• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2023 03

 

  
 تاریخ خبر: 1 فوریه 2023

 

  آزمون زبان جدیدی برای برنامه های مهاجرتی کانادا مورد تائید قرار گرفت!

 

سازمان مهاجرت کانادا در تاریخ 1 فوریه 2023 بطور غیرمنتظره اعلام کرد که احتمالاً به زودی آزمون انگلیسی جدیدی را برای متقاضی های برنامه های مهاجرتی اقتصادی (Economic Immigration) قبول می کند. در واقع در حال حاضر فقط آزمون های IELTS General و CELPIP General رو می شود برای برنامه های مهاجرتی (اکسپرس انتری، استارت آپ ویزا، برنامه های استانی و ...) برای انگلیسی ارائه داد. برای فرانسوی هم آزمون های TEF و TCF قابل قبول هستند.

 

 

این آزمون جدید چیست !؟
 

آزمون جدیدی که سازمان مهاجرت اعلام کرده است احتمالاً به زودی در برنامه های مهاجرتی کانادا قبول می کند PTE Essentntial است:

Pearson Test of English (PTE) Essential

 

 

این آزمون توسط موسسه انگلیسی Pearson که در زمینه انتشارات و آزمون های زبان فعالیت می کند برگزار می شود. این موسسه در سال 1844 تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در لندن انگلستان واقع شده است. مدیر عامل آن آقای Andy Bird است که در تاریخ 19 اکتبر 2020 به این عنوان منصوب شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موسسه و مدیر عامل می توانید این لینک ها را مطالعه کنید. 

 

 

از چه زمانی مورد قبول است؟
 

هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است، ولی سازمان مهاجرت در اطلاعیه ش اشاره کرده است که احتمالاً از اواخر سال 2023 شروع به پذیرش رسمی این آزمون خواهد نمود. در واقع PTE آکادمیک از قبل مورد قبول بعضی از کالج ها و دانشگاه های کانادا بوده است و برای گرفتن پذیرش و اقدام ویزای دانشجویی کاربرد داشت هاست. اما شرکت Pearson Canada آزمون جدیدی را طراحی کرده است که با معیارهای سنجش جنرال همخوانی داشته باشد و بتواند با آیلتس و نیز سلپیپ جنرال رقابت و در واقع به طور موازی فعالیت کند.

 

آزمون جدید سخت است یا آسان !؟
 

شاید اولین سوالی که در ذهن متقاضی های مهاجرت به کانادا شکل بگیرد این باشد که آیا این آزمون بهتری است؟ بخصوص که در حال حاضر چندان خبرهای خوشی از برگزاری آیلتس در ایران نمی شنویم و سازمان سنجش کشور موقتاً برگزاری امتحان های آیلتس در کشور را معلق نموده است. دلایلی که برای این امر اعلام شده است بررسی مراکز آزمون و اطمینان از برگزاری قانونی آن بوده است، اما متقاضیان معتقدند این تمام ماجرا نیست.

 

بر اساس شنیده های قبلی آزمون PTE ساده تر از بعضی آزمون های دیگر نظیر آیلتس آکادمیک بوده است، شاید آزمون جنرال یا Essential جدید نیز به همین شکل باشد؟ هنوز اطلاعات دقیقی در این مورد در دست نیست چون هنوز به طور رسمی کار را شروع نکرده است. باید قدری صبر کنیم تا ببینیم در آینده چه  خبرهای جدیدی از این آزمون تازه متولد شده می شنویم!

 

کجا برگزار می شود؟

 


 

در حال حاضر آزمون های PTE حضوری در ایران برگزار نمی شوند، اما در خیلی از کشورهای همسایه مثل ترکیه و امارات مرکز برگزاری دارد. باید ببینیم با گسترش این آزمون به بحث مهاجرت کانادا به چه شکلی پیش می رود و در چه محل هایی می توان در آزمون شرکت کرد. با تجربه قبلی، احتمال اینکه چنین آزمونی به صورت آنلاین غیر حضوری برگزار شود کمی پائین است، اما باز هم باید صبر کنیم و ببینیم به چه صورتی پیش می رود!

 

هزینه آزمون چقدر است؟
 

هزینه فعلی آزمون آکادمیک در کشورهای مختلف به این صورت است:

  • ترکیه: 2600 لیر  (حدود 184 دلار کانادا)
  • استرالیا: 410 دلار استرالیا (حدود 387 دلار کانادا)
  • امارات: 1150 درهم (حدود 417 دلار کانادا)
  • کانادا (8 مرکز برگزاری): 330 دلار کانادا

ظاهراً هزینه های مختلفی در کشورهای مختلف دریافت می شود. مشخص نیست که آزمون مهاجرتی دقیقاً با چه هزینه ای ارائه خواهد شد.

 

اطلاع از جزئیات بیشتر؟
 

از طریق سایت رسمی این موسسه می توانید اطلاعات فعلی (که البته فعلاً فقط راجع به آزمون های آکادمیک و مهاجرت به کشورهای غیر از کانادا است) را چک نمائید:

www.pearsonpte.com/test-centers-and-fees

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6ircc 2024 5
ارسال نظر
verification