• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 24

 

تعداد دانش آموزان و دانشجویان بین المللی کانادا در سال 2019 یک رکورد بود و این تعداد همچنان رو به رشد است. در سال گذشته، بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی مجوز تحصیل مقاطع بالاتر از دبیرستان را دریافت کردند و انتظار می رود که این تعداد در سال 2020 حتی بالاتر باشد.

دانشجویان بین‌المللی تحت‌تاثیر اقدامات بی‌سابقه موسسات آموزشی و جوامع خود جهت جلوگیری از گسترش COVID-19 قرار گرفته‌اند. دوری از خانواده‌ها، کلاس های کنسل شده و یا جایگزین شده با جلسات آنلاین و نیز آینده نامشخص امتحانات باعث شده است که محصلین دچار سردرگمی شوند.

چگونگی واکنش مدرسین در این لحظه، بر اعتبار کانادا در آموزش های بین المللی برای سالهای آینده تأثیر خواهد گذاشت.

باید بدانیم سیاست ها و اقداماتی که به نفع کانادایی هاست، بعضاً ناخواسته محصلین بین المللی که جزئی از جوامع کانادایی هستند و با ویزای تحصیلی در این کشور حضور دارند را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد. اکثر دانشگاه ها برای تأمین نیاز دانشجویان شدیداً به حمایت از محصلینشنان می پردازند. اقدامات متعددی چه از نظر شخصی و چه از نظر آموزشی وجود دارد که مراکز آموزشی می توانند برای پشتیبانی از دانشجویان بین المللی انجام دهند.

 

 

شناخت شرایط منحصر به فرد

استرس و فشار در زمان حاضر ممکن است بر دقت و صحت امتحانات یا ارزیابی ها تاثیر بگذارد. منطقیست که با صبر، انعطاف‌پذیری و درک این شرایط منحصر به فرد می توان به عبور از آن کمک کرد.

برخی ممکن است امتحانات را بصورت آنلاین ارائه دهند، بنابراین دانشجویان این فرصت را دارند که دانش خود را در مورد موضوع نشان دهند و نمرات در معرض خطر را بهبود بخشند. در این موارد، ممکن است تغییر وزن این نمرات ضروری باشد زیرا آنها نه تنها دانش دانشجویان بلکه تأثیرات گسترده تر این شرایط منحصر به فرد را منعکس می کنند.

مدارس دیگر ممکن است امتحانات نهایی را حذف کنند، با درک اینکه دسترسی به اینترنت، اختلافات منطقه زمانی، نگرانی ها در مورد اتصال و عدم نظارت در نهایت می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد. به جای امتحان نهایی، این مدارس می توانند تکالیفی ارائه دهند که به همین ترتیب درک دانش آموز از مطالب درسی را منعکس می کنند.

در هر دو صورت، ضروری است که خواسته ها و انتظارات به طور واضح و مختصر به دانش آموزان، به موقع ابلاغ شود. مدارس همچنین باید معیارهای نمره دهی را شفاف اعلام نمایند.

 

 

آموزش آنلاین

اقدامی که بسیاری از موسسات در پیش گرفته اند، انتقال کلاس ها به صورت آنلاین است. این یک روش برای اطمینان از حداقل اختلال در ارائه دوره است. دانشکده ها می توانند جلسات را به صورت زنده برگزار کنند و یا اینکه به امید دستیابی به کیفیت بالاتر فیلم و صدا جلسات را از پیش ضبط کنند. بسیاری از شرکتهای فناوری آموزشی حتی خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

ویدیو های از پیش ضبط شده به اساتید اجازه می دهد با استفاده از منابع ویدئویی مدرسه کیفیت تصویر واضح تری را به دانشجویان ارائه دهند. این امر مخصوصاً برای کلاسهایی که دارای چندین بخش هستند یا برای تحویل دروس به تخته سفید نیاز دارند مفید است. این راه حل همچنین به دانش آموزان اجازه می دهد کلاس را در زمان مناسب برای خود تماشا کنند.

تدریس از طریق ویدئوی زنده یک گزینه دیگر برای مدارس است. برنامه‌های کاربردی مانند زوم و دیگر برنامه‌های webinar به مربیان اجازه می‌دهند که کلاس‌ها را با دانش آموزان انجام دهند. دانش آموزان می‌توانند از عملکرد چت برای پرسیدن سوالات استفاده کنند، و مربیان می‌توانند در تمام مدت پاسخگو باشند.

مربیانی که دغدغه ی استفاده از جلوه ها و کمک های بصری هستند می توانند از نمایش اسلاید یا تاچ پد و تخته سفید مجازی استفاده کنند. آنها همچنین باید برای یادگیری هر سیستم عامل ناآشنایی که ممکن است نیاز به استفاده از آنها داشته باشند وقت بگذارند، تا اختلالات درسی را تا حد ممکن به حداقل برسانند.

 

 

پشتیبانی مجازی

اکنون چیزی که دانشجویان نیاز دارند، پشتیبانی است. موسسات آموزشی باید در نظر بگیرند که چگونه می‌توانند خود را در دسترس دانشجویان بدون در اختیار داشتن منابع فیزیکی قرار دهند.

ارتباط مداوم بسیار مهم است. مربیان باید لیست کاملی از وظایف و منابع را برای دانش آموزان در کلاس های خود ارسال کنند. روشهای تماس و در دسترس بودن و منابع دانشگاهی شفاف باشند. با تعطیل شدن برخی خوابگاه ها، مدارس ممکن است دانش آموزان را به سمت گزینه های جایگزین سوق دهند زیرا بسیاری از دانش آموزان در این کشور خانواده ای ندارند.

مربیان می‌توانند ساعات اداری مجازی یا پرسش و پاسخ را از طریق چت تصویری در نظر بگیرند. این یک فرصت عالی است که می‌توانند به دانش آموزان کمک کنند با هم ارتباط برقرار کنند. در این زمان، مدارس می توانند شهرت و اعتبار خود را باقابل اعتماد بودن، باتدبیر بودن و با احترام به محدوده نیازهای دانش آموزان شکل بدهند.

منبع: AB

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.7/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification