سریع به شیوه ای بی نظیر عکس العمل نشان دهیم". فریزر پیش از  این اظهار کرده بود که بحث تعادل در زمینه دراوهای خاص اکسپرس انتری مانند مشاغل، فقط یک احتمال است.

گسترش راه ها جهت اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت از طریق اکسپرس انتری ، یکی از اولویت های فریزر است که در حکم وزارت وی ذکر شده بود. او همچنین به منظور تضمین بهتر مهاجرت با گسترش برنامه Rural and Northern Immigration Pilot و روی آوردن به برنامه Municipal Nominee Program قصد حمایت از جوامع کوچک و متوسط را دارد. از زمانی که فریزر در فصل پاییز روی کار آمد، برنامه Atlantic Immigration Pilot را به عنوان یکی دیگر از اولویت های خود تعیین کرده بود. 
 

 نحوه کار اکسپرس انتری

اکسپرس انتری  برای مدیریت برنامه های مهاجرت نیروهای کار ماهر واجد شرایط برای حداقل یکی از سه برنامه زیر است: کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) و برنامه مشاغل فنی ماهر فدرال (FSTP). به طور کلی، واجد شرایط بودن برای برنامه های مدیریت اکسپرس انتری به تجربه کار قبلی متقاضیان مشاغل ماهر بستگی دارد. اگر یک کتقاضی برای یک برنامه اکسپرس انتری واجد شرایط باشد، آنها می توانند امتیازات لازم را بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت های زبان رسمی در بین سایر متقاضیان دریافت کند. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند، برای مهاجرت به کانادا دعوت می شوند.
 

 وضعیت اکسپرس انتری

از سپتامبر 2021، کانادا تنها از متقاضیان PNP دعوت کرده تا برای اکسپرس انتری اقدام کنند. فریزر پیش از این اعلام کرده بود که وقفه به وجود آمده در برنامه های FSWP، CEC و FSTP موقت است. این در حالی است که اداره مهاجرت درگیر مشکلات ناشی از همه گیری کرونا و انباشته شدن و عقب ماندن پرونده هاست. از یکم فوریه،  حدود 64،890 نفر از کاندیداهای FSWP و CEC منتظر تصمیم گیری در مورد برنامه های مهاجرت خود هستند. برنامه های مهاجرت سال های 2022 تا 2024 خواستار مهاجران کمتر اکسپرس انتری در سال جاری است که پرونده هایشان عقب مانده است. در سال 2020 کانادا منتظر 55900 مهاجر اکسپرس انتری از جمله متقاضیان PNP است. سال بعد، کانادا پذیرای 75750 مهاجر اکسپرس انتری دیگر خواهد بود.

تا سال 2024، کانادا انتظار دارد که از طریق اکسپرس انتری رکورد پذیرش 111500 مهاجر را ثبت کند. فریزر سطوح مهاجرت بعدی مهاجران سال های 2023 تا 2025 را در پاییز امسال برنامه ریزی خواهد کرد. هر چند تا آن زمان ممکن است اهداف مربوط به سال های بعد از 2023 تغییر کنند.

 

 منبع: cicnews

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
ircc 2022 31ircc 2022 30pol exclusive news 33ircc 2022 29
ارسال نظر
verification