• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2023 15

 

  پاسپورت جدید برای کانادایی ها 


 تاریخ اعلام: ده می 2023

 

 

پاسپورت کانادایی یکی از قدرتمندترین اسناد سفر در جهان است. برای برخی افراد، این پاسپورت برای ارتباط مجدد با عزیزان، برای کاوش و ماجراجویی استفاده می‌شود. برای دیگران، نشانگر قدم نهایی در مهاجرت آنها به کاناداست و وارد شدن به جامعه‌ای گوناگون و شامل همه با ارزش‌های دموکراسی، آزادی و حقوق بشر.

شان فریزر، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا و کارینا گولد، وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی، با افتخار امروز پاسپورت جدید کانادا را معرفی کردند. پاسپورت جدید از جلد تا جلد با ویژگی‌های امنیتی پیشرفته و طرح‌های جدید طراحی شده است که وضعیت آن به عنوان یکی از پاسپورت‌های سفر امن و قابل قبول در سراسر جهان برای تمام کانادایی‌ها را حفظ می‌کند.

 

 

گذرنامه جدید دارای ویژگی‌های امنیتی نوینی است که طراحی شده تا هویت شناسی کانادایی‌ها را ایمن نگه دارد، از جمله صفحه مشخصات پلی کربناتی - یک تکنولوژی مشابه گواهی نامه رانندگی کانادا. اطلاعات شخصی صاحبان گذرنامه حالا با لیزر بر روی صفحه مشخصات حک شده و نه با جوهر چاپ شده، که آن را بیشتر قابل اطمینان و مقاوم در برابر تقلب و جعل می‌کند. ویژگی‌های دیگر شامل کینه گرام روی عکس اصلی، یک پنجره شفاف سفارشی با تصویر ثانویه از صاحب گذرنامه، تصویر لیزری متغیر و ویژگی جوهر حساس به دما است.

 

آیا پاسپورت جدید کانادا از نظر ظاهری تغییر کرده است؟

گذرنامه جدید با تصاویر نمادین از زیبایی‌های طبیعی کانادا در طول چهار فصل، میراث و هویت کانادایی‌ها را به تصویر می کشد. همچنین دارای طراحی جدیدی با حاشیه برگ افرا - اولین تغییر مهم در دهه‌ها - است.

 

پاسپورت جدید چه زمانی ارائه می شود و آیا جایگزین پاسپورت های معتبر فعلی هم می شود؟
 


گذرنامه جدید از اواخر تابستان به مرور عرضه خواهد شد. تا آن زمان، گذرنامه فعلی دارای اعتبار است، بنابراین کانادایی‌هایی که گذرنامه‌های معتبری دارند، فقط زمانی باید پاسپورت با طرح جدید را درخواست بدهند که پاسپورت معتبر فعلی آن ها رو به انقضاء باشد. دولت کانادا همچنین در حال کار برای ارائه گزینه‌های خدمات آنلاین بیشتر برای کانادایی‌ها است. از اواخر پاییز، کانادایی‌ها قادر خواهند بود تا گذرنامه‌های خود را آنلاین تجدید کرده، هزینه‌های آن‌ها را پرداخت کرده و عکس خود را به صورت امن و راحتی آپلود کنند.

 

جزئیات ویژگی های جدید پاسپورت کانادا 
 


اداره پاسپورت کانادا گفته است: ما گذرنامه کانادایی را از ابتدا تا انتها مجدداً طراحی کرده‌ایم و ویژگی‌های امنیتی جدیدی را برای کمک به حفظ هویت کانادایی ها اضافه کرده‌ایم.

برای گذرنامه جدید:

  • جلد آن را طراحی مجدد کرده‌ایم
  • صفحات ویزای آن را به منظره‌های طبیعی کانادا به‌روز کرده‌ایم
  • تصاویری از مردم، مناظر و حیات وحش کانادا را اضافه کرده‌ایم که تنها در نور فرابنفش قابل مشاهده هستند

بسته به زمانی که درخواست پاسپورت خود را می‌دهید، ممکن است نسخه جدید یا قدیمی را دریافت کنید. با این حال، هر دو نسخه از نظر امنیتی قابل اتکا هستند، بنابراین نیازی به تمدید زودهنگام گذرنامه شما برای اطمینان از قبول آن به‌عنوان یک سند سفر نیست.

 

ویژگی های هنری و امنیتی پاسپورت جدید کانادا 

طبق گفته اداره پاسپورت کانادا: ما ویژگی‌های امنیتی جدیدی را به پاسپورت شما اضافه کرده‌ایم تا پاسپورت شما بیشتر امن باشد، این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:

  • صفحه مشخصات ضد تقلب بروزرسانی شده
  • فویل های فلزی به شکل برگ نیلوفر در روی جلد
  • برگ نیلوفر برجسته شده در پشت جلد

در داخل جلد جلو، جوهری با قابلیت تغییر رنگ با شکل یک گوزن و برف پدیدار شده است، و در صفحه مقابل چیپ و آنتن پاسپورت قابل مشاهده است. این ویژگی‌ها می‌توانند برای تایید صحت پاسپورت شما و حفظ امنیت اطلاعات شما استفاده شوند.

 

صفحه جدید گذرنامه شامل ویژگی‌های امنیتی بسیاری است. یکی از این ویژگی‌ها، کینگرام (kinegram) است که بسته به اینکه از چه زاویه ای به آن نگاه کنید، رنگ‌های آن تغییر می‌کند. همین صفحه شامل عکس و تاریخ تولد شماست که به شکلی بر حسب زاویه دید قابل مشاهده و مخفی می‌شود.

صفحه شامل اطلاعات شخصی شما اکنون از پلی‌کربنات تهیه شده است که مدت خیلی طولانی تری دوام می‌آورد و احتمال آسیب دیدن آن توسط آب را کاهش می‌دهد. همچنین، اطلاعات شخصی شما اکنون با لیزر بر روی صفحه حک شده و نه با جوهر است.

 

سفر در طول فصول

صفحات ویزا دارای هنرهای فصلی هستند که زمانی که آنها را تحت نور فرابنفش ببینید، تغییر می کنند. برای دیدن نحوه تغییر هنر و ظاهر ویژگی های امنیتی بیشتر، به نمونه های زیر نگاهی بیندازید:
 

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification