• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 23

 

 دولت فدرال کانادا در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که پول کافی برای مردم جهت حمایت از خود در صورت بروز بیماری، قرنطینگی یا از دست دادن درآمد کافی وجود دارد.

 کانادا در حال برداشتن گام‌هایی برای تثبیت اقتصاد، حفاظت از مشاغل و کمک به کسانی است که تحت‌تاثیر تدابیر مهار COVID -19  قرار گرفته‌اند. تا سقف ۸۲ میلیارد دلار یعنی بیش از ۳ درصد از تولید ناخالص داخلی خود اختصاص خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که کانادایی‌ها می‌توانند اجاره بپردازند و خواربار بخرند و اینکه کسب و کارها می‌توانند به پرداخت حقوق و قبوض خود ادامه دهند.

 تا ۲۷ میلیارد دلار از کل بودجه صرف حمایت از کارگران و تجار کانادایی خواهد شد. دولت علاوه بر این، ۵۵ میلیارد دلار از مالیات ها را به تعویق خواهد انداخت و به شرکت‌ها و خانوارها اجازه می‌دهد تا دیرتر مالیات خود را پرداخت کنند.

 بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار اعتبار و نقدینگی برای حمایت از مردم و تضمین کسب و کارها در دسترس است. شش موسسه مالی بزرگ در کانادا با مشتریان بانکی کسب‌وکار کوچک و خصوصی کار می‌کنند تا راه‌حل‌های انعطاف‌پذیر را به صورت موردی برای کمک به مدیریت چالش‌های مالی به ناشی از COVID -19   ارائه دهند. دولت در پی کمک به کانادایی‌هاییست که دچار اختلال در مراقبت از کودکان خود به خاطر تعطیلی مدرسه یا مهد کودک و یا ابتلا به COVID -19  شده اند. این حمایت شامل تعویق پرداخت قسط خانه به مدت شش ماه و فرصت برای بازپرداخت دیگر خدمات اعتباری می‌شود.
 

 حمایت از کارگران، صاحب‌خانه‌ها، خانواده‌ها

 انعطاف‌پذیری بیشتری به وام دهندگان داده می شود تا پرداخت وام مسکن افرادی که دچار مشکلات مالی ناشی از کرونا شده اند را به تعویق بیندازند. بیمه کنندگان نیز به وام دهندگان دستور داده‌اند که اجازه تعویق پرداخت را بدهند. دولت همچنین کمک بیشتری به خانواده‌ها دارای فرزند خواهد کرد و حدود ۲ میلیارد دلار به پرداختی Child Care کانادا اضافه خواهد کرد.

 کارگرانی که باید در خانه بمانند و دسترسی به مرخصی با حقوق ندارند، ممکن است قادر به دریافت تا ۹۰۰ دلار در هر 2 هفته به مدت ۱۵ هفته باشند. این اقدام، کارگران و افراد خود اشتغال را تحت پوشش قرار می‌دهد که بیمار، قرنطینه، در انزوا هستند اما واجد شرایط بیمه استخدام (EI) نیستند. این لایحه همچنین افرادی را تحت پوشش قرار می‌دهد که از اعضای خانواده بیمار مانند والدین و کودکان مسن مراقبت می‌کنند.

 کارگرانی که با بیکاری مواجه هستند و واجد شرایط بیمه استخدام (EI) نیستند ممکن است قادر به دریافت مزایای پشتیبانی اضطراری از طریق آژانس درآمد کانادا باشند. تا ۵ میلیارد دلار برای این اقدام اختصاص‌داده شده‌است. کمک‌های اضافی به افراد و خانواده‌های با درآمد پایین و متوسط با یک "پرداخت ویژه بالا" تحت عنوان مالیات خدمات کالا و خدمات (GST) داده خواهد شد. انتظار می‌رود که این کار ۵.۵ میلیارد دلار به اقتصاد تزریق کند.

 برای کسانی که در قرنطینه هستند و یا باید 2 هفته با کسی تماس نداشته باشند، دوره انتظار یک هفته‌ای برای دریافت مزایای بیماری EI حداقل برای شش ماه چشم‌پوشی خواهد شد. علاوه بر این، از نیاز به گواهی پزشک برای دستیابی به این مزایا چشم‌پوشی خواهد شد.

 مهلت فایل کردن مالیات از ۳۰ آوریل تا ۱ ژوئن تمدید شده‌است. مالیات دهنده ها می‌توانند پرداخت مالیات بر درآمد را تا روز ۳۱ اوت، بدون اینکه مشمول سود یا جریمه شود به تعویق بیاندازند.

 در جهت یاری بیشتر به بزینس ها، دولت همچنین برای ۹۰ روز آینده مبلغ ۱۰ درصد یارانه برای هر کارمند و ۲۵،۰۰۰ دلار برای هر کارفرما فراهم خواهد کرد. شرکت‌هایی که واجد شرایط کسورات کسب‌وکار کوچک هستند، سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه ها از این اقدام سود خواهند برد. این تلاشی است که به کانادایی‌ها کمک می‌کند تا شغل خود را حفظ کنند.
 

 حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر

 حداقل پرداخت ها از درآمد بازنشستگی (PRIF) به میزان 25 درصد کاهش می یابد تا به سالمندان کمک شود. کسانی که وام‌های دانشجویی را بازپرداخت می‌کنند نیز یک دوره 6 ماهه بدون نیاز به پرداخت خواهند داشت.

 دولت همچنین در تلاش برای رسیدگی به نیازهای فوری جوامع First Nation، Inuit و جوامع Metis، مبلغ ۳۰۵ میلیون دلار برای یک صندوق حمایت جامعه بومی برای تمایزات جدید فراهم می‌کند.

 ۵۰ میلیون دلار دیگر برای پناه‌گاه زنان و مراکز جرائم جنسی در دسترس خواهد بود تا به توانایی آن‌ها برای مدیریت و جلوگیری از شیوع بیماری کمک کند.

 کانادا همچنین 157 میلیون دلار اضافی برای پرداختن به بی‌خانمان ها از طریق برنامه Reach Home ارائه خواهد کرد.
 

 پشتیبانی از کسب و کارها

 کانادا به شرکت‌ها اجازه خواهد داد تا پرداخت مالیات بر درآمد را تا روز ۳۱ اوت، بدون در نظر گرفتن بهره و جریمه به تعویق بیاندازند. شرکت‌ها همچنین اجازه دسترسی به اعتبار بیشتر از طریق برنامه جدید دسترسی به اعتبار تجاری را خواهند داشت، که انتظار می‌رود بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک‌ اضافی را به تجارت‌های کوچک، متوسط و بزرگ کانادایی بدهد. اعتبار بیشتر در اختیار کشاورزان و بخش کشاورزی - غذایی از طریق کشاورزی اعتباری کانادا قرار خواهد گرفت.

 دولت از کسب و کارهای کانادا در زمانی که به نظر می‌رسد در منافع ملی برای رسیدگی به شرایط استثنایی با ارائه انعطاف در خصوص محدودیت حساب کانادا باشد، حمایت خواهد کرد. کانادا همچنین صادرات را وسعت خواهد داد تا از تجارت‌های داخلی حمایت کند.

 دولت همچنین یک برنامه تضمین شده وام مسکن برای خرید ۵۰ میلیارد دلار از حوضچه‌های رهن را آغاز خواهند کرد. هدف از این کار فراهم آوردن سرمایه ثابت برای بانک‌ها و وام دهندگان و نیز حمایت از اعطای وام به شرکت‌ها و مصرف کنندگان است. دولت این اقدامات را با بالا بردن سقف وام مسکن به میزان ۱۵۰ میلیارد دلار، صورت خواهد داد.

 

منبع: Canada.ca

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

2.8/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification