• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 29

 

 نخست‌وزیر Trudeau، روز 22 آپریل اعلام کرد دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید که تحصیلات خود و چشم انداز کاری آن‌ها به علت ویروس کرونا مختل شده است، بخشی از بسته 9 میلیارد دلاری اقدامات جدید با هدف کمک به جوانان در نظر گرفته است.

این طرح حمایتی باعث می شود که دانشجویان واجد شرایط پس از دوره متوسطه از ماه می تا آگوست 1250 دلار در ماه دریافت کنند، همچنین اگر از شخص دیگری مراقبت کنند یا معلولیت داشته باشند، این مبلغ ماهانه به 1750 دلار افزایش می یابد.

دانشجویانی که در حال حاضر در حال تحصیل هستند، در حال برنامه‌ریزی برای آغاز تحصیل در ماه سپتامبر هستند و یا دسامبر ۲۰۱۹ فارغ‌التحصیل شده‌اند، واجد شرایط هستند. همچنین، دانش آموزانی که کار می‌کنند و درآمد آنها کم‌تر از ۱۰۰۰ دلار در ماه هست هم میتوانند اقدام کنند.

به نقل از ترودو: "ویروس کرونا به این معنا است که مشاغل زیادی برای دانش آموزان وجود ندارد، یعنی بدون شغل، پرداخت شهریه یا امورات روزمره دشوار است. ممکن است به طور طبیعی به والدین خود مراجعه کرده و کمک بگیرید، اما در حال حاضر مادر و پدرها هم با کرونا دست و پنجه نرم میکنند."

 این طرح های حمایتی به تصویب قوانین جدیدی نیاز دارد و مذاکرات در این مورد در حال حاضر در جریان است تا لایحه‌ای برای اجرای این برنامه جدید به سرعت مطرح شود.

در به روزرسانی روز 22 آپریل 2020، ترودو  اعلام کرد که مشاغل و کمک های جدید دانشجویی نیز در راه هستند. به طور مشخص دولت فدرال هم چنین اقدامات زیر را صورت می دهد:
 
ایجاد ۷۶،۰۰۰ فرصت شغلی اضافی برای جوانان در بخش‌هایی که در حال حاضر نیاز به کمک دارند، یا در خط مقدم این بیماری همه‌گیر قرار دارند که می‌تواند شامل ردیابی بیماران و کمک به مزارع شود.

سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲۹۱.۶ میلیون دلار برای توسعه بورس تحصیلی، کمک‌ هزینه تحصیلی و کمک‌های مالی به مدت سه یا چهار ماه برای ادامه پروژه‌های تحقیقاتی و مکان‌های تبلیغ از جمله برای postdoctoral fellowships.

افزایش دامنه کمک مالی و افزایش حداکثر مقدار هفتگی که می‌تواند برای یک دانشجو در ۲۰۲۰ - ۲۱ از ۲۱۰ تا ۳۵۰ دلار تامین شود.

راه‌اندازی یک سرویس جدید دانشجویی در کانادا در بین ۱۰۰۰ تا ۵،۰۰۰ دلار برای دانشجویانی که داوطلب شده‌انددر طول تابستان در مبارزه با ویروس کرونا شرکت کنند.

تأمین 75.2 میلیون دلار برای افزایش ویژه حمایت از دانشجویان First Nations, Inuit, and Metis Nation students.

دو برابر کردن کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه کانادا برای تمام دانشجویان واجد شرایط تا ۶،۰۰۰ دلار و بیش از ۳۶۰۰ دلار برای دانشجویان نیمه‌وقت در سالهای 2020 تا 2021. کمک های مالی دانشجویی کانادا برای دانشجویان دارای ناتوانی دائمی و دانشجویان دارای وابسته نیز دو برابر می شود.

"به همه دانش آموزانی که اکنون در حال تماشا هستند، اجازه دهید این را بگویم: همانطور که در حال ساخت آینده خود هستید، به این فکر کنید که چطور مشارکت کنید، در مورد شروع یک خانواده یا شغل، همه اینها به شما کمک خواهند کرد تا این شغل را ایجاد کنید و آینده که منتظر بودید، این است که ما منتظر شما هستیم. از سوی دیگر، وقتی اقتصاد مجدداً به حرکت دربیاید، شما مسیر ما را به جلو مشخص می کنید. "

وزیر کار Carla Qualtrough، گفت که دولت می‌خواهد مشوق‌های جدیدی را برای دانشجویانی قرار دهد که در طول تابستان به فعالیت های داوطلبانه بپردازند، زیرا نیاز به این کار وجود دارد، اما همچنین تعداد جوانانی که در این تابستان "بیکار نشسته‌اند" را کاهش می‌دهد.

آدام براون، رئیس دانشگاه آلبرتا، و رئیس هیات‌مدیره اتحادیه دانشجویان کانادا گفت: "در حالی که اخبار کمک‌های بیشتر مورد استقبال گروهه‌ای دانشجویی قرار می‌گیرد،" ما انتظار نداریم که تمام مشکلات مربوط به تابستان را حل کند."

"این یک زمان بسیار پر استرس برای دانش آموزان است. او در مصاحبه‌ای در کانال اخبار CTV گفت: " بسیاری از دانش آموزان به خانه بازگشته اند، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی هنوز در کانادا هستند، زیرا بطور بالقوه وضعیت بدتری در کشور آن‌ها وجود دارد، بنابراین اکنون بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی است."

براون گفت که در حالی که به پوشش اجاره و غذا در طول تابستان کمک خواهد کرد، برای گام‌های بعدی باید گفت و گوی دیگری مورد نیاز باشد. مساله بزرگ این است که آیا مدارس حتی قادر به ادامه کلاس‌ها در ماه سپتامبر خواهند بود و بسیاری از آن‌ها باید برنامه‌های احتمالی را توسعه دهند، به ویژه برای دوره‌هایی که معمولا در سالن‌های سخنرانی بزرگ با بیش از ۱۰۰ دانشجو برگزار می‌شوند. دفتر وی توضیح داد که بودجه جدید برای کانادایی‌ها که در کانادا درس می‌خوانند در دسترس خواهد بود و نیز دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی خود را در خارج از کشور تکمیل می‌کنند. شهروندان غیر شهروندان مانند دانش آموزان بین‌المللی نمی‌توانند از مزایای اضطراری بهره‌مند شوند.

با این حال، دانشجویان بین‌المللی اجازه دارند تا بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند، به شرطیکه در بخش های اساسی مانند مراقبت‌های بهداشتی، زیرساخت حیاتی، یا تامین غذا یا سایر کالاهای حیاتی فعال باشند.

 

منبع: CTV

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.7/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification