• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
ircc 2024 1

 

 30 ژانویه 2024


 سازمان مهاجرت کانادا امروز اعلام نمود که از این تاریخ به بعد آزمون زبان PTE Core که مخفف Pearson Test of English می باشد برای تمام برنامه ها و مسیرهای مهاجرتی کانادا که الزام به ارائه مدرک زبان دارن قابل قبول است، به جز Student Direct Stream (SDS) که مسیری برای اقدام ویزای دانشجوی مختص متقاضیان برخی از کشورها (به جز ایران) می باشد. برنامه های مهاجرتی که می توان از این به بعد با ارائه مدرک زبان PTE نیز شرکت کرد:

 

 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک
 • برنامه های استانی (اکسپرس انتری و یا خارج از اکسپرس انتری)
 • برنامه استارت آپ ویزا
 • اکسپرس انتری

 

این آزمون به صفحه رسمی در وبسایت اداره مهاجرت کانادا که جداول تبدیل نمرات آزمون های مختلف زبان به سیستم کانادایی CLB را نشان می دهد نیز اضافه شده است:

 

اولین سوالاتی که به ذهن هر متقاضی مهاجرت به کانادا می رسند موارد زیر هستند:

 

 • آیا این آزمون به سادگی PTE که قبلاً برای کاربردهای آکادمیک قابل استفاده بود است؟
 • کجا می توانم در این آزمون شرکت کنم؟
 • هزینه شرکت در آزمون چقدر است؟
 • فرمت تست به چه صورتی است؟

 

طبیعتاً به دلیل اینکه این آزمون به تازگی ابداع شده است، اطلاعات و تجربه خیلی زیادی در این خصوص موجود نیست، اما در ادامه این مقاله سعی می کنیم تا اندازه ای که در این زمان اطلاعات موجود است به سوالات فوق پاسخ بدهیم.

 

 • آیا این آزمون به سادگی PTE که قبلاً برای کاربردهای آکادمیک قابل استفاده بود است؟

 

از آنجائیکه این آزمون قرار است مانند آزمون های آیلتس (جنرال) و سلپیپ (جنرال) برای برنامه های مهاجرتی کانادا مورد استفاده قرار بگیرد، منطق حکم می کند که صرفاً تفاوت هایی از نظر فرمت و شاید نحوه برگزاری تست وجود داشته باشند و احتمالاً یکی از اصلی ترین دلایل اضافه شدن این آزمون، دسترسی بیشتر و بهتر متقاضی ها در نقاط مختلف جهان به مراکز برگزاری آزمون است و شاید ایجاد رقابت بیشتر بین موسسات برگزاری آزمون تا با فراهم آوردن شرایط استانداردتر، امکانات بهتر و برگزاری مناسب تر موفق شوند متقاضیان بیشتری را جذب کنند.

آزمون های زبانی استاندارد مختلف را از حیث دشواری نمی توان به درستی مقایسه نمود، بلکه هدف از هر کدام از آنها این است که میزان توانایی های هر متقاضی در مهارت های چهارگانه زبانی مشخص شود. همانطور که در خصوص آزمون های قدیمی تر آیلتس و سلپیپ صدق می کند، برخی از متقاضی ها با آیلتس و برخی دیگر با سلپیپ احساس راحتی بیشتری می کنند و به این دلیل که تمرین بیشتری روی یکی از آنها داشته اند یا تطابق سلیقه ای بهتری با فرمت یکی از آنها دارند، می توانند عملکرد بهتری نیز در آن تست داشته باشند و این به معنای ساده تر یا سخت تر بودن یک تست از دیگری نیست. 

 

 • کجا می توانم در این آزمون شرکت کنم؟

 

طبق گفت سایت رسمی PTE Test این آزمون در بیش از 400 مرکز در 117 کشور مختلف برگزار می شود و حتی آپشن برگزاری آنلاین نیز وجود دارد (هنوز مشخص نیست چنین چیزی برای مهاجرت به کانادا مورد قبول است یا خیر، اما طبق تجربه و با مبنا قرار دادن منطق، آزمون های آنلاین خانگی برای برنامه های مهاجرتی کانادا مورد قبول نخواهند بود). با سرچ اولیه در سایت این آزمون، مرکزی در ایران یافت نشد!

 

 

بایستی منتظر باشیم و ببینیم آیا در آینده این آزمون در ایران نیز قابل دسترسی قرار خواهد گرفت یا خیر؟

 

 • هزینه شرکت در آزمون چقدر است؟

 

هزینه شرکت در آزمون PTE Core طبق اعلام سایت رسمی این آزمون در حال حاضر 340 دلار کاناداست. 

 • فرمت تست به چه صورتی است؟

 

این آزمون "کامپیوتری" در 3 بخش برگزار می شود که بخش اول شامل مهارت های مکالمه و نوشتاری است که حدود 50 دقیقه طول می کشد، بخش دوم درک مطلب را می سنجد و 30 دقیقه است و بخش سوم که مربوط به مهارت های شنیداری است نیز 30 دقیقه زمان می برد. 

 

1) بخش اول (Speaking & Writing): این بخش شامل 7-8 نوع مختلف سوال است و طولانی ترین قسمت از آزمون نیز هست. این بخش ها شامل موارد زیر هستند:

 

 

بخش دوم (Reading): این بخش شامل 5 نوع مختلف سوال است:

 

 

بخش سوم (Listening): شامل هفت زیربخش است:

 

 

 

توضیحات مربوط به هر کدام از این زیربخش ها را می توانید در وبسایت رسمی آزمون مطالعه کنید.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با شرکت مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (2 رای)
ircc 2024 12ircc 2024 11alberta 2024 01ircc 2024 10
ارسال نظر
verification