• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol exclusive news 15

 

 به دلیل ملاحظات بهداشتی و همه گیری ویروس کرونا، بسیاری از مراسم های شهروندی کانادا به تعویق افتادند. امتحانات شهروندی و مراسم مربوط به آن به دلیل همه گیری این بیماری برای بیشتر از دو ماه لغو شدند. اما افراد تازه وارد می توانند به زودی از طریق «مراسم شهروندی مجازی» مراسم سوگند یاد کردن خود را به صورت آنلاین انجام دهند. در 14 مارچ اعلام شد که مراسم مربوط به مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تا اطلاع ثانوی لغو خواهد بود.

دیتی نانواتی سالهاست که تلاش می کند تا به مهم ترین هدف زندگی خود یعنی دریافت شهروندی کانادا برسد. او که مدیر بازاریابی یک شرکت نرم افزاری مستقر در تورنتو است می گوید که از زمانی که مراسم معارفه او در روز 27 مارچ لغو شد، بسیار ناامید شده است. او می گوید من واقعاً به دنبال این بودم که شهروند کانادا شوم و نمی دانستم چه موقع مراسم ادای سوگند برگزار می شود. طبیعتاً خیلی ناراحت کننده بود. برای تحقق این واقعیت فداکاری های شخصی فراوانی صورت گرفته و عدم اطمینان در مورد برگزاری این مراسم خیلی ناامید کننده است. مثل این است که شما تقریباً در خط پایان یک مسابقه باشید و همان لحظه به شما بگویند مسابقه لغو شده و باید توقف کنید! او همچنین از مراسم آنلاین استقبال می کند و به زودی آن را انجام خواهد داد.

سازمان مهاجرت کانادا طی بیانیه ای به CBC اعلام کرد که مراسم شهروندی نشانگر نهایت سال ها تلاش برای کانادایی های تازه و خانواده های آن هاست. طبق اعلام این سازمان، برنامه ریزی برای مراسم شهروندی مجازی با اولویت قرار دادن افرادی که در لیست انتظار قرار داشتند و به شهروندی کانادا نیاز مبرم داشتند، آغاز خواهد شد. و سپس IRCC برای اجرای هر چه سریعتر مراسم شهروندی مجازی برای سایر افراد و گروه ها اقدام خواهد کرد.

از زمان شیوع کرونا، IRCC اعطای تابعیت را فقط در موارد استثنایی و برای افرادی که برای کار یا سفرهای ضروری به آن احتیاج دارند، در نظر گرفته است.

ماه گذشته، آدولف نگ، محقق دانشگاه مانیتوبا، که مشغول تحقیق درباره موضوع مدیریت زنجیره تأمین در طول همه گیری بیماری بود است، اولین کسی بود که از طریق یک مراسم مجازی تابعیت کانادا را دریافت کرد. دولت می گوید که روشی دارد تا بتواند از یکپارچگی روند قانونی این مراسم محافظت کند ولی هیچ بازه زمانی مشخصی هنوز اعلام نشده است.

اندرو گریفیت - نویسنده، همکار مؤسسه امور جهانی کانادا و یک مقام ارشد سابق مهاجرت- گفته است که در شرایط همه گیری یک بیماری، مراسم مجازی احتمالاً کارآمدترین و عملی ترین راه برای جلوگیری از رشد روزافزون پرونده های شهروندی است. وی گفت: هیچ کس که هزینه های خود را پرداخت کرده و تست ها را پشت سر گذاشته، نباید مجبور شود که بیشتر انتظار بکشد. اما او معتقد است که یک نکته در روند انتقال (از مراسم حضوری به مراسم آنلاین) ممکن است فراموش شود: من تصور می کنم اهمیت خاصی در این وجود دارد که یک گروه 30 یا 40 نفره (و حتی بیشتر) در یک اتاق بنشینند و ضمن دیدن افراد مختلفی که قرار است تابعیت کانادا را بگیرند، به عنوان یک گروه سوگند یاد کنند.

به طور معمول، افراد معمولاً در یک گروه و در مقابل قاضی شهروندی یا مقام رسمی، سوگند رسمی یاد می کنند. تعهد به سوگند تابعیت آخرین شرط قانونی است که متقاضیان بزرگتر از 14 سال باید برای دستیابی به شهروندی کانادا انجام دهند.

احساس امنیت

گریفیت می گوید که این تابعیت به شما امنیت می دهد، با توجه به وضعیت جهان در حال حاضر احساس امنیت بسیار ارزشمند است. زول سلیمان از ونکوور گفت: به کسانی که تمام مراحل را برای کانادایی شدن طی کرده اند، حتی در طول یک بیماری همه گیر، باید تابعیت داده شود. وی گفت، با وجود محدودیت های مسافرتی جهانی، ممکن است برخی از افراد هنوز نیاز به تسریع امور گذرنامه ها برای کارهای اساسی یا انواع دیگر سفرها داشته باشند. دیگران ممکن است دلایل دیگری برای عدم تمایل به انتظار برای به دست آوردن تابعیت خود داشته باشند به عنوان مثال دلایل مالیاتی یا تمایل به ترک شهروندی در یک کشور دیگر.

سلیمان موافق این مساله است که تجربه عمومی تبدیل شدن به شهروند کانادا با ارزش است، اما او پیش بینی می کند که مردم راه های مخصوص خود را برای این روز خاص پیدا خواهند کرد. او همچنین معتقد است که به لحاظ قانونی، این مساله یکسان خواهد بود.
متقاضیان پیش از ادای سوگند در مراسم شهروندی، سایر موارد مانند زبان یا اقامت را نیز پشت سر گذاشته اند. آنها همچنین آزمون تاریخ و ارزش های کانادا را گذرانده اند و هرکدام 630 دلار هزینه پرداخت کرده اند.

 گرفتار در برزخ

تابعیت با حق رأی و درخواست پاسپورت کانادایی همراه است. برخی از مشاغل از جمله اشتغال در نیروهای مسلح کانادا به شهروندی احتیاج دارند. سال گذشته حدود 250000 نفر شهروندی کانادا را دریافت نمودند. یاسر نقوی، مدیر ارشد انستیتوی شهروندی کانادا، گفت که گام نهایی سوگند یاد شده احساس تعلق عمیقی را به وجود می آورد. وی گفت که این همچنین راهی برای ابراز محبت به خانه جدید شما خواهد بود. او می گوید که متقاضیان درک می کنند که چرا این روند در حال حاضر متوقف شده است، اما این تاخیر باعث اضطراب می شود زیرا آنها می خواهند شهروند کانادا شوند و با فصل بعدی زندگی خود را به عنوان یک کانادایی آغاز کنند.
سوران کریم از همیلتون انتاریو پنج سال پیش به عنوان پناهنده از کردستان عراق وارد کانادا شد. وی گفت که سال 2020 داشت به این شکل پیش می رفت تا سالی شاد باشد. تحصیلاتم در دانشگاه به پایان رسید و پسرم تازه راه رفتن را آموخته بود. من و همسرم در حال دریافت شهروندی کانادا بودیم. آنها تقاضاهای خود را در اکتبر 2019 ثبت کردند اما به دلیل تاخیر ناشی از همه گیری کرونا، اکنون درگیر و گرفتار شده اند. وی گفت: ما در استرس و عدم اطمینان زندگی کرده ایم زیرا نمی دانیم چه زمانی می توانیم تست و مراسم را انجام دهیم. من و همسرم استرس و نگرانی زیادی از این وضعیت داریم زیرا برای دریافت شهروندی، به خصوص در مورد تحصیلات و انتقال به یک شهر دیگر، برنامه های زیادی داریم. ما نمی توانیم کاری انجام دهیم زیرا نمی خواهیم نشانی خود را تغییر دهیم. این می تواند فرایند تابعیت را طولانی تر کند.

کریم معتقد است که گذراندن روند شهروندی به صورت آنلاین می تواند بسیاری از این نگرانی ها را برطرف کند. پرویندر سینگ از تورنتو در تاریخ 10 مارچ تست خود را انجام داد  و از آن زمان تاکنون دیگر چیزی نشنیده است. وی گفت که او از وضعیت بی سابقه ای که مقامات رسمی با آن سر و کار دارند، مطلع است اما امیدوار است که دولت سریعاً برای کمک به کسانی که منتظر دریافت شهروندی هستند، اقدام نماید.

وی گفت: این یک روند طولانی است و رسیدن به آخرین مرحله و این که خود را به این شکل گرفتار ببینی، خیلی ناامید کننده است!

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

 

4.0/5 (2 رای)
ircc 2024 9ircc 2024 8ircc 2024 7ircc 2024 6
ارسال نظر
verification