• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 27

 

 ایران با 82 میلیون نفر جمعیت، هجدهمین کشور پرجمعیت و هفدهمین کشور بزرگ جهان است. مهم تر از همه، ایران پنجمین منبع بزرگ دانشجویان بین المللی برای کاناداست. این کشور در چهار سال گذشته روند درخواست ایرانیان به طور پیوسته رو به رشد بوده است. تعداد درخواست های دانشجویی ایرانیان از سال 2017 بیش از دو برابر شده است.
 

 روند درخواست ها

 در سال ۲۰۱۸، کانادا بیش از ۸،۴۵۰ درخواست از سوی دانشجویان ایرانی را دریافت کرد که رشد قابل‌توجه ۸۲.۷۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ داشت. از این ۸،۴۵۰ درخواست، ویزای ۵،۹۹۶ پرونده تایید شد که نشان‌دهنده نرخ تایید ۷۰.۹ % بود.

درخواست پذیرش دانش آموزان ایرانی در سال 2019 به سرعت رشد کرد، در این سال 14،329 درخواست دریافت شد، با رشد 59 درصدی نسبت به سال 2018، و تعداد 6،257 پرونده به ویزا رسیدند یعنی نرخ موفقیت 43٪. 
 

 میزان تأیید اجازه تحصیل براساس استان

در حالی که کانادا شاهد افزایش درخواست از طرف ایران بود، میزان موفقیت پرونده ها در دریافت ویزا از سال 2018 کاهش قابل توجه 39.35٪ داشته است.

اگر میزان تأیید اجازه تحصیل در کل استانهای کانادا را بررسی کنیم، Saskatchewan, Alberta و New Brunswick با 76-77٪ بالاترین نرخ و Quebec با 53٪ کمترین نرخ را داشتند. 
 

 برنامه‌هایی با میزان پذیرش بالا

در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ایرانی بوده‌ایم، در حالی که سطح تحصیلات ابتدایی و متوسطه تا حدود ۴۳ درصد از سال ۲۰۱۸ کاهش‌ یافته است. میزان ESL / FSL به میزان قابل‌توجهی (۲۷ % و ۲۳ %) کاهش‌یافته است و این برنامه‌ها را با پایین‌ترین نرخ پذیرش تبدیل کرده‌است.
 

 دریافت اجازه تحصیل بر اساس جنسیت 

تعداد متقاضیان مرد نسبت به خانم ها برای کانادا بیشتر بوده است، اگرچه میزان پذیرش برای متقاضیان زن بیشتر است. 
 

 آینده دانشجویان ایرانی

با ممنوعیت سفر و تحولات سیاسی در ایالات متحده، جای تعجب ندارد که کانادا در سال 2018 شاهد افزایش شدید درخواست دانشجویان بین المللی ایرانی بود. کانادا همچنان محبوب ترین مقصد برای تحصیلات در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی است. 

طبق مقاله ای که توسط ICEF منتشر شده است، دانشجویان ایران 1.9٪ از کل دانشجویان بین المللی در کانادا را برای سال 2018 تشکیل می دهند. این تعداد احتمالاً در سال 2019 بیشتر خواهد شد.
 

منبع: AB

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.5/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification