• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2022 30

 

  شما در کدامیک از حالت های زیر قرار دارید؟

  • در فکر فرستادن فرزند خود به خارج از کشور برای تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی هستید؟
  • در فکر فرستادن فرزند خود که به تازگی دیپلم گرفته است به خارج از کشور هستید تا مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر بگیرد؟
  • مدرک کارشناسی خود را به پایان رسانده اید و قصد دارید ارشد را در خارج از ایران بگذرانید؟
  • مدرک ارشد دارید اما به فکر ارتقاء شغلی خود از طریق دریافت یک مدرک تحصیلی نیمه مرتبط هستید؟


 هر کدام از حالت های بالا که باشید، شاید همچنان تردید دارید که آیا کانادا کشور مناسبی برای تحصیل فرزند شما یا خودتان/همسرتان است یا خیر. تعدادی از سایت ها و صفحات اینستاگرام مرتبط با مهاجرت را نیز مطالعه می کنید و مقالات و ویدئوهای مختلفی را می بینید که به شما می گویند "سریع به کانادا بیایید، این فرصت طلایی را از دست ندهید!" اما اینطور مطالب نیز نمی تواند شما را در این انتخاب چندان یاری کند و همچنان مردد هستید!

 توصیه می کنیم ادامه ی این مطلب را مطالعه نمائید تا شاید آمار و ارقام حقیقی که مستقیماً از سایت سازمان مهاجرت کانادا گرفته شده اند بتواند تا حدودی به شما در تصمیم گیری کمک کند.

 

آمار و ارقام در رابطه با تحصیل بین المللی در کانادا چه می گویند؟

 

جالب است بدانید طی 7 سال اخیر (از سال 2015 تاکنون) تعداد دانش آموزان و دانشجوهای بین المللی در کانادا رو با افزایش بوده است. البته سال 2020 به دلیل بروز پندمیک کرونا و محدودیت های مرزی ناشی از آن یک استثناء به حساب می آید. معنی این روند این است که متقاضیان از نقاط مختلف دنیا به طور فزاینده ای در حال انتخاب کانادا به عنوان یک مقصد مناسب جهت تحصیل یا ادامه تحصیل هستند. این موضوع علل متعددی می تواند داشته باشد که مهمترین آن مزایا و حمایت های فراوانی است که دولت کانادا از این دسته از متقاضیان (دانش آموزان و دانشجویان بین المللی) می کند، و یا ممکن است به دلیل تعداد زیاد خرس های جنگل های شمالی کانادا و بریتیش کلومبیا و یا زمستان های معتدل و خوش آب و هوای تورنتو کانادا را انتخاب می کنند!

 

نمودار 1: تعداد کل مجوزهای تحصیل (Study Permit) صادر شده از سال 2015 تاکنون:

 

 

این نمودار نشان می دهد که تعداد مجوزهای تحصیلی که به صورت سالیانه از 2015 تا 2021 توسط سازمان مهاجرت کانادا برای متقاضیان تحصیل صادر شده است از حدود 220 هزار تا به نزدیک به 450 هزار در سال گذشته رسیده است که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود. در سال 2021 کانادا 405 هزار مهاجر جدید با اقامت دائم پذیرفت و در همین سال نزدیک به 450 هزار دانش آموز و دانشجوی جدید را نیز وارد خاک این کشور نمود تا نه تنها خود آنها از مزایای متعدد تحصیل در کانادا بهره مند شوند، بلکه به رونق اقتصادی کشور بیش از پیش یاری رسانی نمایند. 

 

نمودار 2: تعداد کل مجوزهای تحصیل (Study Permit) صادر شده برای متقاضیان ایرانی از سال 2015 تاکنون:

 

 

و البته نکته جالبتر اینکه از سال 2015 تا 2021 تعداد مجوزهای تحصیل صادر شده برای متقاضیان ایرانی از 2340 عدد به 11960 رسیده است و در واقع بیش از 5 برابر شده است. این تعداد نیز رکورد محسوب می شود. همانطور که نمودار نشان می دهد، در تمامی سال ها به جز 2020 تعداد متقاضیان ایرانی تائید شده ای که مجوز تحصیل خود برای کانادا را دریافت نموده اند به طور قابل توجهی رو به افزایش بوده است.

 

نمودار 3: تعداد کل دانش آموزان/دانشجوهای بین المللی حاضر در کانادا با مجوز تحصیل (Study Permit) معتبر از سال 2015 تاکنون:

 

 

نمودار بالا تعداد کل دانش آموزان و دانشجوهای بین المللی حاضر در کانادا در هر سال فارغ از اینکه در چه سالی استادی پرمیت آنها صادر شده است را نشان می دهد. آنطور که مشخص است، با اینکه در سال 2021 تعداد نجومی و رکورد نزدیک به 450 هزار استادی پرمیت صادر شده است و در همین سال حدود 621 هزار متقاضی دارنده استادی پرمیت معتبر در کشور حضور داشته اند، اما سال 2019 رکورد دار تعداد حاضرین با استادی پرمیت معتبر با تعداد نزدیک به 640 هزار نفر بوده است. آیا به نظر شما این رکورد در سال 2022 شکسته خواهد شد؟

 

نمودار 4: تعداد کل دانش آموزان/دانشجوهای ایرانی حاضر در کانادا با مجوز تحصیل (Study Permit) معتبر از سال 2015 تاکنون:

 

 

تعداد دانش آموزان و دانشجوهای بین المللی ایرانی حاضر در کانادا نیز از 1085 نفر در سال 2015 به 16900 نفر در سال 2021 رسیده است یعنی بیش از 15 برابر شده است! همانطور که از نمودار به وضوح مشخص است، روند افزایشی تعداد دانش آموزان و دانشجوهای ایرانی که به کانادا می آیند بخصوص از سال 2018 به بعد شدت چشمگیری یافته است. 

 

نمودار 5: رتبه بندی کشورهایی که بیشترین تعداد دانش آموز/دانشجوی بین المللی در کانادا را دارند در سال 2021:

 

 

  اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید می توانید از خدمات ارزیابی رایگان پل استفاده کنید. قصد ما این است که مناسبترین مسیر مهاجرتی به کانادا را با پاسخ دادن به چند سوال ساده به شما نشان بدهیم.

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (3 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification